Kızımın boyu ne kadar uzar?

6 aylık kızım var. Benim boyum 1.67 babası da 1.80.. Doktor biraz yavaş büyüdüğünü söyledi acaba boyu fazla atmaz mı diye biraz endişelendim. İkimizde uzun sayılırız Ne kadar uzar en fazla kızım

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• 170 de kalır.

0|0
    0|0
    • internette bazı hesaplama sitelerine girdim hepsinde 1.73 cm çıktı eğer 6 m daha uzun olursa benden çok şanslı :)

• 6 cm* :)

En İyi Kız Görüşü

• Benim kuzenlerim de okula basladiginda yasitlarindan kisaydi. çocuk hastanesine götürdüler eğitim araştırma. Farkli dayimin çocuklari ikisi de. Tetkikler yapildi anne babalari kisa olmasına rağmen tedaviye başlandı. ikiside maşallah asiri uzamasalar da normal standarttalar simdi. Her gün çocuklar kendine iğne vuruyordu. Boyle iğne tabancasi var kulak delen tabancalar gibi epeeyy de incecik bir iğne. düzenli kullanımda sonuç veriyor. hatta bir kuzenim kiz regl başlamasına rağmen uzamasi durmadi. İlerde okul caginda bu yönteme başvurabilirsiniz. doktorunuz önerir. Endişe etmeyin şimdiden (:

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bunu tıp bile bilemiyorken biz nasıl bilelim? Sırf ana baba değil üst soyların da etkisi var.

0|0
    0|0
  • bilemiyorum genetik bir durum ama büyüdüğünde basketbol oynamasını sağlayın bir dönem ben öyle yaptım boyum 1.82 cm

0|0
    0|0
  • Eşim 1.61 ben 1.82 oğlum su anda 10 yasında ve gayet normal, ilk başlarda bizimki de yavaş gelişiyordu. Dert etmeyin uzar :)

0|0
    0|0
  • Hele bir bırakın büyüsün çocuk neyin kafası ya :D

1|0
    0|0
  • Bu zamanla değişir bol bol anne sütü ver ne kadar meme o kadar boy.
    9-10 yaşında falan basketbol yüzme gibi sporlarla ilgilenirse at gibi olur.

0|0
    0|0
  • Daha minicik yahu o zaten 😞

0|0
    0|0
  • bravo yani boy takınsına bile 6 aylık bebekte baslıyosanız bravo

0|0
    0|0
  • 167+180= 347-13= 334:2 = 1.67 +5 ya da + 10 cm fark edebilir... Doktorlar bu yöntemi uyguluyor...

0|0
    0|0
  • 1.70 falan ola bilir

0|0
    0|0
  • 1.70 geçme şansı çok düşük

0|0
    0|0
    • ama şöyle bişey var ben annemden 5 cm uzunum annem 1.63 boyunda babam da 1.76 . buna bakarak 1.70 i geçebilir diye düşünüyorum

• Anne +baba +5cm kural budur tıpta

Kızlar Ne Diyor 5

• Çocuğunuzun boyunu dert etmek için biraz erken değil mi?

*Yavaş büyüyor demiş, az büyüyor dememiş. Geç de olsa elbette uzar

0|0
    0|0
    • tabi haklısınız da biraz pimpirikliyim aslında çok da sorun değil sağlığında problem olmasında..

• Doğduğunda kaç cm idi?
    Bunların hesaplaması doğduğundaki ölçülerine göredir. Eğer yavaş uzuyorsa beslenmesinde sıkıntı vardır. Genetik faktörleri gayet normal.

0|0
    0|0
  • daha kızın 6 aylık sen neyin hesaplamasını yapıyorsun :D uzar tabiki :D

0|0
    0|0
  • Daha cok kucuk ya uzar merak etmeyin

0|0
    0|0
  • 6 aylık bır kız daha ne beklıyorsun bırak bı beslensın !

0|0
    0|0
Yükleniyor...