Müslümanlar şeriatla yönetilmek istermisiniz?

• müslümanım ve şeriat isterim
    29% (7)36% (10)33% (17)Oy Ver
  • müslümanım ama şeriat istemem
    38% (9)46% (13)42% (22)Oy Ver
  • müslüman değilim şeriatın canı cehenneme
    33% (8)18% (5)25% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• müslümanım ve şeriat isterim

1|4
    0|2
  • Müslüman değilim ve şeriat isterim.

Dermişim.

İstemem elbette.

0|1
    0|2
    • o şıkkı unutmuşum Ian olabilirdi he belki hristiyan şeriatı musevi şeriatı isteyenler olurdu

• Müslümanım. Ama öncelikle insan nefsini terbiye etmeli, şeriata göre ayak uydurup aklından bin bir pislik geçiosa şeriat da onu paklamaz.

0|4
    0|0
  • Ben sana dememistim

0|0
    0|1
  • Şeriat isteyenlerin teker teker ya

0|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 10

• Önce kavramlar kirletildi, sonra ise düşman edildi özümüz. Evet bu soruyu soran arkadaş örneğinde de görüldüğü gibi şeriat deyince evreni, dünyayı, hayvanatı, ve en önrmlisi insanı yaratıp; irade verdiği insana iyiyi ve kötüyü gösteren ve "hayat kullanım kılavuzu" olarak gönderdiği Kitabından emir ve ysakların birleştirilmiş ve kategorize edilerek hayayon her yanında etkin bir şekilde İlahi düsturun etkin olması için düzenlenmiş olan adalet düzeni olan şeriatı görmüyoruz. Peki nasıl bir şeriat tanıttırıldı bize?
    Kol kesen
    4 kadınla evlilik emreden
    Zengine öyle, fakire böyle davranan
    Kadına pay hakkı tanımayan
    Kadına yaşamı zindan eden vb. Bie şeriat geliştirildi. Tafsilatına girmek itemiyorum. Evet algılarla oynandı ve soruldu: şeriat istiyor musun, diye. Ve hep aynı terane duyuldu, halkının %99'unu teşkil eden "kimlik" müslümanlarından: "Türkiye laiktir, laik kalacak!"
    Evet soruna gelecek olursak...
    Ben şeriatın gelmesini istemiyorum. Mümkünse, biz şeriate gidelim. Zira şeriat bir söylem değil, eylemdir. Hayatını bı boş işlerle heba eden bizler, Allahtan uzaklaştıkça, Anlamdan uzaklaştık. Ve bu anlamdan uzaklaşoş, bizi anlamsızlığın o derin ve kirli bataklığına itti. Ve o pencereden yaklaşanların cevaplarını altta görebilirsin. Yetinöezsen kendinde görebilirsin. ya da bende. Kimse sütten çıkma ak kaşık değil. Hiçkimse.
    Ama ne olur kabramları "doğru ve kirlenmemiş" olarak algılayın.

0|3
    0|0
  • Şeriat nedir ilk önce onu bir söyle bakalım.
    Şeri hükümler nedir kadınlar neden kapanmalı erkekler neden sakal bırakmalı bu nefret söylemi nedir gelene geçene kafana sıksın orana sıksın demekle olmuyor bu işler bir mod yok mu bu soruyu kaldıracak

0|1
    0|2
    • diyelimki gerçek şeriat bu değil. demokrasiyle yönetilen bir ülkede bile hukuksuzluk diz boyi iken sen gerçek şeriatı yaşayabileceğine inanıyosan hayallerin çok güzelmiş canım kardeşim derim ben sana

• Kafan güzelse alttan alırım talep senin benim değil ben cumhuriyet ile yaşamaktan gayet memnunum.
      Ben hayallerimin gercek olduğu bir ülkede yaşıyorum zaten

• sünni şii şeriatının canı cehenneme kuran şeriati gelmicekse hiçbiri gelmesin karşı çıkarım

müslümanım

0|3
    0|2
  • şeriat istememek gibi bir lüksü olmaz ki müslümanın islam şeriatı emreder

1|3
    0|1
  • Sen buna Şeriat mı diyorsun bunları kafir topluluğunun İslam dinini kötü göstermek için Şeriat'ı kötü göstermek için yapmıştır orda gördüğün adamların Müslümanlıkla yakından uzaktan alakası yoktur. Git bir araştır da Şeriat ne demek Kuralları neler ondan sonra burada paylaşım yap.

0|2
    0|0
    • hımm.. gerçek müslümanlık hiç bir yerde yaşanmıyo gerçek şeriat hiç bir yerde uygulanmıyo vay be hep amerikanın israilin oyunları bunlar

• Eğer Kuran'ı okusaydın zaten anlardın böyle bir şey olmadığını.

• sen okuyup anladıysan tamamdır beni boşver

• müslümanım deyip lanet olası şeritaın canı cehenneme demek Allahı inkardır şimdi eignin altına yorum yapmak istemiyorum o arkadaş müslüman bilidğim kadar
    müslüman olup canı cehenneme demesi Allahın kanunlarını inkar etmesidir
    şeriat isterim ama şeriatı tam anlamaıyla yapıcak lider yok fatih sultan mehmet gibi biri olmalıki kendi kolunu bile kestirmeye razı olmalı

0|1
    0|0
  • önceden şeriyata destek verip şimdilerde ise kendilerine haksızlık yapılınca demokrasiden bahsetmesi de ayrı bir ironi.

Bkz: F. G. C., Koza Holding vs.

0|0
    0|1
    • saç örtemek allahın emri kafana göre yorumlama yaşar nuri öztürk

• ya müslüman olmasak islam dinini bilmesek bizi de kandıracaksınız senin o bahsettiklerinin (bence herkes takar ya da takmaz bu ona kalmıştır hoş karşılarım her zaman) kuranı okumayıp kuranda yazanı okudumuzda bile inanmayan insanlar var içlerinde. önemli olan niyet kimis de dekor olarak takıyor inanç diyor tabiki inanıyor muyum hayır gülüyorum kocaman gülüyorum :D

• A dedim.

0|0
    0|0
  • Şu Müslümanım ama Şeriat istemiyorum diyenlere sesleniyorum. Müslümanım ama Şeriat istemiyorum, ben Müslümanım ama Allah'a inanmıyorum demekle aynı anlam taşıyor bilin istedim.

0|2
    0|0
  • Sen oraya o C şıkkını yazarak Allah'a şirk koştun bilmem anlatabildim mi? Bir şehadet çek sen en iyisi. İyice sapıttınız.

2|2
    1|1
    • Allah'a şirk koşmakla ne alakası var c şıkkının kardeş?

• zaten gerçek müslümanlık hiç bir yerde yaşanmıyo gerçek şeriat hiç bir yerde uygulanmıyo bunlar hep amerikanın israilin oyunları hımmm.. nası bir ütopyaymış bu bir türlü gerçeğini göremedik

• Uygulanmayacaksa dediğinde haklısın. Tam Kuran hükümlerine göre uygulansa ülke zaten çok daha iyi bir konuma gelir.

Yükleniyor...