#Anahtarlık Kullanır mısınız?
Çin'deki Yeni Anahtarlık Modası Dünyayı Ayağa Kaldırdı.

Su Kaplumbağası, Kertenkele Yavrusu Gibi Canlılar Plastiğin İçine Konuluyor ve Onlar İçin Yaratılan Alanda 2 Ay O Şekilde Yaşamaları Sağlanıyor.

Bütün Dünyadan Tepki Gören Bu Yeni Moda'nın Bitirilmesi İçin İnternette İmza Kampanyaları Düzenleniyor.

İmza Kampanyası İçin Hazırlanan Metinde Şu İfadelere Yer Veriliyor:
"Yaşayan Deniz Canlıları Küçük Plastiklere Hapsedilerek Anahtarlık Olarak Satılıyor. Bu Acımasız İşlem Derhal Yasaklanmalı. Hapsedilmiş Küçük Balık, Semender ve Kaplumbağalardan Oluşan Bu Anahtarlıklar Çin'de Giderek Daha Fazla Popüler Hale Geliyor.

Birçok Çin'li Canlı Anahtarlıkların Şans Getireceğine İnanırken, Hayvan Koruma Kuruluşları Bu Durumu "Tam Bir Sömürü" Olarak Nitelendiriyor. Global Times Gazetesinin Haberine Göre, Salı Günü, Sihui Metro İstasyonunun Önünde, 1 Balık ve 9 Kaplumbağa Anahtarlığının Satılması Yalnızca 5 Dakika Sürdü.

Üreticiler Poşetlerdeki Renkli Suların, Hayvanları Besin Açısından Aylarca Canlı Tutabileceğini Öne Sürseler de, Uluslararası Veterinerler Birliği Kurucusu Mary Peng Besin Yetse Bile Oksijenin O Kadar Uzun Süre Yetmeyeceğine Dikkat Çekiyor.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @MerveKOYUN @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
19|14

En İyi Kız Görüşü

• Yazık be o hayvanlara, caniler

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• Çinliler neden hep işkence peşindeler ki yazık hayvanlara

2|2
    0|0
  • Çok güzel ama keşke ömürleri kısa olmasaydı ya da onların ölmemesi için biz de keşke şu şekildeki yaşam koşullarını yenileyebilseydik..

0|1
    0|0
  • Biz şu an tepki gosteriyoruz ama emin ol bu da buyuk akimi getirir cogu ulkede kullanilir hayvanin derisini yüzüyorlarda buna mi son getirilicek talep olduysa hicbir sey olmaz

0|1
    0|0
  • kullanıyorum da onlar ne ya öyle yazık günah hayvanlara hep bu çinliler zaten güya ev arkadaşımda çinli ama o bile sevmiyor çini birde sonuçta anahtarlar metalden çantada cepte filan yırtar ya o plastik torbaları

0|1
    0|0
  • Bu Çinlilerin hayvanlarda alıp veremedikleri ne acaba

1|1
    0|0
  • Yazık ya güzelim canlılara. 😕

0|1
    0|0
  • Kullanırım yoksa çantamda bulamıyorum anahtaeı :D

0|1
    0|0
  • kullanırım ama bunları kullanmam

0|1
    0|0
  • yazik hayvanlara ya. ben de cansiz sandim detayi okuyana kadar :/

0|1
    0|0
  • Bir arkadasimda sinek ve karincali anahtarlik vardi.. ben sade metal anahtarlik tercih ediyorum..

0|1
    0|0
  • Degisikmis :D

0|1
    0|0
  • Onları koyalım öyle pakete evimizin bir köşesinde süs diye bekletelim.

0|1
    0|0
  • Ölur bunlar yahu

0|1
    0|0
  • Kullanırım ama böyle kullanamam 😄

0|1
    0|0
  • bunu biliyorum berbat bişey aynısını üreticierine yapmak lazım

0|1
    0|0
  • Yazık... İnsanlık bu kadar mı acımasızlaştı? Ne hallere geldik

0|1
    0|0
  • Yazık ya hayvanlara😒 :(

0|1
    0|0
  • Ben kullanırım çokta severim ama canli hayvan lı kullanamam :) :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bunlar resmen hayvana eziyet içine yiyecek koyular canlı canlı vakumluyorlar hayvanı bundan kullanmam bizim anahtarlığımız bundan değil asıl bundandır...

http://i.hizliresim.com/9297rN.jpg benim anahtarlığım bundan abi :)

0|2
    0|0
  • Evet ancak öyle manyak şeyler değil gerçekten anahtarları koruyacak ve ağırlık yapmayacak bir anahtarlık..

0|1
    0|0
  • Allahın belası çinliler

0|2
    0|0
  • Köpek katliamından sonra birde bu. Çinlileri sevmiyorum sırf bu yüzden. Sıradan bir anahtarlık kullanırım.

0|1
    0|0
  • Tarzım değil

0|1
    0|0
  • Evet sorf bu yuzden binlerce hayvan ölmüştür. Bu Çin milleti az bile çekiyor doğal afetlerden filan.

0|1
    0|0
  • Köpeği kızartıp yiyenlerden ne bekliyorsunhz allah hepsinin be lasını versin !!!

0|1
    0|0
  • Hayvanları rezil ediyolar eziyet yazık..

0|1
    0|0
  • Gerek yok kullanmama. Ev bir gün boş olsa dişimi Kırarım zaten 😑

0|1
    0|0
  • peki bu anahtarlıklardaki hayvanlar ne kadar yaşıyor? ben hiç kullanmıyorum gereksiz agırlık

0|1
    0|0
  • hayvandan aşağı olan bu yaratıklar daha çok insana benziyor, hayvanları kıskanıyorlar galiba

0|1
    0|0
  • ne ilginç bir moda

0|0
    0|0
  • Çinliler her zaman olduğu gibi caniler
    Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
Yükleniyor...