Başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerini önemser misiniz?

Kötü düşünse kafanıza takar mısınız?
Sizi yönlendirmesine izin verir misiniz onların düşündüklerinin?

Başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerini önemser misiniz ?

1|0
204|88

En İyi Kız Görüşü

• Ben bilirim yakınlarım bilir beni gerisi bilmese de olur :D

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 203

• İnsanlar ilk önce başkası Hakkında yorum yapmadan aynaya bakmalı! Eğer kendinde aynı hata varsa bunu başkasının yüzüne vurmaya lüzüm yok. Kimse dört dörtlük değil. Bunu iddaa edenin zaten insaniyetinden şüphe ederim. O yüzden kimseyide takmam. Çünkü kimse benden iyi değil kimsede benden kötü değil. Herkes istediğini söylemekte özgür ama bende bunlarla ilgilenmemekte Özgür'üm. İnsanlar kendi hayatlarını yönlendiremezken benim hayatıma karışmalarına izin vermem.

0|1
    0|0
  • Bu karşıdaki kişinin samimiyetine göre degisir. Eger bir hatam varsa ve beni ictenlikle uyariyorsa acaba gercekten yanlis mi diye sorgularim ona gore tartip bir karar veririm. Fakat beni elestiren yorum yapan muhabbete bile dahil etmedigim bir kisiyse umrumun kosesi bile olamaz 😊

0|1
    0|0
  • Değer verdiğim insanların düşüncelerini elbet önemserim ama tanımadığım ya da değer vermediğim bir insan kişiliğim, fiziğim ya da kararlarım hakkında olumlu ya da olumsuz bir görüş yaptı mı bu ne egomu tatmin eder ne de egomu zedeler. Sonuçta tanımıyorum ve en basitinden sen güzelsin dediğinde bile ben güzel olmayacağım.

1|1
    0|0
  • Bazen..

1|1
    0|0
  • Önemserim Tabiki ama çokta takmam

1|1
    0|0
  • Davranisimda hataliysam hakkimdaki düşünceleri degistirmeye calisirim ama davranışımın arkasindaysam farkli gorustekiler beni ilgilendirmez 😀

0|1
    0|0
  • başkalarının değil, sevdiğim değer verdiğin insanların benim hakkındaki düşüncelerini önemserim :)

1|1
    0|0
  • İt ürür kervan yürür.

1|1
    0|1
  • Evet, maalesef.

1|1
    1|0
  • Hayır asla önemsemem. Kimse beni yönlendiremez benim aklım var fikrim var. Onların kulu köpeği miyim beni yönlendirsinler ya da onların dediklerini takıyım kafama? Her zaman kendi bildiğimi yaparım doğru da benim yanlış da benim. Yanlışlarım doğrularımı götürmüyor ✌😏

0|1
    0|0
  • önemsesem burada olmazdım panpa

0|1
    0|0
  • Fazlasiyla :( ama o kadar onemsememek gerekiyor, kisiye sadece mutsuzluk verir cunku genelde pozitif dusuncelerden cok negatiflere takilip kalirsiniz..

0|1
    0|0
  • Bazen

0|1
    0|0
  • Hiç tınlamam.

1|1
    0|0
  • Çoğunlukla hayır.

0|1
    0|0
  • Önemsemek lazım az da olsa.

0|1
    0|0
  • bir çoğu hayır demiş ama önemsememek elde değil kesinlikle ben önemserim ama ilk olarak bana eleştiri yapan insana bakarım nasıl biri diye eğer benden üstünse önemserim fakat sen gel mahalle başındakı ayşe bana eleştiri yapıyor yapsın yapsın dedikodu çıkarsınlar isterlerse :D

0|1
    0|0
  • Önemsemem kimse hayatım ve ben hakkında söz sahibi değildir

0|1
    0|1
  • Önemserim ama uygulamam

1|1
    0|0
  • Ben önemserim ve kafama takarım en kotu özelliklerimden biri de bu

1|1
    0|0
  • Valla dilim resm gönlumdeki ise tam zitti

0|1
    0|0
  • Yapamayacağım tek şey.

0|1
    0|0
  • ayı çok tatlı yalnız fdfg

0|1
    0|0
  • %50 si fesatlik, %30 u boş, %19 u yalan yanliş kalan %1 lik gerçeklik payi icin hic kendimi yormuyor, önemsemiyorum.

0|1
    0|0
  • başta bir düşünürüm sonra takmam

0|1
    0|0
  • hayır önemsemem

1|1
    0|0
  • Hayir takmam zerre umrumda degil

1|1
    0|0
  • sadece sevdiklerimin ne düşündüğü önemli

0|1
    0|0
  • Ne umursuycam ya hahah ay popom der geçerim 😂

0|1
    0|0
  • Aslinda hic onemsemezdim simdiye kadar ama su aralar bna attiklari iftiralar hic onemsenmicek bisey degil artik takiyorum kafaya

