Yılbaşı kutluyor musunuz?

Yılbaşı kutluyor musunuz; yoksa sizin için sadece yeni bir yıl ve abartılı bir kutlamaya gerek yok mu? Nedir bakış açınız yılbaşı kutlamalarına karşı toplumumuzda?

0|0
12|15

En İyi Kız Görüşü

• Gavur adeti oldugu için olabilir. Herkes alafranga olmak zorunda degil, ben hurt disi doguma buyumeyim ama hic ailemde boyle bir kutlama olmadi, biz Turkiyedekilerden daha iyi ayirt ediyoruz galiba gavur adeti / türk adeti..

1|1
    1|1
    • Gerçekten kutluyorum sizi, bu yorumu bazıları görür inşallah :))) Tebrikler

Bazı değerlerin ayrımına varmamız gerekiyor, gerisi gerçekten boş bir özentilik ve üzücü bizim adımıza...

• Eig için teşekkür ediyoruum😊😉

• Biz gelenek, görenekçiyiz dimi :))) Güzeldi...

Rica ederim, iştirak için ben teşekkür ederim :)))

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Hayır kutlamam 😁
    Kutlayanları samimi bulmuyorum 😁

2|3
    0|2
  • ben kutlarım. yepyeni olasılıklarla dolu bir yıla adım atmak eğlenceli hale gelmeli.

0|2
    2|0
  • Müslüman bir ülkeyiz Elhamdullillah Müslümanm bizler o hristiyanlsri gavurlsri örnek almak için değil onları bizlere uydurmak için ugrasmakiyik :)

1|1
    0|0
  • Tabiki

0|1
    1|0
  • Kutlarim

0|1
    2|0
  • Kutlamam

1|1
    0|1
  • Sıradan birgün aslında çok abartılıyor

1|1
    0|1
  • Kutluyoruz

0|1
    2|0
    • Nasıl kutlarsınız peki? :)

• Evdeysek ki genelde öyle oluyor, masalar full yiyecek içecek, okey tombala denge oyunları vs oynarız şarkı açarız istek halinde, tam on ikiye geldiğinde 10 9 8 ... Havai fişekler patlar falan filan :D

• :))) dışarıdan farkı yokmuş :D peki teşekkürler

• ben niye hritiyanların saçma bayramını kutlıyım?

0|1
    0|0
    • İşte, bunu düşününce biz saçma düşünmüş oluyoruz :) Geri kafalı oluyoruz; çok primitive bir beyin yapım var 😂 varsın olsun; İsa'nın doğumunu çam altında kutlamaktan iyidir ;)

• yaa sanki yılbaşı kutlayıpta ne yapıyoruz? biz o gün güzel bir yemek yapar. ailece yeriz. sonrasında da kuruyemiş, meyve pasta. tamam gece bitti. abartıldıkça abartıldı şu yenıyıl meselesi. o da bu yıl patladı. önceden böyle bir durum yoktu...

0|1
    1|0
    • İşte abartıldıği icin, her zaman böyle olmuyordu, bu yilin digerinden ne farki var da abartili kutluyorlar? Gavurlara özentilik patladı bence

• @Felicityy aslında ben pek abartı ve özenti görmedim açıkçası. diskolarda barlarda eğlenceyse bundan kasıt , bu her zaman vardı Türkiye de..

• Noel ağacı baya popi he ;)

• Diger günlerden farkı olmadığı icin yatsiyi kildiktan sonra yatar uyurum her zaman olduğu gibi her gun olduğu gibi.

1|1
    0|0
    • Allah kabul etsin :)

• Ne için?

• ''Ne güzel, sayımız giderek azalıyor. '' iyi bir yorumdu sanki hakkımda? :)

Erkekler Ne Diyor 14

• Özel günlere inanmıyorum. Örneğin sevdiğim birine ona değer verdiğimi anlatmak için doğum gününü beklemem. Benim için her gün sevgililer günü. Yılbaşı da aynı şekilde. Yeni yılın dönüşünü kutlamak mantıklı değil. Fakat günümüzde insanlar hayatlarında hep mücadele ediyorlar. Rahatlamaya, gevşemeye ve eğlenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Bunun için de böyle özel günleri vesile yapıyorlar. Ben de bozgunculuk yapmıyorum. Programlara katılıyorum, buluşmalara gidiyorum. Dostlarımı görüyorsam, ailemle ve sevdiklerimle vakit geçiriyorsam isterse 1 Temmuz Kabotaj bayramı olsun benim için fark etmez.
    Yılbaşı kutlamalarında evde veya baş başa olabileceğimiz ortamları seçiyorum.
    Dışarıda kutlamak kazık rakamlara çıkıyor. Rahatça içemiyorum. Servis ve kalite berbat. O yüzden birisinin evinde toplanmak en güzeli.

1|1
    2|1
    • Açıkçası dışarıda kendini kaybedip kutlama yaptığını sananları düşündüğümde sizinki çok daha mantıklı :) Özel gün konusunda hak veriyorum; bir günü beklemek gerçekten saçma geliyor bana da. Evde yeni yılın geldiğini hissetmek, işte değerli sevdiğin bir iki sanatçıyı dinlemek koltuğunda ailenle güzel olabilir; düşünüyorum da eskiden daha iyiymiş sanki :) Hem dışarı kültürü böyle değilmiş hem de televizyondan izlenen ve takip edilen sanatçıların performansları çok çok daha kaliteliymiş, herkes heyecanla beklermiş saatlerçe :) Farklı bir boyuta ilerliyor insanların eğlence anlayışları...

