Hz. Muhammedin, Akrabası Nadir Bin Harisin Başını Kestirmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

nadir, muhammed’in akrabalarındandı. kureyşliler içinde zeki ve aydın bir insandı. muhammed’in büyük bir iş peşinde olduğunu düşünüyor ve ona inanmıyordu.

hicretten önce nadir, kuran ve muhammed’in peygamberliği ile ilgili olarak halkı uyarır ve onun sahte bir peygamber olduğunu söylerdi. onun bir kahin, sihirbaz veya şair olmadığını ama “aileleri ve insanları birbirine düşman eden bir büyücü” olduğunu iddia ediyordu.

nadir b. haris’in bir konuşması :

“bu adama karşı çıkma yolunuz sizi bir yere götürmez. o sizin aranızda yaşamakta. şimdiye dek ahlâken en iyi olanınızdı; aranızda yaşayan en doğru, en dürüst ve emin kişi oldu daima. siz tutmuş, onun bir kahin, sihirbaz, şair ve mecnun olduğunu söylüyorsunuz. kim inanır buna? ahali, bir kahin nasıl konuşur bilmiyor mu? bir şairin, bir mecnunun halini tefrik edemez mi halk? bu ithamların hangisini muhammed’e yamayabilirsiniz ki halkın dikkatini ondan kaçırabilesiniz. bakın! ben size onunla nasıl baş edeceğinizi söyleyeyim.”

sonra ırak’a gitti ve oradan” iran kisraları”, “rüstem ve isfendiyar’la ilgili masallar” vb. hikayeleri topladı ve muhammed’in getirdiği kuran’ın bunlardan farkı olmadığını anlatmaya başladı. “bunlar da muhammed’in söylediği türden şeylerdir. üstelik ben onun gibi peygamberlik iddiasında bulunup, Allah’dan vahiy aldığımı da ileri sürmüyorum. kur’an, bunlar gibi eskilerin masallarından başka bir şey değildir” diyordu.

Bedir Savaşında esir düştü, Muhammed onu almak istedi ancak o benim esirimdir dedi. mikdad b. esved.. Muhammed ''Allah'ım mikdadı lütfunla zengin kıl diye dua etti'' mikdad, İstediğim buydu dedi ve esiri Muhammed'e verdi. Muhammed, Nadir için Allah'ın kitabı hakkında ileri geri konuştu dedi ve Ali tarafından başının kesilmesini emretti.

Ne düşünüyorsunuz bu olay hakkında?

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• 1400 yildir ortadoguda hicbirsey degismedi kurani elestiren hala katlediliyor ve bizim tatli su müslimlerimiz gercek izlam bu deel diye dolasmaya devam ediyor.
    kuranin yüce bir ilah tarafindan inmemistir, ilk vahiy katibi abdullah bin sad hakkinda da öldürülme emri vermistir muhammed, cünkü muhammed vahiy yoluyla indigini idfia ettigi ayetleri yazdirirken abdullah bin sad ayetin devaminda ne gelecegini tahmin edip ayeti tamamliyordu, muminin suresi 14. ayette oldugu gibi ayeti yazareken " yaratanlarin en güzeli olan allah ne yücedir " demis muhammed de böyle yaz bana da bu sekilde söylendir der ve abdullah bir sad kendisine de vahiy indigini iddi etmeye baslar zira ayetlerin devamini tahmin edebiliyordu.
    bunun üzerine muhammed vahiy katibine büyük bir öfke duyup öldürülmesini emreder, daha sonra osmanin ricasiyla ölüm fermanini iptal eder zira abdullah bin sad osmanin süt kardesidir.
    körü körüne inanip gercek islam bu degil diye dolasmak yerine iki gram arastirip neye iman ettigini bilmek gerek.

0|0
    0|1
    • Sen araştırmaların sonucu hangi yola çıktın peki?

• adalet anlayisin bastan yanlis zaten, sömürmek adaletli olmak degil adaletsizliktir.
      yok eger madem yaratici yok hesap günü yok ne yapsam yanima kar kalacak düsüncesiyle yola cikiyorsan, senin kötülük yapmani ahiretde cezalandirilacagim düsüncesi dizginliyorsa özünde foseptik cukuru gibisindir dolayisiyla mümkün oldugu kadar yaratici kavramina saril ki cevreye zarar vermeyesin.

