İslamiyetten önce namaz varmıydı?

İslamiyettten önce, namaz varmıydı. Yoksa Hz. Muhammed (s. a. v) ilemi gönderildi?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• var diye biliyorum hatta namaz sayısı daha çokmuş insanlar kılmakta zorlanınca sayı düşmeye başlıyor internetten baksama detaylaro yazıyordur

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Onceden varmiydi bilmiyorum ama soyle bisey var. Onceden 50 vakiy namaz vardir peygamberimiz sav mirac cikip Allahla konustu ve diyor ki 5 vakit kadar indir dedi ve Allahta bunu kabul etti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Namaz bir çok ibadet bicimi kapsiyo diye bir şey duymustum. Yani secdede olma kapanirlar ya tanriya bazilari yatar kalkar namazda da benzer şeyler var

0|0
    0|0
  • Yoktu.. 😐

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Türklerde göktanrıcılık ve kut anlayışları vardı. Yani selçuklularda göktüklerde felan. Örneğin Göktürkler ile Bizanslılar savaşıyormuş, gök gürleyince Göktürkler böyle dermiş ''Göktanrı bize kızdı savaştan çekiliyoruz'' diyorlarmış. Müslümanlığa geçme sebebimiz ise Göktanrıcılığın Müslümanlığa çok benzemesiymiş. Yani Göktanrıcılar Kurban kesiyormuş. Ortak bir sebepten ötürü Müslümanlığa geçtiler.

0|0
    0|0
  • Tam anlamı ile bilgim yok ama Kuran da Hz. İbrahim'den bahsederken namazdan bahsettiği ve Bu Peygamber'lerin namaxı tam olanlardan eyle diye duaları olduğunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Yahudilerde 3 vakit var diye biliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...