Ateistler ve deistler hakkinda ne dusunuyorsunuzun?

Ateistler ve deistler arasindaki fark nedir..
Aranizda bunlardan olan var mi?

0|0
10|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• sorgulayan adamlar

0|1
    0|0
    • fazla sorgulayıp beynini kaybediyolar ama :D :D kkdv genellikle çok zeki oluyolar hatta hepsi yoksa niye aklını yitiriek ya da bozucak kadar düşünsünlerki?

• @izmirliayştayn3 olsun sorgulamak iyidir herkes inanmak istediği şeye inansın zorlama olmasın

Kızlar Ne Diyor 9

• ilgilenmiyorum..

0|1
    0|0
  • Ben deistim. Deizm Tanrıcılıktır. Yani sadece Tanrı'ya inanır ancak din kitaplarının hiçbirini kabul etmez. Din kitaplarını insan olgusu olarak görür, inanmaz. Ateizm ise ne Tanrı'ya ne de dinlere inanır. Aradaki fark bu.

1|1
    0|0
  • Deistler tanrinin varligini kabul eder
    Ateistler tanrinin olmadigini soyler.

1|1
    0|0
    • Deistler tanrinin varligini tam olarak kabul etmez. Tanri veya farkli bir gücü kabul eder. Bu bizim zekamizin almadigi bir gucte olabilir. Tanri zirvaligida olabilir

• @Hbravo ha o iste yani.

• Uçak türbülansa girdikten sonra belli olur ateistliği ^^

0|2
    0|1
  • ben satanistim.

1|1
    0|0
    • Bende mazoşist yi beni hatce :D

• satanas , aslen kitaplarda anlatılan tanrının yarattığı bir melek değildir. kendi yarattığı varlığın kendisine karşı gelebileceği saçmalığına inanıp duruyorsunuz. şeytan aslen bir tanrıdır.

• Daha önce hiç böyle birseyle karsilasmadim arkadas olabilir miyiz biraz sohbet etmek istiyorum seninle

• 0|1
    0|2
  • Oha travestiye benziorsun

0|1
    0|0
  • Dinime saygı duydukları müddetçe bende saygı duyarım ama böyle internet sitelerinde müsmlümanları ateizme yönlendiren sapkınlar var o zaman susmam işte :) ama Allah'tan dilerim ki o huzuru tadarlar sonra neden Allah dediğimizi anlarlar :)8

0|0
    0|0
    • Eskiden muslumandim simdi deistim 100 kat daha huzurluyum desem inanmasi zor gelir degil mi :) ?

• Sendeki asik olmak gibi tum hatalari guzel goruyorsun yalniz sunu unutma tanri hata yapmaz sence bu din tanrinin dini mi :) bu son sözüm gerisini dusunmek size kalmis iyi gunler

• İyi gunler kardesim iyi gunler :)

• Deistim sor bakalim :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• cok severim onları

0|1
    0|0
  • İkiside birbirinden saçma.

0|0
    0|1
  • Ateist : Tanrının varlığını tamamen red eder...
    Deis : Tanrının varlığına inanır, ancak dinleri red eder...
    Ben bir deistim..

0|1
    0|0
  • Allah ıslah etsin.

0|1
    0|0
    • Onlardan herhangi biriyle sohbet ettin mi hiç :)

• Senin yolunun dogru oldugundan çok eminsin ins öyledir :)

• Benim ağzımdan öyle bir şey çıkmadı. Ben islamın tüm şartlarını yerine getiriyorum da demedim öyle değil mi? Sadece sakınmaya çalıştığımı belirtiyorum. Nasıl ateistin bir görüşü varsa benim görüşümde allahtan yana ben bir ateistin görüşüne nasıl müdahale hakkım yoksa kimseninde benimkine müdahale hakkı yoktur.

• kişisel tercihler

0|1
    0|0
  • Batman'e tapıyorum ben.

0|2
    0|0
  • Deistim. İnandığım gibi yaşıyorum.

0|1
    0|0
  • Saygi duyuyorum. Biz muslumaniz ne kadar muslumaniz. Ibadetlerimizi yapmadiktan sonra ama şu belli ki Tanrı vardır O da Birdir ALLAHTIR.

0|1
    0|0
    • Deistler de yaratici var diyor :)

• Ister ateist ister bteist ister cteist millet rahat takilmak için yer arıyo sonuçta hepsinin ortak noktası CEHENNEM

• Deist - Evrenin bir yaratıcısı olduğunu kabul edendir. ben böyle biliyorum

0|1
    0|0
  • Deistim

0|1
    0|0
  • herkesin kendi problemi

0|1
    0|0
  • Bana mantıklı gelmiyor. İlgilenmem ! Olana da saygı duyarım kendi kişisel görüşüdür. Beni ilgilendirmez. Benim dinim de onları ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • ALLAH Islah Etsin

0|0
    0|1
  • deizmg ve agnostizm arası gidip geliyorum ayrıca bir kaç düşüncemde var ama emin değilim belki tanrı öldü bizi bir amaç için bıraktı bir sınav falan yok ortada başka bişey var falan filan belkide tanrı hepimizizdir :D ama kesinlikle cennet ve cehennemi barındıran dinlere inanmıyorum

0|0
    0|0
    • Kafan baya karismis anlasilan bu bir seçim meselesi degil iyice dusun ve aklina gelen herseyi sorgula sonuçta fikirlerin nerde oldugunu gosterir

• zaten aklıma gelen herşeyi sorguladığım için bu haldeyim ama tanrı karşıma geçip kuranı kerimi ben yazdım dese yine müslüman olmazdım hadi ya kafamız hiç uyuşmuyormuş derdim :D

• Kesinlikle katiliyorum :D

• dusunuyorsunuzun? 😂😂😂😂senin kuracağını cumelin mınakoyim :D

0|1
    0|0
  • acıyoz onlara

0|0
    0|0
    • Senin acinacak yerde olmadigin ne belli çok emin konusuyorsun :)

• Yalnız inancsiz degiller inanclari ateizm veya deism :) neyse herkesin inanci kendine kimsenin kimseye sarmamasi dilegimiz

• aklı fikri olan hak yolunu seçer arkadaş gerisi naparsa yapsın eninde sonunda hesap vericekler kendileri bilir. uykum geldi kaçar ben

• Benden uzak olmaları kafidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...