Sizce anne ve babalar çocukların başını kapatmalı mı?

Merhaba bu soruyu tartışma amaçlı değilde insanların görüşlerini almak için soruyorum.
Sizce anne ve baba yaşı 18 olmadan kız çocuklarının başını zorla kapatmalı mı?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• Zorla yapmamalı. Ama benim kuzenim var. Şu an 6. Sınıfa gidiyor. Ve bana sürekli "elanur abla bende kapanacağım senin gibi olacağım çünkü Allah öyle emretmiş değil mi?" vs diyor. Yani her 18 yaşından küçük olan kişi zorla kapatılıyor diyemeyiz. Kuzenim o kadar tatlı ki ya bunları anlatıyor hep bana :)

1|1
    0|0
    • O çocuğa kapalılığın güzelliğini anlatıp sevdirmelisiniz bu sizin kutsal göreviniz :D

• Yeni gördüm yazıyı :D Tabikide yapıyorum beraber hayal kuruyoruz :D Benim şu an okuduğum bölümü istiyormuş o da küçücük başıyla meslek seçti kendine :D

• helal olsun sana sevindim

En İyi Erkek Görüşü

• Dinde kesinlikle zorlama yoktur , Peygambere ayet iniyor sen onların üzerinde zorlayıcı değilsin , ALLAH dilediğine hidayet eder sen onları hidayete erdiremezsin... Tüyler ürperten bir ayet kardeşim...

0|1
    0|0
    • Daha iyi bir yorum gelmezse eig..
      Zorla güzellik olsaydı eşşekler başbakan olurdu

Kızlar Ne Diyor 11

• hayır kapatmamalı. bu çok yanlış bence. illa kız isterse kapatabilir ama onunda makul bir yaş sınırı olmalı.

1|1
    0|0
  • Kapatmamalı bence.

1|1
    0|0
  • Dinimizde zorlama yoktur kendi isterse kapatır asla zorlamam ben.

0|1
    0|0
    • Öyle insanlar görüyorum ki 5 yaşında kızın sadece gözleri görünüyor (yaşını sordum)

Yokdahaneler diyoruz bazen, teşekkürler yorumunuz için

• Dinimizde hicbir seyin zorla oldugunu dusunmuyorum. anne baba dini guzelce herseyiyle anlatir inanip inanmamak islamin sartlarini yerine getirmek kisiye kalir.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum teşekkür ederim güzel yorumunuz için

• kesinlikle hayir cocuk kendi istegiyle kapatir veya kapatmaz bu cocugun fikri olmalidir anne baba baskisiyla kapanmak cok sacma

0|0
    0|0
  • Zorla degil onu korkutmadan islamdan soğumadan sevdirerek güzelce anlatarak kapanmayı istemelerini sağlamalıdır.

0|1
    0|0
    • Çok güzel bir cevap teşekkür ederim

• Soru mu bu oyle sacmalik mi olur. Sonra kiz hem kapali hem soyle diyoruz. İsteyen kapanir ailesi sadece dogruyu anlatmali

0|0
    0|0
  • Kapanmasını öğütlemeli ama zorla olmaz. Zorla kapanırsa bir faydası olmaz hem de Islama karşı soğur. Kapanmak önemli ama kalp daha önemli.

0|0
    0|0
  • Kendi iraderine birakmak gerek bence

0|0
    0|0
  • Ben öyle bişey yapmam kızım olursa. annem bile bana böyle bişey yapmadı ne o öyle küçülmüşte büyümüş gibi

0|0
    0|0
  • Puff tabi ki hayir. s

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• zorla bas kapattırmak ıslamdada yok.. kışı kendı ıstegıyle kapanmalı ve nıye kapandığını bılerek yapmalı bunu.. bılınclı olmalı! on onıkı yasında kızın kafasını kapatan zıhnıyetın aslında cocugu elınden almak lazım.. cunku o kafa örümcek kafalı.. on onıkı yasında kızın nesı varda nesını kapacaksın.. demekkı sen goruyorsun!! ona hallenen kardeşim evladıdır yahu!

1|1
    0|0
    • Diyecek bir şey bırakmamışsın abicim

• Peki kardeş ben sana şöyle soruyim sen neden sadece tek pencereden bakıyorsun sana göre kapatmak sorun olabilir ama o ailelere göre değil o ailelere görede senin çocuğunu açık bırakman hatalı özgürlüğü başı kapalı açıkta arıyorsunuz ama sizler çocuklarınız düşünemediği halde açık bıraktığınzda çok özgürlükçü oluyorsunuz ama o aile yaptığında baskıcı oluyor demi mantıklı sorular sorun

0|1
    0|0
    • Benim canımı sıkma ben kapanmasın ya da kapansınmı dedim? İftira atmadan önce kime attığını düşün öyle hareket et, ayrıca kapatılıyorsa bile zorla olmamalı belki bilirsiniz başı kapalı ama arka mahallede türlü türlü halt yapanları göz önüne almak lazım İslam dininin güzel yanıda dinde zorlama olmamasıdır.

• Samimiyet önemli bak kendin söylüyorsun onun yerine güzelce anlatıp tercihi ona bırakmak daha mantıklı değil mi?
      Tek bir şey söylüyorum, döverek, söverek, kızarak evladımızı kendimizden uzaklaştırmaz mıyız?

Gönder tuşuna bastım ama beni engellemişsiniz anlaşılan sizde ananızdan babanızdan dayak yemişsiniz ve başka fikirlere tahammülünüz yok.

• Beni engellesende yorum yaparım, ağzımı bozmak istemiyorum ama yorum yapıp engelliyende sensin, ama ben her türlü yorum yaparım ve sizin gibilerin ağzına lafı tıkarım, sığ beyinli insanlardan uzak olmak en iyisi

• Cocuklarin zihinlerini din gibi seylerle doldurmak yerine sevgi saygi gibi seyleri vermek gerek

0|1
    0|0
  • Anne babanın da sorumlulugu var elbette ama anne baba zoruyla olursa bir anlamı yok

0|0
    0|0
  • zorla olamamalı, ama kendisi istiyorsa kapanabilir tabi.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum kapanırsa ne olur kapanmazsa ne olur onları söylemeli, güzel bir dille :)

Zaten dinimizde bunu emrediyor.

• Zorla kapatmaya karşıyım ama kendisi kapanırsa normal dinimizdede zorlama yok şöyle düşünün bir elmas var nadir ve değeri büyük bir elmas var her tarafta var ve değeri az böyle düşünün bu size +sevaptır kapanmak tabikide açık olupta g. tünüzü başınızıda açmayın

0|0
    0|0
  • Örtünmenin farz oluşunu mantıklıca açıklamalı ona bu durumu sevdirmeli hos göstermeli ki zaten çok hoş ve gerekli aynı zamanda kendileri de buna uygun giyinmeli ve yasamalı bu durumdaki kızımız da seve seve örtunecektir zaten,, zorlayıp nefret ettirmemek lazım bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...