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    173

Erkekler Ne Diyor 87

• herkesin dediğine bakarsak, kendimiz düşünedikten sonra, kendi kararlarımızı inşa edip uygulamadıktan sonra, başkasının düşünce kuklası olduktan sonra, başkası bizi bir o yana bir bu yana, çektikden sonra, başkası bize kendi düşüncelerini empoze ettikden sonra, bizim yaşamamızın ne anlamı kaldı? herşeye başkası müdahale ederse, bize engel olursa, kendi fikirlerimizi, görüşlerimizi, beyan edemiyorsa, kendimizi ifade edemiyorsak, söz hakkımz hiç olmuyorsa, bizim yaşamaya ne hakkımız var? biz ot değiliz, saman değiliz, ağaç değiliz, aklımız fikrimiz, düşüncelerimiz, idrakımız, görüşlerimiz var. biz niye başkasının oyuncağı oluyoruz ki? biz beynimizi torbaya koyup çöpe mi attıkda milletin düşüncelerine ihtiyacımız var? tamam tecrübe etmiş olabilirler, veya yaşamış olabilirler, biz görüyoruz zaten, biliyoruz, duyuyoruz, biz sap değiliz ki? biz avel, mal, değiliz ki, bizdede beyin var. bizde olanları bitenlerin farkındayız, bizde bu hayatı yaşıyoruz, bizde acıyı tatlıyı biliyoruz, millet bizi avel zannetti ki bizi yargılama lüksünü kendilerinde görüyorlar, kimse kusura bakmasında, onlar benim, bo, kuma kurban olsunlar. ego savaşlarında, ben yokum, herkesin beyni var fikri var. he derlersi ki, ben milletin kuklasıyım laf uşağıyım, bana ne söyleseler haklılar, o zaman kusura bakmasında odun'dan başka bir bo, k bir halt değil.

0|1
    0|0
  • Fikir alıp ortak bir paydadan kendi karakterine bu konuda müdahale etmek istiyorsun gibi geldi. Eğer öyleyse, kimi insan karakteri ve fıtratı gereği önemserken; kimisi önemsemez. Ama eğer önemseyen bir insansan ya da takıntılı bir kişiliksen; ne yaparsan yap, bunu önlemen mümkün değil.

Kolu bacağı olmayan insanların psikolojik evreleri hakkında bir belgesel izlemiştim.
    Bu insanlar ergenlik çağında, çok ateşli ve isyankar düşüncelere kapılıp; depresif, obsesif olabiliyorken; ilerleyen yaşlarda bu duruma bağışıklık gösterip, alışıp kendilerini böyle kabul ediyorlardı.

Olur öyle işte.

0|1
    0|0
  • Hakkımda ne düşünüyosanız 10 katını yaptım rahat olun :D ;)

2|1
    0|1
  • Umursamam.

Sinek viziltisi sadece, güler geçerim.

0|1
    0|0
  • takmamak gerek dostum fitne fesat insanlar düşünsün kötülükleri kendine onların Allah ıslah ettsin demek yeterli.

0|1
    0|0
  • Sadece değer verdiğim insanlar için geçerli.

0|1
    0|0
  • Onlar kim ki umursayacağım?

0|2
    0|2
  • Kişisine göre değişiyor..!

0|1
    0|0
  • başkaları ne düşünüyorsa kısmen oyumdur

0|1
    0|0
  • Başkaları zerre umrumda değil
    utanma duygum da yok ne pislik bir adamım ya ben :))

0|1
    0|0
  • Değer verdiklerimin görüşleri de değerlidir.

0|1
    0|0
  • Aslında bakarsan takarım

1|1
    0|0
  • sol şeyimde bile değil

umrumda değil yani kimsenin ne düşündüğü

0|2
    0|0
  • söyleyen kişiye bağlı doğru bir eleştiri ise neden ciddiye almıyayım
    hatamız varsa söylesin ne güzel

0|1
    0|0
  • Fifi

0|1
    0|0
  • Kişilerin karşı tarafdan çıkarı bittiği an düşüncesi de değişir. O yüzden sok sopayı gitsin.. İnsan bu hayatta kendisi için yaşamalı başkası için.

0|1
    0|0
  • Başkalarının ne düşündüğünü ne dediklerini takmam. Sevdiğim saydığım değer verdiğim kişilerin ne söylediklerine bakarım.

0|1
    0|0
  • Değerlendirmeye alırım geçerliyse kabul ederim.

0|1
    0|0
  • Sadece fikir alırım. Ama ben birşeyi beğenmişsem -bu herşey olabilir- kimse karışamaz. Kimin ne dediğide umrumda olmaz ^^

0|1
    0|0
  • İyinin dedikodusu çok olur

0|1
    0|0
  • Önemserim evet.

0|1
    0|0
  • Kısmen.

0|1
    0|0
  • Sadece değer verdiğim insanların düşüncelerini önemserim

1|1
    0|0
  • Evet umursarım maalesef.

0|1
    0|0
  • Kendimi iyi ve kötü bütün yönlerimle tanıdığımı düşünüyorum. Sınırlarımı yapabileceklerimi yapmayacaklarımı iyi bildiğim için başka bir insanın kim olursa olsun ne düşündüğü zerrece umrumda olmaz.

0|1
    0|0
  • Eğer ben doğru yaptığımdan çok eminsem önemsemem, ama neticede dışarıdan alacağınız tepkiler de sizi yansıtabileceği için doğru mu acaba diye kendi akıl süzgecimden geçiririm.

0|1
    0|0
  • Cok taktıgım için başarımın önünde hep engel oldu bu düşünce...

0|1
    0|0
  • Evet :/

0|1
    0|0
  • Ben kendimi biliyorum onlar tanıyamadıysa yapacak birşey yok.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    57
Yükleniyor...