Bu durumda ülkeyi terk eder miydiniz?

Malum ülkemiz karışık nolacağı belli değil. Bir arkadaşımın babası ülkede savaş çıkma ihtimaline karşın kanadaya taşınmak elçiliğe falan başvurmuş oturma izni için. Böyle bir durumda siz napardınız? Ülkeyi terk mi ederdiniz yoksa ülke için savaşır mıydınız?

0|0
10|44

En İyi Kız Görüşü

• Biz bu vatanı kurtuluş savaşında terkedelim diye kazanmadık. o kadar şehidin kemiğini sızlatmayız

0|3
    1|1

Erkekler Ne Diyor 44

• suriyelilerden ne farkımız kalır..
    annemi kızkardeşimi ve yeğenimi güvenilir bir ülkeye bırakır tekrar geri dönerim..
    vatanımı bırakmam..

1|2
    0|0
  • Ülkeyi terk edersem, bir gün atalarıma ne cevap vericem? Sizin uğruna canlarınızı feda ettiğiniz ülkeyi biz sattık mı diyeceğim.
    Sonuna kadar savaşırız problem değil.

1|0
    0|0
  • Ülkem için savaşırım.
    En azından bir gün hasta yatağımda ölürken geriye bakığımda:
    ''Keşke savaşsaydım'' diyebileceğim lanet bir geçmişim olmazdı!

2|0
    0|0
  • Burasi Ulke degil Vatan, dunyadaki butun irklarin gozunun oldugu cennet vatanimiz, icerisinde dunyada ornegi az olan hainlerin cok olmasina ragmen ayakta kakmayi basaran vatanimiz, bhu vatani birakmayiz, kanimizin son damlasina kadar burdayiz, medeniyetimizde kacmak yok, gozunu ac ve bu cografyayi iyice tefekkur et ve ozune don egerki turksen tabi

1|1
    0|0
  • Tabi savaşırız.

1|0
    0|0
  • Ülke için savaşıyorum ve öyle yapmaya devam ederdimm.. Mesala Suriyelilere millet acıyor. Ben kesinlikle acımıyorum ülkelerinde kalıp savaşsalardı akıllarında hep daha iyi ülkelere kaçmak vardı buda fırsat oldu...

1|1
    0|0
  • ne olursa olsun bu vatana millet bütünlük uğruna savaşacak olanlar kalsın savaşmayacak olan arkadaşın gibi gitsin ama lütfen gitsinde sadık olanlar ile kalalım.

1|0
    0|0
  • Ülke için savaşırdım

1|0
    0|0
  • Gidecek olan varsa savaş çıkmadan gitsin de rahatlayalım hep öyleler yüzünden çıkıyo zaten savaşlar da

1|0
    0|0
  • Ben kaçmam. Kaçarsam kendime erkek diyemem.

3|0
    0|0
  • burası benim vatanım burayı aklı olan vicdanı olan bırakmaz. yazık ona da

2|0
    0|0
  • Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
    Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
    Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hüdâ,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ.

1|2
    0|0
  • Ooo bizim geminin fareleri hemen kendini göstermeye başladı. Terketmem

1|0
    0|0
  • Size öyle bir vatan aldım ki ilelebet sizin kalacaktır.
    Sultan alparaslan
    Allah bu ülke ye bir daha savaş yaşatmasın. Bu ülkede savaş çıksa kimse bizi almaz kıymetini bilelim o yüzden.

1|0
    0|0
  • bir tarih daha yazılma zamani geldiyse bidaha tarih yazarız

2|0
    0|0
  • Tabiki ulkede kaliriz.

1|0
    0|0
  • ben, umke' de ( savaş afet ve acil durumda medikal destek ekibinde ) olduğum için kalıp kurtarabildiğim kadar hasta kurtarırdım.

1|0
    0|0
  • vatan için savaşmayacazda ne yapacaz

2|0
    0|0
  • Allah savaşın diyor. Savaşırız evelAllah

2|0
    0|0
  • Saçmalık :) savaştan kacılmaz kacanlar kancıktır.

2|0
    0|0
  • ülke için savaşırdım tabi kanı 5 kuruş etmez adamlar kaçar

1|0
    0|0
  • Ben terk ederim. Düşman belli değil , savaş sebebi belli değil poh yoluna mı ölelim? Sonumuz Suriye , Filistin , Afganistan , Irak gibi olacak.

0|0
    1|0
  • o kadar da tehlikeli bir durum oldugunu sanmıyorum ülkemiz için

0|0
    0|0
    • Nasil sanmiyosun? Ac bir haber falan izle gazete oku

• Ic savasa surukleniyor ulke farkinda degilsin. Bizde italyaya komsu degiliz yani 😂 Adam diyoki doguda oyle batida sorun yok sen dunyadan bir haber ks de soru cevaplamaya devam👍🏻👍🏻

• hayda kardeşim batıda ne sorun var arada kavgalar çıkıyorda ülkeyi terk edecek ne gibi bir sorun var batıda ben o olaya abartı dedim ki abartı yani :)

• Vatan terk edilir mi?

1|0
    0|0
  • Terk etmek mi CANIMI FEDA EDERİM L A N BEN ÜLKEM İÇİN !

1|0
    0|0
  • Kaçarak kazanılmadı bu vatan. Savaşırdım.

1|0
    0|0
  • kaçar canımı kurtarırım panpa gerisinden bana ne :P

0|0
    2|0
  • Ederim.

0|0
    1|1
  • Şimdiden defolup gidebilirler

0|0
    0|0
  • "Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin." yav. Atatürk

0|0
    0|0
    • yav. yazdım sanırım küfür falan algıladı "yav"a çevirmiş birleşik yazdığımdan. Şaka gibi :D

• Bak ayrı yazdım yine çevirdi :) Ayıp be KS :) dolu dolu Mustafa Kemal Atatürk yazayım o zaman zevkle :)

• Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu topraklardan başka yurdum yok başka bir ülkeye gidip azınlık ya da göçmen statüsünde kalmaktansa kendi vatanımda ölmeyi tercih ederim.

0|0
    0|0
  • direk avustralya

0|1
    2|3
  • Savaşmak cihada cikmak farz ama simdikiler erkekler nerden bilecek 😄 kacsinlar. ..

0|1
    0|1
    • Benim adima konusma 😕 yukarda yorumumu oku, bizim inancimizda kacmak yok,

• Şahsen ben başka bir ülkeye giderdim tabikide vatanım ama ölmekten korkuyorum Allah savaşktan kaçamların bile tövbesini kabul edermiş

0|0
    0|0
  • Ülkeyi bu hale sokanlar ve destekçileri kalsın, diğerlerine gitmek helaldir.

0|0
    0|0
  • Bizim kanımızda kaçmak yok asla kitabımızda korkaklık yazmadı, son Türk te canını verene kadar bu vatan bizimdir

0|1
    0|0
  • Şehit olana kadar yolu var bu ülke kolay kazanılmadı!

0|0
    0|0
  • Hemde kanada bir dakika durmam ailemi de alır giderim

0|0
    0|0
  • Terk ederdim. Hayata savaşıp kan kaybetmek için gelmedik nihayetinde.

2|1
    1|3
    • Sende haklisin

• Şu anda durman hata.

• sizin gibilerin terk edip vatanin temizlenmesi icin savasin cikmasini isterdim, kan kaybetmedende oluo gidecen zamani geldiginde, hayata ne icin geldin! Kendin mi gekdin saniyorsun, sen kendi hakimiyetindemisin, senin buraya niye geldigini Allah belirlemis vevsen uzerindeki gaflet sislerinden goremuyorsun,

Yükleniyor...