Elinizde olsa çocuğunuzun cinsiyetini seçer miydiniz?

Bildiğimiz üzere teknoloji her geçen gün gelişmekte ve yaşamımızda bir çok örneğini de görmekteyiz. Tüp bebek yönteminin ilerlemesiyle beraber oluşturulan zigotun genlerini ayarlayabilmekte mümkün ve hatta bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta yasal. Türkiye'de elbette değil, doğal dengeyi bozmamak nedeniyle illegal olan bu durumun Türkiye'de de olmasını ve çocuğunuzun cinsiyetini, saç-göz rengini aklınıza gelebilcek tüm fiziksel özelliklerini seçmek ister miydiniz? (ya sen ne saçmalıyosun demeyin elbette esmer ve esmer birlikteliğinde sarışın gen olma ihtimali az, hiç yoksada suçum ne :dddddd)

0|0
16|28

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İki çocuğum olsun ilki erkek ikincisi kız. Siyah saçlı beyaz tenli yeşil gözlü olsunlar al ısmarladım😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Allah nasıl istiyosa öyle olsun, ol der ve olur öyle robot gibi çocuk üretmek istemem

1|0
    0|1
  • Evet. Erkek olsun isterdim. Sebebi de, böyle bir dünyaya kız çocuğu getirmek istemem çünkü kadın olmak sahiden zor. Oğlum olursa da, onu bu yönden iyi yetiştirirdim ki dünyaya ve kadınlara faydası olsun.

2|0
    0|0
    • bu tarz baba aday adayları görmek umut veriyo cidden insana, kendi açımdan kutluyorum böyle bir zihniyetin içinde bulunmamıza rağmen olaya her yönden bakabildiğiniz için

• Teşekkür ederim. Bazı olaylara ciddi anlamda objektif bakılması gerekiyor ve kendi adıma konuşmam gerekirse, insanlara değer veririm. Erkeklik gururu yapmanın lüzumu yok. Kadınlar insan, bizler insanoğluyuz neticede. Umarım sen de çok iyi bir anne olursun. :)

• Seçmezdim, erkek - kız hangisi olursa olsun.
    Hiç fark etmez. :) sağlıklı olsun yeter.

1|0
    0|0
  • Doğallıktan yanayım. Dünya'da en çok sevdiğim yüreğin sahibi ile benim olacak. Kız olsa da erkek olsa da bizim =)

1|0
    0|0
  • Seçiyor olsak anlamı kalır mıydı?

1|0
    0|0
  • Öyle bişey yapmam nasıl olacaksa öyle olsun, sağlıklı ve uzun ömürlü olanından varsa onu tercih ederim ama 😄

1|0
    0|0
  • kız :)

1|0
    0|0
  • kız seçerdim

1|0
    0|0
  • hayır. sürpriz olsun

1|0
    0|0
  • Hayir sürpriz olsun bana

1|0
    0|0
  • olsaydı seçerdik, olmadığı için otomatik geliyor manuel kullanma kılavuzunu koymamışlar.

1|0
    0|0
  • Kiz seviyorum

1|0
    0|0
  • Seçmek isterdim tabi

1|0
    0|0
  • Erkek olsun sağlıklı olsun. Bir tane olsun. Erkek çocuk candır. İsterdim evet. Kız çocuk büyütmesi zor.

1|0
    0|0
  • Temenni etmek dilemek. Seçmek ve belirlemekten daha güzel.

1|0
    0|0
  • Evet hep erkek olsun isterdim

1|0
    0|0
  • Saglıklı olsun diğerleri mühim değil kanka :D

1|0
    0|0
  • Elimde olsa seçerdim... Kızım olsun isterdim.

1|0
    0|0
  • hayır çünkü erkek adamın erkek çocuğu olur kadar mantıksız ve çağ dışı bir düşünce sistemi yok

1|0
    0|0
  • Isterdim yalan yok.😊

1|0
    0|0
  • Evet 3 kız bir erkek isterdim

1|0
    0|0
  • Kız olsun.

1|0
    0|0
  • Bu devirde kız büyük sorumluluk erkek olmasını tercih ederdim tabi yine de hayırlısı

1|0
    0|0
  • kesinlikle oğlum olsun isterdim

1|0
    0|0
  • hayir allah ne verdiyse

1|0
    0|0
  • hayır seçmek istemem. zekeriya beyaz gibi hakkı bulut gibi doğsa da o benim meleğimdir, Allah'ın yarattığı gibi gelsin isterim dünyaya :))

0|0
    0|0
  • Allah'ın verdiği kabulümdür. :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• İstemezdim. Her mavi gözlü güzel demek değil veya her sarışın da. Her erkek hayırlı evlat olmuyor, her kız ailesini gururlandırmıyor. Allahın verdiği evladı isterim ben; tıbbın seçtiğini değil. :)

1|0
    0|0
  • cinsiyet önemli degil de
    yazik hic degilse onlara bu dünyaya gelip gelmemeleri konusunda birer tercih yapabilme imkani taninsaydi güzel olurmus

1|0
    0|0
  • Evet erkek olsun

1|0
    0|0
  • İstemezdim.. Kız veya erkek olsun bile diyemiyorum. O benim bir parçam olacak bu yüzden önemi yok Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat nasip etsin gerisi mühim değil.

1|0
    0|0
  • Belirlemek istemem. Kendi çocuğum her turlu gözüme güzel gelecektir.

1|0
    0|0
  • erkek

1|0
    0|0
  • Allah dan iyi mi bilecegiz haşa

1|0
    0|0
  • seçmezdim.. kötü olursa sonuç keşkem olurdu.

1|0
    0|0
  • Kız olsun isterim açıkcası şansım olsa yaparım. Çünkü bir oğlum var <3

1|0
    0|0
  • Öyle bir derdim yok çünkü hem kızım hem oğlum var ama Ben hep ilk çocuğumun kız olmasını isterdim ve öyle de oldu çok şükür.

1|0
    0|0
  • isterim tabi kim istemez :D

1|0
    0|0
  • hayırlısı

1|0
    0|0
  • hayir karar veremezdim

1|0
    0|0
  • Hayır tabiki allah şirk koşmam asla