Yılbaşını kutlamak günah mıdır?

Bu soruyu Noel ile yılbaşının farkını bilerek yanıtlayınız

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yılbaşı dediğinde partiler falan işin içine girecek, e haliyle de yaptığın şeyler dolayısıyla yılbaşı kutlamak değil de kutlarken yapılanlar günahtır ama zaten her fırsatta aynı bokları yemiyor muyuz hepimiz? Çok takılma günah hususuna keyfine bak. :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yılbaşı ile Noel birbirinden farklıdır; fakat Noel kutlamalarının devamı sayılabileceğinden yılbaşı gecesi onlar gibi eğlenmek, çam kesip evi çamla süslemek caiz olmaz. Çünkü bayramlarında onlar gibi eğlenmek, onlara benzemek olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Noel Hz. İsa'nın doğumunun kutlandığı, hristiyan aleminin dini bayramıdır.
    Yılbaşı ise insanların senede 1 gün 1 bahane uydurup kendilerini şımarttığı bir olaydır.

Günah mıdır sorusuna gelecek olursak, eğlenmek, mutlu olmak, motive olmak neden günah olsun ki?

0|0
    0|0
  • Soruyorum millete yeni senenin baslangicini kutlama adeti nerden geldi? Hristiyanlardan tabi kendilerini kandiriyolar islamda ve turklerde yeni yil kutlamasi varmiydi?

0|0
    0|0
  • noel yılbaşından önce dualar ile kutlanan hristiyanlara kutsal bir gün ama yeni yılının gelişini kutlamak yeni yıla giriyoruz en azından bir gün olsun farklı bir etkinlik yapalım diyerekten yapılan bişey bence. hristiyanların yaptığı ritüelleri yapmadığımız için ve fazlada abartmadan eğlenince sıradan bir gün olarak değerlendire bilriz yılbaşını.

0|0
    0|0
  • günah sanırım

0|0
    0|0
  • İster kutla ister kutlama sana kalmış bende hristiyanların bilmem nesi olarak karisyiriyordum ama yılbaşı ile noel farklı seylermis onu iyi anladım küçük çaplı eğlence yapmakta sakınca sormuyorum

0|0
    0|0
  • Ülkede tartistigimiz konular sakız orucu bozar mi , yılbaşını kutlamak günah mi , insanlar yeni yıla girecek eglenicekler az da olsa mutlu bir gün gecirecekler onu bile tartisiyoruz

0|0
    0|0
  • Evet günahtır.

0|0
    0|0
  • sanmam

0|0
    0|0
  • yeni yılın gelişini kutlamanın günah olduğunu düşünmüyorum hırıstiyanların kutladığı 25 aralık

0|0
    0|0
  • ya bu noel nedir? hz. isa nın doğum günü heralde dimi?

0|0
    0|0
    • AKIL TUTULMASI -7

"Doğumgünü kutlamak haramdır." diyenler;

"İsa Peygamber'in doğumgünü (YILBAŞI/NOEL) kutlamak haramdır." diyenler,

sıra Muhammed Peygamber'in doğumgününe gelince 7 gün miladi takvime göre 3 gün hicri takvime göre kutlarlar.

"... Resuller arasında ayrım yapmazlar iman edenler..." (Bakara/285) ayetini görmeyenlerin, anlamak istemeyenlerin akıl tutulması değil midir?

MUSTAFA AKINCI

?

• İnsan yeni yılı kutlayamaz mı neresi günah tabi ayrıntılar önemli nasıl kutladığın?

0|0
    0|0
  • Yılbaşını kutlamak günah değil tabiki noel saçmalığı falan girerse günah

0|0
    0|0
  • yoo 31 aralıgı 1 ocaga baglayn geceyı kutlamak neden gunah olsun bence

0|0
    0|0
  • Bırak parti yapıp eğlenmeyi şarkı söylemek bile haram, çok takılmamak lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kim ki musluman olmayanlarin bayramin kutlarsa oda onlardandir

0|0
    0|0
  • Ben kutluyorum

0|0
    0|0
  • ya cahillik etmeyin noel 25 aralık bizim kutladığımız yılbaşı 31 aralık noel ve yılbaşı farklı şeyler :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...