Dövme günah değil mi :( ?

Dövme yapmak istiyorum coook hem de ama müslümanım namaza başlayacagım ama istiyorum da napıcam ben günah olmayan dövme yok muu :(

0|0
14|28

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef guzellik gunah olmayan bir dovme yok. Gunah olmasinin nedeni ise senin Allahin sana vermis oldugu bedeni begenmeyerek degisklige ugratman. Dovmenin kokeni paganizme dayanir paganlarin tapinma seklidir diyebiliriz ki misirda gorebilirsin bunu keza hindistanda da

2|3
    0|0
    • bilgilendimm cok teşekkürler

• 😊 rica ederim

• Dövmenin kökeni paganizme de dövme yapan tapmıyor ki bir şeye. Birde ille ilk bulanlar kafir diye müslüman yaparsa da mı kafir. Peki senin bana geri mesaj atmak için kulladığın makineyi de ehli müslüman biri mi buldu sanki?

Erkekler Ne Diyor 28

• Simdik dovme ile ilgili yeterince hadis vardir

"Dövme yapan ve dövme yaptırmak isteyen kadınlara Allah lanet etsin’ buyurdu hadisi "

ve bir cok hadiste Ozamanin sartlarindan kadinlar bilhassa dovme yaptiriyordu Bunu gormek isterden Sanli urfa tarafindan Arabistandan gelen
    Kadinlarin Yuzlerine Gak dovmesine bakabilirsiniz buda ozaman kullanilan dovmedendir ve Binlerce yil gecmisi vardir Bundan dolayidir ki Dovme Yaptirana Allah lanet ediyor ve yasakliyor...

yani anne babanin lanetinden bile cekindigimiz su durumda Sen Allahin lanetini ustune almak istiyorsan kolay gelsin :)) mantiki aciklamasi bu kadar basit :D

0|0
    0|0
  • Dövme yaptırmanın cezası : Müslim's Book Entries.
    1. Sıratta ayağın kayar, düşersin.
    2. Ahiret sınavında FF alırsın.
    3. Cehennemde şeytan efendimiz tarafından kazığa oturtulursun.

Sen ver kararını panpa!!

1|0
    0|0
  • geçici yaptır

1|0
    0|0
  • Gunah hepsi

1|0
    0|0
  • geçici dövme olur hint kınası olur ki oda gecici ben de imam cocuguyum bende yaptırmak istiyorum ama babam işte hayaller ve hayatlar üzgünüm

2|0
    0|0
  • Wowowow haram.

Valla konuyla ilgim yok, yaptırırsan günahı boynuna herhalde :)

1|0
    0|0
  • kollarım dövmeli heryerimde var ama namazda kılarım bilemiyorum

2|0
    1|0
  • Vücudumuza zarar ve acı veren herşey günahtır ALLAH yazısı yazdırsan bile günahtır. Bende senin gibi çok meraklıydım o kadar çok yaptırmak istiyordumki anlatamam ama hevesimi kına dövmesi yaptırarak aldım bence sende öyle yap

0|0
    0|0
  • Sol koluma beni Allah tan başkası yargılayamaz yazdıracaktı babam dedi öbür koluna da anamı babam dan baş kası sikemez yazdır deyince o gün bugündür döme den soğudum günah olup olmadığını bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Abdest tutmuyor omur boyu cenabetsin

2|0
    0|0
    • en iyisi bosvermek

• Hep öyle diyorlar da diyenlerde sanarsın ki bilim adamı nereden biliyor?

• günah degıl sadece derııyı doldurup abdest alamayı engeledıgı düşüncesiyle bazı islam alımlerıne göre mekruh şimdi sen mekruh ne de dersin

1|0
    0|1
  • Deıl

1|0
    0|0
  • Evet birini dövmek günah gerçekten

1|0
    0|1
  • burada fetva veren çok okur sen git bilir kişiye sor

1|0
    0|0
  • Haram günah degil bendede var yani ama özenilcek birşey degil.