• Kendimi istedigim gibi ofade edemiyorum belli ki, söyledim yine söylüyorum ne içip içmediginiz beni tabiki ilgilendirmiyor, sadecw genel olarak Turkiye de neden bazı kısım türkler alkol içer haram oldugunu bile bile , bunun mantığı sormak istedim, yanlis anladiniz , yargiladimi düşündügumuz icin üzgünüm , sormak istedigimi düşündügümu yanlis ifade ettigim icin özür dilerim.

• =>esefle kınıyorum bu tutumunuzu. Siz ne olgun olabilmişsiniz, ne de insanlarla; özellikle bayanlarla konuşmayı öğrenebilmişsiniz. Kimse size hakaret etmedi, şurada sizin hakaret etmediğiniz kimse kalmadı, ilk saldırı görüşünde size bunları yazmış olsa idim; belki de buraya gelmeyecektik; hakettiğinizi ta ilk saldırıda vermediğimden dolayı suç bende. Umarım bir kez daha karşılaşmayız, engelleyin lütfen...

• Hocam şimdi şöyle birşey var amaç zaten hemen hemen herkes için, eğlenmeye bahane aramak yani sanmıyorumki kimse düşünsün aaa bak bugün veya yarın yılbaşı işte ecnebiler kutluyor bizim onlardan neyimiz eksik gibi. Bide çoğu insan şöyle konuşuyor işte onlar bunu yaparsa biz yapmayalım onlar şu işi şu şekil yapıyorlarmış biz yapmayalım. Böyle olmamalı bence çünkü bu şuna benziyor işte şu mahallenin insanları bu oyunu seviyor ama biz oynamayalım çünkü onların oyunu, gibi. Yani bir taraf birşeyler yapıyorsa bizim onu yapmamamız anlamına gelmezki seviyoruzdur başka sebebi yoktur. Bende küçük çapta kendime eğlence yaparım eğer bu zevk için yeterince param varsa çünkü öğrencilik bazen buna bile izin vermiyor. Alırım fıstığımı biramı oturur cila atarım. Sevmiyorum o kalabalık zamanı dışarı taşmayı. Zaten ayda yılda bir içtiğim için yılbaşıda bahane oluyor. Demek istediğim daha önemli şeyler varken ülkede daha berbat olaylar yaşanırken yılbaşı eğlencelerini sıkıntı etmeye gerek yok bence : )

0|1
    0|0
    • Bide noel ve yılbaşı farklı ve tarihleride farklı zaten. Ve insanlar noeli değil yeni yıla girmeyi kutluyorlar bunu çok iyi ayırt etmek lazım 👍

• İyi geceler hocam ^_^ Kendine dikkat et...

• Sağolasın sende 👍

• Sıradan bir gece benim için. Her zaman ki gibi film izlerim.

1|1
    0|1
  • Yorum yazanlar arasından en ilginci benimki sanırım. 5 sene öncesine kadar ya evde ailemle tv başında geçirirdim ya da arkadaşlarla birlikte geçirirdim. 5 Sene önce yeğenim oldu, 31 Aralık doğumlu olduğundan dolayı yılbaşını bıraktık onun doğumgünü için toplanıyoruz :) Fakat bu sene iş değiştirdiğimden ve gececi olduğumdan dolayı maalesef çalışıyor olacağım.

0|1
    0|0
  • Ya dinle falan alakası yokta. Genelde çirkin şeylere gebe olduğu için dışarda kutlamam. Evdede gerek yok sıradan bir gün gibi geçiyor. Millet 10-9-8.. diye sayarken ben PC'de CS:GO oynuyor olucam :D

0|1
    0|0
    • Hahahah hoca ben 1.6cıyım ya :D Point oynuyorum ama son dönemde :))) fena değil grafik olarak Go nasıl?

• Farklı bir dil konusuyor gibisiniz 😂😂😄

• @Felicityy Senin için farklı olabilir ama biz birbirimizi çok iyi anlıyoruz :D

• Hristyanlar icin gecerli bence

2|1
    0|1
    • Açıkçası katılıyorum size, çok bizlik birşey değil gibi... Onlar da 2 kez kutluyor zaten, 25inde cristmas yaptılar

• Adam bizede saldırdı sorunları var belli ki, bende avrupada yaşıyorum türk geleneklerini biz daha iyi yaşıyoruz burada galiba, Turkiyede ki bir kısım uçmuş nereye gittiği bilmiyor.

• Kutlamak denirse

0|1
    0|0
  • çalışıyoruz kısmetse ekmek lazım :)

0|1
    0|0
    • Allah yar ve yardımcın olsun abi; sizleri anlasaydık daha iyi, herşey çok daha farklı olabilirdi eminim buna :)

• Hayır kutlamayacağım

0|1
    0|0
  • hayır kutlayamıyorum çnkü çalışıyoz

0|1
    0|0
  • Askerler arasında bir hikaye vardır dansöz gelecek bir ümit bir inanç

0|1
    0|0
  • Benim için sıradan bir gece tek beklentim piyango çıkması. Evet birgün milyarder olucam.

0|1
    0|0
    • :)))) O paradan hayır gelmez bro, demedi deme :D hani olur ya, çıkar mıkar 2 binlik de buraya at da bir ihtiyacım var :D :D günahı sana hahaha

• kutlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Dünya yeni bir yıla giriyor, iyi dileklerle herkesin kutluyorum tabi. Bunun doğum günü kutlamaktan bir farkı yok. Abartana da karşı değilim, sonuçta insanlar eğlensin, bunda ne var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...