Ailem çok korumacı ve dengesiz? intihar eşiğine geldim. yardım? Önemliii?

19 yaşındayım.Üniversite öğrencisiyim.üni de yaşadığım şehirde. ailem bana her şeyi zehir ediyor. tutucu bir aile yapımız yok ama herşeye kızıyorlar. sırf bu yüzden sevgili yapmaya korkuyorum. dışarı çıktığımda burnumdan getiriyorlar. Annem ve babam bazen melek gibilerken canları sıkkın olduğu zamanlarda tüm sinirlerini benden çıkarıyorlar. artık kendime bir şey yapıcam değerimi anlasınlar diye. yatay geçişle bir sonraki sene başka bir şehire gitmeyi düşünüyorum ne dersiniz?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Ben de ayni durumdayim ama baktim cevap vermeyince alttan alinca Hersey Daha Iyi oluyor. onlarin yaninda kizdiklari seyleri yapmiyorum. Onlarda Ben tepki vermeyince eskiden kizdiklari seylere artik kizmiyorlar. Ayin onikisinde babamla erkek arkadasimi tanistiricam.
    Not. Aynanin karsisinda sacimi tarasam kizardi babam. O yuzden sakinles canim alttan al bakalim ne olacak

1|0
    0|0
    • hep alttan alıyorum canım benim. annemin babamın istediği her şeyi yapıyorum temizlikse temizlik, yemek ütü... yapmasam pardon ama ka*arın teki de olsam tamam. ben namusumla evimde oturuyorum ve evden okula okuldan eve gidiyorum. ahlaksız bir kız mı olayım değerimi anlamaları için.

• Milletin kizlari neler yapiyor onlar gelip sana kiziyor degil mi? Iki sene oncemi hatirliyorum ya. Allah sabir ve yardim etsin kuzum sana

Erkekler Ne Diyor 5

• Sen bilirsin kardeşim ama unutma ana babanın hakkını ödeyemezsin ve sonra onları çok ararsın...

1|0
    0|0
  • Bir aile asla çocuğunun kötülüğünü istemez. Cehalet, koruma içgüdüsüyle böyke durumlara neden oluyor. Sakın kendine zarar verme, onlarla konuşmaya çalış, anlayacaklardır.

0|0
    0|0
    • anlamıyorlar kesinlikle çok dengesizler uğraşamıyorum...

• Böyle durumlarda kızlarımız kaçmak için bazı hatalar yapıyorlar. Sen bu hatalara düşme. Kimisi kötü bir evlilik yapıyor, kimisi de yalnız kalıp çelitli tacizlere maruz kalıyorlar. Bazen kötü sandığımız şeyler iyi, iyi sandığımız şeyler kötü sonuçlar doğurur. Aklıselim olmalısın.

• ya ben üniyi bitirip o sıralarda sevgilim olursa evlenirim, ailem bana gençliğimi yaşatmıyor. psikolojik destek alıcam zaten

• Peki yatay geçiş

0|0
    0|0
    • Yapmak kolay mi o kadar olacakti 😁

• ya iyi bölümler kazandım hatta mühendislik kazandım, sağlıktan bölümler kazandım göndermediler, şimdi paşa paşa göndermek zorundalar

• Bilmem pek inandirici gelmiyor bu kadar bolum kazanman 😄 neyse konumuza donelim pasa pasa gondermezler

• en iyisi şehir değiştirmek :)

0|0
    0|0
  • İşte böyle yapan ailelerin kızları yarın karşılarında ben bu adamla evlencem deyince şok geçiriyolar. Çünkü kız artık herşeyi onlardan gizli yapmaya başlıyo ve onlar kurdukları sandıkları otoriteyi tamamen kaybediyolar. Ailelerin korumacı yapıları çocuklarının da çok fazla uzağa gitmesini engellemeye yönelik olabiliyo bazen. İşte bu durumda kızın ilk düşündüğü şey ne pahasına olursa olsun evden ayrılmak oluyo. Doğru kişiyi bulup onunla yaşama devam etmek isterse tamam ama tersi durumda işler karışıyo.

0|0
    0|0
    • çoğu kızın amacı öyle annemde öyle yapmış evden kurtulmak için görücü üsulu evlendirimiş. şimdi babamı sevdiğini söylüyor ama, ben ayrı tek yaşayıp kafamı dinlemek istiyorum. benimde sonum öyle olcak ilk bulduğum adamla evlenıcem bu gidişle

• Annenle babanın esas sorunu görücü usulü evlenmeleri. Yani arkadaşlık, flört, çıkma veya sevgililik nedir bilmiyolar hatta belkide evlenmeden önce yanlış olduğunu da düşünüyo olabilirler. O yüzden belkide senin böyle sevgilin olması gibi olayları istemiyo olabilirler. Bu durumda olan kızların çoğuda ailesine tepki olarak evliliği hiç istemiyo rafa kaldırıyo. Bu seferde aileleri aman ne yaparsa yap da evlen demeye başlıyo ama artık herşey geç oluyo.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...