Zeki insanlar kendini toplumdan soyutlar mı, sizce var mı böyle bir şey?

Şöyle bir bilim insanlarına baktığımda sanki doğru gibi geliyor..

-Albert Einstein
-Tesla
-Newton
-Darwin vs...

Bu insanların hepsi de toplumdan uzak bir hayat sürmüşler, özellikle newton ve tesla tabi bunlar ünlü olanları bir de bunların ünlü olmayanları var.

Siz genel olarak ne düşünüyorsunuz bu konuda ve siz kendinizi toplumdan soyutlayan biri olarak görüyor musunuz?

0|0
6|23

En İyi Erkek Görüşü

• evet bence var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Toplumdan soyutlanmaları oldukça doğal. Siz de aklınızda kontrol edemediğiniz bir şevkle atom altı parçacıklara dair teori kurmaya çalışırken "Ya Adnan'ın yeni sevgilisini gördün mü, biz evlendik adam hala hayatını yaşıyor" kıvamında geyikleri dinlememeyi tercih ederdiniz. Çok başka şeyleri dert ediyorlar, olaylara bakış açıları da çok farklı. Bugün bizim ülkede fırsat bulsa birbirini boğazlayacak milyonlarca insan var, onlara bu nefreti anlatamazsın. Mantıklılar bir kere. Ayrıca tembel değiller, aksine çalışkanlar. Tutkuları çok güçlü. Kendilerine benzemeyen biri tarafından anlaşılmaları çok güç.

1|0
    0|0
  • Öyle bir toplumda yaşıyoruz ki sırf bu yoruma denk gelip de kendini zeki göstermek için kendi penceresinden kendini toplumdan soyutlayan insanlarla karşılaşmak bile mümkün.

0|0
    0|0
  • Zeki ve birşeylere uğraşan insanlar dışlar ama diğerleri daha çok topluma yönelir

0|0
    0|0
  • Sırf zeki bilsinler diye ormanda toplumdan kopuk bir hayat sürüyorum ki bu sefer de zeki olduğumu gören yok:(((

1|0
    0|0
  • einstein kendini asla soyutlamadı.
    darwin de öyle.

0|0
    0|0
    • soyutlamamamalarına bir kaç örnek verebilirmisin

• Einstein her zaman toplumun içerisindeydi. hiçbir zaman kendisini labaratuvarlara kilitlememiştir.

• Şahsen ben soyutlamam kendimi :)

0|0
    0|0
  • Evet bu doğru anacak her zeki insanın başarılı ve mutlu bir hayat yaşayacağı anlamına gelmez. Dünyada yüzbinlerce zeki insan, sadece bu yüzden hayata başarısız ve mutsuz veda ediyor.

0|0
    0|0
  • Yalnız onlar zeki değiller, deha onlar.

0|0
    0|0
  • toplum dediğin bir mallar ordusu. kendini soyutlama ihtiyacı hissetmek için zeki olmaya bile gerek yok.

0|0
    0|0
  • soyutladım

0|0
    0|0
  • şimdi sen zeki olmak için soyutlama kendini toplumdan

0|0
    1|0
    • sosyal olmadan yaşayamam zaten ben

• yani en fazla 2 sene yaşarım o şekilde :)

• Zeki insnlarda ozguven eksikligi bence var

1|0
    0|0
    • Özgüven eksikliğinden ziyade nasıl iletişim kuracaklarını bilmiyorlar, çünkü bakış açıları ortalama insanla örtüşmüyor. Bu nedenle bazı tepkilere anlam veremiyorlar veya bazı şeylere tepki veremiyorlar.

• Asperger sendromunu duydun mu hiç?

0|0
    0|0
    • hayır duymadım hiç

• yüksek IQya sahip çocukların bazı alanlara aşırı ilgi duyarlar. Sürekli o yönde kendilerini geliştirirler. Sosyal yönden hiç bir gelişime açık değillerdir. Senin dediğin gibi de kendini toplumdan soyutlarlar ama en abartı şekilde düşünebilirsin bunu :)

• gayet mantıklı dediğin

• Delilikle Zekilik Arasinda Ki Ince Cizgi Birde Dünya Insanlarinin Ön Yargisindan Baska Bisi Olduguna Inanmiyorum

0|0
    0|0
  • Ben kendimi toplum dan soyutluyorum çünkü tasmam yok ve özgürüm...

0|0
    0|0
  • Çok zeki olanlar iletişim kuramıyor diğer insanları yetersiz görüyorlar

0|0
    0|0
  • Hepsi kalbi kırık adamlar :)

0|0
    0|0
  • Soyutlasam da kendime bir hayrim yok. İcad çıkarmayalim şimdi.

0|0
    0|0
  • O yüzden yalnız yasiyorum demekki

0|0
    0|0
  • tabikide öyle diğer insanlarla birmi olucak

0|0
    0|0
  • kim diyor bunu

0|0
    0|0
  • etrafın muhabbeti kesmiyordur onları. yavan gelmiştir. o yüzden ayrı takılmışlardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet zeki olmak rahatsızlığı olmadığı anlamına gelmez. ve o ünlü insanların çok değişik rahatsızlıkları varmış okumuştum. albert einstain disleksiydi. bir sürü psikolojik hastalık var bunların da insan uzerindeji etkileri kendini geri çekme olabiliyor. sosyal aksiyete bozukluğu var mesela. bazı ortamlardan kaçınıyorsun. depresyonda da kendini eve kapatma olabiliyor insanlarla iletisim kurmak istememe yalniz kalmak isteme. özguven problemleri cok elestirilmekten kacınmak icin baya uzun aslında bu konu

0|0
    0|0
  • Zekiler, deliler ve aptallar soyutlar. Zekiler başka konulara yönelmek istediklerinden, deliler kendi dünyaları olduğundan, aptallar da dışlandıklarından soyutlarlar. Kendini soyutlayan zekilerin ve aptalların da bir ortak noktası vardır "toplum tarafından anlaşılamamak".

0|0
    0|0
  • Naapsın zeka seviyesine uygun konuşacak birini bulamıyorlar fıkırlerı dusuncelerı saygı duyulmuyor elestırılıyor delılık denıyor sacma denıyor soyutlamasında naapsın

0|0
    0|0
  • evet.

0|0
    0|0
  • ''... bir de bunların ünlü olmayanları var.'' :D

0|0
    0|0
  • insanlardan hayır olmadığını öğrenmişler

0|0
    0|0
Yükleniyor...