Kitap okuyor musunuz yoksa okuyormuş gibi mi görünüyorsunuz?

Çevreye kitap okuyorum havası vermeyin, Kitap Okuyun arkadaşlar.

Kitap okuyor musunuz yoksa okuyormuş gibi mi görünüyorsunuz?​​Kitap Okumak.
Kitap sadece insan için midir? İnsan kitap okuyunca sadece kendi karanlık dünyasını mı aydınlatır?
Tabiki hayır. Okunulan her kitap sadece bir insan için değil o insanın içinde yaşadığı toplum için de bir aydınlanmadır. Okumak için açılan her kitap ve hatta her sayfa sadece kişiye değil bütün insanlığa önemli katkılar sağlar. Her şeyden evvel kendi milletine fayda sağlar. Bu yüzdendir ki kitap okuyan insanların yaşadığı ülkelerde yaşam kalitesi yükselirken kitap okumayan insanların yaşadığı ülkelerde yaşam kalitesi oldukça düşüktür. Daha güzel bir ülkede daha iyi şartlarda bir yaşam sürmek istiyorsak daha çok kitap okumalıyız. Her sayfayı çevirdiğimizde sadece kendimizin değil ülkemizin de kazandığını unutmayalım. Unutmayalım ki bazen iki satır yazı okumaya üşendiğimizde sadece kaybedenin kendimiz değil sevdiklerimiz ve geleceğimiz olduğu aklımızdan çıkmasın.
Cehaletin kol gezdiği sokaklarda yaşamak ve nefes almak ne kadar zor ise kitapların çevrelediği sokaklarda yaşamak ve nefes almak bir o kadar güzeldir.

Kitap okumanın insanın kendisi için ve sevdiği “her şey” için ne denli önemli olduğunu duyan, öğrenen, bilen insan neden halâ kitaplara sarılmaz? İnsanları diğer canlılardan ayıran , onları farklı kılan, düşünme yeteneği ise ;bu yeteneği geliştirebilmenin,
doğru ve güzel işler üretebilmenin yolu da kitaplarla dost olmaktan geçer. İnsan, yaşadığı çevreyi geliştirme, güzelleştirme uğruna çalışır. Daha güzel , daha sağlıklı bir çevrede yaşamanın insan sağlığı açısından önemini bilir. Kitaplarla dost , arkadaş olduğumuzda, bilinç düzeyimiz yükselir; yaşadıklarımızı daha iyi kavrayabilir , yorumlayabiliriz. Doğruları görebilir, birilerinin de görmesine yardımcı olabiliriz.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• tabikide kitap okuyorum ve bunu yaparken büyük zevk alıyorum, kitap okumak film izlemek gibi bir bakıma kendi kafanda onu kuruyosun. her okuduğum kitabın filmini kendi kafamda çekmişimdir zaten

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yazınızı keyifle okudum. Sizin gibi insanlar benimle karşıt fikirde olsaydılar bile rekabetinizi memnuniyetle kabul ederdim. Okuyan, bilgi dağarcığını geliştiren, düşünce yapısı oluşturan, aydınlanma yolunda ilerleyen kişileri hep takdirle karşıladım. Bu yapıda olan insanlar benden farklı bir şey söylediklerinde dinlerim. En azından ne anlatmaya çalıştığını takip ederim.

Kitap okumayı seviyorum. Bu alışkanlığı bana kazandıran anneme çok şey borçluyum. Kitap okudukça kendimi geliştiriyorum. Fakat gerek fakülte hayatım boyunca gerekse önceki eğitim hayatımda çok okudum. Artık dikkatimi vermekte zorlanıyorum. Onun yerine dergi ve süreli yayınları takip ediyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Okuyoroom

0|1
    0|0
  • bir yaşıma daha girdim öyleleri de varmış

0|1
    0|0
  • Cok okurum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Okurum ve okuduklarımdan genellikle ders çıkarırım.

0|1
    0|0
  • Çok güzel paylaşım tebrik ederim.. ayrıca kitap okumayı çok severim..

0|1
    0|0
  • yalana gerek yok hiç okumam okumuş gibide yapmam

0|1
    0|0
Yükleniyor...