Haç işaretli kolye itici mi? takan kız hakkında ne düşünürsünüz?

dün avmde çok hosuma gitti normal altın rengi kolye kücücük bir hac işareti var müslümanım ve özentide değilim sadece hosuma gittiği için aldım itici midir?

0|0
16|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bir aksesuar, her şeyi dine göre yorumlamamak gerekir.

0|1
    2|0

En İyi Kız Görüşü

• yoo kolye kolyedir.. müthiş anlamlar yüklemeye gerek yok.. ayrıca din bireyseldir, kimsenin de haç vs diye yargılama hakkı yok.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Hiç itici değil bence ve abi tavsiyesi diğer insanların senin hakkında ne söyleyeceklerini umursama onların yorumlarına kafa yorma kendin için neyi uygun görüyorsan onu yap çünkü insanları umursayarak yasarsan BU senin hayatin degil digerlerinin hayatı olur ve asla insanlara %100 yaranamazsın

2|0
    0|0
  • Neden itici olsun ki. tercih meselesi

1|0
    0|0
  • hristiyan olduğunu düşünürüm dini inancı niye itici olsun

0|0
    0|0
  • Hristiyan olsan anlarımda Müslümansan itici.

1|0
    0|0
  • Put kardeşim :D

1|0
    0|0
  • takke de tak tam olsun

0|0
    0|0
  • Bunu hristiyanlara benzemek için takman sakıncalı Allah korusun imanından olursun ama senin yaptığın hoş olmasa da çok zararlı değil bu arada din bireysel falan değil bir yanlış yapıldığında uyarmak toplumun üzerinde farzdır

0|0
    0|0
  • Neticede dini bir simge inanmayan birinin takmasi yakisik almaz. Insanlar hristiyan oldugunu düşünürler herkes tercihinde hur elbette ama bence aksesuar olarak dogru bir tercih degil

0|0
    0|0
  • Kafasına göre isteyen takar , beni bağlamaz.

0|0
    0|0
  • Dine göre yorumlarım itici gelir

0|0
    0|0
  • bulursam bende alcam öyle bir gümüş kolye ya :D

1|0
    0|0
  • itici değil ama bir müslümanın takması hem doğru değil hem samimi değil içinin ne olduğunu bilmeyen birisi özenti olduğunu düşünebilir

0|0
    0|0
  • yanlış anlaşılır. ay-yıldız veya tugrada cok hoş. onu tak bence. ben bayanlara cok yakıştırıyorum ay-yıldızı

0|0
    0|0
  • Haramdır, cehennem. Mazallah sıratta ayağın kayar ( pat cehennem ateşi. ) Ama, şeytan efendimizin sevdiği harekettir.( bkz: cehennemde kazığa oturtur fakat ateş etmez ).
    Ahiret sınavında FF dir.
    Sen ver kararını...

0|0
    0|0
  • İticidir

1|0
    0|0
  • itici değil tabiki ama sembolik bir şekildiği olduğu için müslümanlara uygun değil

0|0
    0|0
  • bence yanlış bir hareket

0|0
    0|0
  • İtici değil diye diye küçük dediğimiz günahlar şu an sıradanlastı bunun farkında olup tak :)

0|0
    0|0
  • gavur derim derim bırakırım

0|0
    0|0
  • güzel duruyo bazılarında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Güzel, şekil duruyo :D

1|0
    0|0
  • bnmde alasım var ya koreye gidince kesin takarım ama bilmiom yaa ama bn müslümanınm ama çok hoş duruo
    bizde allah yazan kolye takarız
    www.gumusdukkani.com/.../...zili_kolye_17828_4.jpg

1|0
    0|0
    • ben haç sembolünü çok beğeniyorum dinle alakası yok işareti hosuma gidiyor sadece

• niyete bağlı bence ben onu hristiyanlıgın sembolu oldugu için takmıyorum hosuma gittiği için takıyorum yani dinle alakası yok o sadece bir aksesuar böyle düşünoyrum ve günah değildir sanıyorumki

• bilmiyorum ama gerçekten çok hoş duruyo :D

• tuhaf :/ hristiyansa çok hoş duruyor :)

1|0
    0|0
  • müslümanın takması saçma.

0|0
    0|0
  • özentiler hep..

0|0
    0|0
  • Ben takiyorum hiç çıkarmam :) (Hristianim)
    Takan müslüman arkadaşlarım da var

1|0
    0|0
  • İtici değil de bir inanç belirtiyor buna inanmıyorsan takma sadece güzel diye kalbinde taşıma

0|0
    0|0
  • Bana itici gelir.

0|0
    0|0
  • Bir Müslüman olarak bunu sorman bile yanlış kaldi ki almak !!

1|0
    1|0
    • ben onu hristiyanlıgın sembolu oldugu için takmıyorum hosuma gittiği için takıyorum

• Hoşuna giden her şeyi takmamalısın bir hiristiyandan dua olan bir kolye takacağını sanmıyorum onu boşverde takman yanlış olur

• Fark yok ben de kullaniyorum

0|0
    0|0
  • Dinimize aykırı olmasa

0|0
    0|0
  • Peygamber Efendimiz gayrımüslime benzememek için en ufak unsurlara dahi dikkat etmiş. Haç hoşuna gitmiş olabilir aksesuar olarak anlarım. Ama "tarafını belli etmek" denilen bir şey var ki bunu isteyen istediği kadar inkar etsin. Varı yok edemez. Yine de siz bilirsiniz

1|0
    0|0
  • bence almamalısın şık bulsan bile insanlar seni anlayışla karşılamaz

1|0
    0|0
  • Dini anlamlar yuklemeye gerek yok falan yazmslar.
    Ama hac hristyanlgn sembolu..
    Ve de efendimiz hareket ve davranslarnzla onlara benzemeyin diyor. Sen haç takaym mi diyorsun. Kendin bilirsin ama bence hoş degil.

0|0
    0|0
  • Onun hangi amaca hizmet ettiği ortada müslümanlarada benzemeyin denmiş. Bu durumda doğru bulmuyorum güzel buldunda karşıdaki hrıstyan güzel buldum deyip müslümanın neyini kullanıyor?
    Müslümana haç taktıramazlar ama kolye aksesuar deyip boyunlara taktırıyorlar işte gerçek bu.
    Bakın hayatınız pek çok alanına normalde yapmayacağınız şeyleri yapmamızı sağlıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...