Tesettürlü bayanların yapmaması gerekenler nedir sizce?

Lütfen kırıcı ve terbiyesiz olmayalım düşündüklerinizi düzgünce cevaplarsanız sevinirim...

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• tesettürlü bir bayan kendisini başkalarından saklayan bir bayanı çağrıştırıyor bana o yüzden çok makyaj yapmasın çok dikkat çekici tavır ve elbiselerden uzak dursun ağır başlı ve oturaklı olsun

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok fazla makyaj yapmamaları, sade giyinmeleri daha iyi olur bana göre. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• erkeklerle şakalaşmak gülmek

3|0
    0|0
  • İşleyeceği ya da işlediği kusurları tesettürün içinde saklayamayacağını, idrak ederek yaşamalı.
    Yani bilinçli ve inançlı tesettüre girmeli. Harama, günaha değil.

1|0
    0|0
  • Ramazan günü sağda solda sigara içen kapalı kadın görmeyeyim mesela kafasını yere sürtüp kıvılcım çıkarasım geliyo o an

2|0
    0|0
  • Bunu niye sorduğunu anlamadım pek. Yapmamanız gerekenler zaten Kur'an'da mevcut. Birilerinin dediklerine göre hareket etmemeniz için gönderildi o kitap bizlere.
    Hani tesettürlü olduğunu varsayarak bu cevabı veriyorum. Sonuçta ülkemizde tesettürlü olsa bile bir çok şeyden bihaber hatta niye tesettürlü olduğunu bilmeyenler bile var fakat ben yinede herkes araştırıp (!), isteyerek (!) tesettüre girmiş gibi davranıyorum. Malum aklı başında insanın öyle karar verip davranması gerekli, değil mi?

2|0
    0|0
  • Sigara içmesinler
    Dar giyinmesinler
    Küfür etmesinler

1|0
    0|0
  • cok dar giyinmesin az dokumlu olsun, kose kuytu yerlerde de sigara icmesin

1|0
    0|0
    • Aynen sigaraya katılıyorum

• Yok o olması gereken zaten o yuzden soylemedm

• he ;) tamam o zaman

• Tesettur Allah icin otuldugune gore haramlar yapmamak ve farzlar yapmak yani dindarlik olmalisin

1|0
    0|0
  • Çok derin ve kapsamlı incelenip araştırılması gereken önemli bir konu. Hz. Fatıma annemizin hayatı incelenebilir.

1|0
    0|0
  • Toplumda oturakli evde hersey

2|0
    0|0
  • pantolon giymesinler bide su basortunun ucuna iğnemi ne takıyorlarda ust taraf aynı kus yuvasına benziyor adam gibi taksınlar su basortuyu moda diye şebek gibi yapıyolar kendilerini sahsen ben begenmıyorum

1|0
    0|0
  • Layığıyla yapamıyorlarsa tesettürün şerefini beş paralık etmemeleri ;)

2|0
    0|0
  • İslam ahlakina uygun davranmalı zaten tesetturun hakkini veren bir insan bunun gereklerini bilir buradan öğrenemezsin ki bunları

0|0
    0|0
  • Kitap herşeyi yazıyor. En doğrusu orada

0|0
    0|0
  • Yapması gerekeni yapıyorlar zaten, kendilerini haramdan ve günahtan sakınıyorlar.

0|0
    0|0
  • dar giyinmesinler
    sigara içmesinler
    makyajı abartmasınlar

0|0
    0|0
  • soyle soayım nıye sacını kapattın diğerlerı gıbı acık değilsin

0|0
    0|0
  • Tesettürlü bayanlar zaten ne yapması gerektiğini biliyordur.

0|0
    0|0
  • Bence biliyor olman lazmdı

0|0
    0|0
    • Bildiklerimin üzerine biseyler katmak için sordum zaten

• Dedim ya biliyorum ama bilmediklerim de varsa diyorum hani...

• Vardır hani tabi:) mesaj at bir anlatrm özleden

• makyaj fotoğraf dar elbise..

1|0
    0|0
    • Fotoğraf derken

• Aynen sanada katiliyorum bide dudak büzüyolar

• Aynen

• dar giymemeliler

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Dar giyinmesin. Fıldır fıldır sokaklarda olmasın. Bakışlarını haramdan sakınsın. Fazla makyaj yapmasın, ruj ve oje hele hiç sürmesin. Bol giyinsin. Ama ben bunları tüm kızların yapması taraftarıyım. Sadece tesettürlüler değil :)

3|0
    0|0
    • Ama ismin sleeptogether kardeş, umarım eşleri kastediyorsundur skdhdjdh

• Şaka yaptım ha, alınmadın inşAllah. Gülelim diye:)))

• İstediğini yapmakta özgür beni rahatsız etmediği sürece sorun yok

1|0
    0|1
    • Seni nasıl rahatsız edebelirler

• kimin ne yaptığından pek rahatsız olmam karışmam zaten haddimede değil ama uygunsuz yerlerde gürültü veya küfür gibi şeyler bunları tesettürlüler ile kısıtlamak yanlış olur baya açık kapalı kadın erkek herkesin uyması gereken bazı toplumsal ve etik kurallar dahilinde olan şeyler lakin şu da var türkiyede bu toplumsal kuralların çok abartıldığını düşünüyorum

• Milletin icinde Opusmek :D

0|0
    0|0
  • Tesettürlü/açık olarak ayrım yapmadan İslam'a gönül vermiş her insan evladının yapması gereken ve gerekmeyenler Kuran'da belirtilmiştir. Meal ve tefsir okumakta fayda var. Nur suresinin 31. ayetinde genel manada yapmamız gerekenler belirtilmiştir: Mümin kadınlara söyle, gözlerini sakınsınlar ırzlarını muhafaza etsinler, zînetlerini açmasınlar ve başörtülerini yakalarının üzerine vursunlar...

0|0
    0|0
  • makyaj yapmamalı buraya nasılım fotosu atmayıp dar giyinmemeli hakkını vermeli ne biçim şey bunlar sırf kendilerine yakışıyor diye kapanıyorlar islam la ilgisi yok

0|0
    0|0
  • Tesettürlü kadının yapmaması gerekenleri açık da yapmamalı ne bu ayrımcılık yani tesettürlüye kötü bir davranış yapınca kınanıyor açık olursa sıkıntı yok öyle mi?

1|0
    0|0
  • kuranı kerim de zaten açıkca yazıyor ama sen sanırım dışardan baklıdğında insanların ne düşündüğünü merak etmişsin nureddin yıldızın kitaplarını okuyabilirsin gerçekten çok güzel anlatıyor bazı şeyleri.

0|0
    0|0
  • Tayt giyilmesin mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...