1|0
    1|0
  • Yapma gozunu seveyim musluman insanin dovmeyle ne isi olur

1|0
    0|0
  • Geçici dövmeler var

1|0
    0|0
  • Değil kardeşim Kur-ana göre , Hocalara göre haram :D

0|1
    0|0
  • Kına ileyaptırmak sorun değil fakat gecicisi gecmeyeni günah mübarek :)

1|0
    0|0
  • yoktur

0|0
    0|0
  • Peygamberimiz lanet okumuştur dövme yaptıranlara bunu bile bile yaptırırsan düşün artık peygamber belası alan biri nasıl olur

0|0
    0|0
  • Öyle diyorlar

0|0
    0|0
  • İşte bu tarz köylü veya dağdan inme laflarına sinir oluyorum. Sen deri altından mı yıkanıyorsun? Dövme yapabilirsin , abdest geçiyor.

0|0
    0|0
  • Benim sol kolum tüm dövme gögsümde var boynuma yaptıracam 1 2 hafta sonra

0|0
    0|0
  • Gunahi benim boynuma kanki. Yaptir sen

0|0
    0|0
  • Dövme İslam Dinimizde Günah değil Mekruhdur ( Hoş olmayan şeyler )

0|0
    0|0
  • Günah ama abdest geçerli...

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Evet dövme günah ama abdest geçirmez diye birşey yok kendi bedenine yaptığın her işkence acı veren şey günah. Peygamber Efendimiz (S. A. V) zamanında şu an dövme diye bilinen şekilli kalıcı şeyleri lanetlenmiş bunun sebebi ise o zamanlar kavimler arasında çatışmaların olması her kavimin sembolü yüze bedene yapılan kalıcı şekillerden anlaşılıp haksız yere can alma vs şeylerden dolayı olduğunu biliyorum bazı kaynaklardan okumuştum

1|1
    0|0
  • Günahı biliyorsan dövme neyine.

1|0
    0|0
  • Ben de çok severim ama yaptırmam, uzun süre kalıcı olan dövme yapan yerler var-mış. Bilmiyorum, araştırmadım ama yapan yerler olduğunu söyleyen çok insan oldu.
    Hint kınası oluyor sanırım.

1|0
    0|0
  • Hint kinasiyla yaptir zaten kalıcı yaptırirsan sıkılırsın ama hint kinasiyla yaptirirsan çok çeşitli ve değişik dövmelerin olur

1|0
    0|0
  • Dövme abdest aldigimizda dovmenin altina su gitmedigi icin gunah suanda hint kinalari yapiliyor o sadece bir heves yaa hint kinasi yaptir nolcek yani

0|0
    0|0
  • Dövme yaptırmak günah. Sende nefsine hakim ol be yaptırma

1|0
    0|0
  • Kina

1|0
    0|0
  • kina dövemsi var onu yaptirabilirsin

1|0
    0|0
    • 1 hafta sonra geçti ya :)

• evet 1 haftada gidiyor.

• Güzelleşmek için acı verici olan her operasyon harammış zaten. O zaman kaş, bıyık, tüy almak da günah :D Bende var bir tane dövme. 14 yaşımdayken yaptırmıştım. Geçici dövme günah değildir dinen, ama o da abdest geçirmez.

0|0
    0|0
  • Kinayla geçici dövme yapanlar var onu yap. Yoksa tabiki günah.

0|0
    0|1
    • @Felicitiyy bikini giyen, saçı açık , topuklu ayakkabı giyen, elbise giyen bir kadın mı söylüyor günah olduğunu :D İşte müslim kafası ya :D

• @HallelujahAtheist Sanane istedigim gibi giyinirim, namaz da kılarım. Dövme ibadete engel abdest kabul olmuyor. Benim giyimim ibadete engel degil, sen kendine bak, başkasınaa karışma.

• @Felicityy kendinize böyle böyle müslüman diyorsunuz değil mi? Söylediğim gibi sizdeki kafa crystal meth de yok

• Dövme yaptırmak çok günhtır. Dövme yaptıranı Allah , Paygamber ve Melekler lanetlemiştir. Ama geçici dövme günah değil diye duymuştum.

0|0
    0|0
  • Dovme gunahmi niye? 😕

0|0
    0|0
  • Günah ve aldığın abdest kabul olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...