• Sen farkında değilsin galiba ama insanlar hep daha fazlasını ister o yüzden bir düzen olmasa herkes bu dünyayı berbat bir hale getirirdiki zaten getiriyolar. Kimileri dini kullanarak yapıyor kimileri başka şeyi ama dini kullananlar inanmayanlar zaten :D

En İyi Erkek Görüşü

• Adam kendisine biat etmeyenleri islamı kabul etmeyenleri teker teker öldürdü.
    Kureyza katliamını kendi elleriyle yaptı çocuk kadın yaşlı demeden öldürdü genç kızları kadınları önce kendisi tecavüz edip sonra köle pazarında satar para alırdı günümüzde kadın satanlara ne ad verilir demeyecem bile onu hiç.
    Hiç şaşırmıyorum islam dini günümüzde de kendisine eleştiri yapanı yok ediyor savunma sistemi bu :)

1|0
    1|2
    • Hristiyansın sanırım peki İsa hakkında ne düşünüyorsun onunda hikayelerini okudunmu onun peygamber olduğuna nasıl emin oldun? Hristiyan birisiyle ilk defa karşılaşıyorum meraktan soruyorum o yüzden yanlış anlama İsa hakkında pek bilgim yok çünkü :D

• Peki egemenliğinin sürmesi diyorsunda muhammedinde egemenliği sürüyor hala? yani onu tanrı oglu diyecek kadar özel kılan ne? sıradan bir insan değilse özel gücleri olmalı

• İslam kendii der ki buhari de İslamın yok oluşu bir yılanın deliğine çekilip girmesi gibi son bulacaktır. Kendisi kendi sonunun yok olup gitmek oldugunu söylüyor. onun ne denli farklı oldugunu kendin araştırrarak görebilirsin

Kızlar Ne Diyor 4

• Okumadın Çünkü çok uzun

0|0
    0|1
  • Kaynak? 😄

0|0
    0|1
    • İnternetten bakabilirsin. islamcılar bile yalanlamaz olay gerçektir sen bunu redmi ediyorsun şimdi?

• Hayırlısı :D

• görmedim inanmam

0|0
    0|1
    • Görmediğine inanmazmısın?

• :):):) suizan yapan tipleri çok seviyorum arkadaş

• Rüyana girenler ne? :D

• iyi olmuş

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Kestirir kestiri, keyif onun değil mi?

0|0
    1|0
  • işte hadislerin islama verdiği zarar kardeşim ben müslümanım ve kurana göre bu adam öldürülemez kendi fikirleri üstelik savaş esirleri öldürülemez para karşılığı serbet bırakılır veya karşılıksız belirli bir süre tutulduktan sonra bırakılır benden bu uydurmaya nanamamı bekliyormusun?

0|0
    0|1
    • Bunu islamcılar bile kabul ediyor yalnız? islam sitelerine girebilirsin. Sadece olayı dahada çarpıtarak nadir çok zararlıydı halkı galeyana getirmişti haketmişti falan diyorlar kendilerini aklamak için.

• yok eskiden sünniydim şimdi sadece müslümanım mezhepler gereksiz zaten çoğuda siyasi olaylar dinle alakalı değil neyse sünniyken iyi eğitim aldım diyorum yani hadisler kuran kursları falan ama sonra saçma geldi araştırdım ve her geçen gün sünniliğin tortularından kurtulup hidayet rehberi kuranın yoluna giriyorum inş daha iyiye gideriz araştırmak sorgulamak bir insanın olmazsa olmazı olmamalı bence

• sünnilik emevi mezhebi bence

• semavi dinlerin mitolojik masal olduğuna bir yeni kanıt daha. Şimdi gelirler ya o aslında öyle değil böyleciler bık bık öter

0|0
    0|0
  • İslam hoşgörü dinidir eheheh

0|1
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum çünkü asıl masal ateist forum sitelerinde uydurulmuş olan bu masal.

0|0
    1|0
    • Nasıl ateist sitelerinde islamcılar bile bunu kabul ederek savunma yapıyor :D

• inanmayın bunu yazan gerize kalıya peygamberimize iftira attığı için karekterisz bunu gören gerçek müslüman yazmak savunak zorunda ah o zmanda olsakda toğumla vura vura kafnı koparsam

0|0
    0|0
    • İslamcılar bile kabul ediyor sen neye dayaranak reddediyorsun?

• öyle bişe yok knouşlan hikalyeri maslalrı önüme sürme... ne yaptınğı bilmyorsun cahillik yapma bu yaptğın pilsğin hiç kimseye faydası yok inancın yoksa bişeylere dier insalrın neye inancı oldğuna saygın olsun. kimsenin inancına cahilliklerinle laf etme saygsız karktesiz seni beğenmiyorsan bu dini buna iannalar insanı bu ülkeden git yaşama amcını herkes bilor slak gbi soru sordum ayağı yapma bana şimdi.

• Ne masalı ya :D Efsaneler bunlar geçmişteki hikayeler sen nihat hatipoğlundan bedir savaşını o savaşını bu hikayesini dinlersin pek işine gelmeyen anılara niye hemen sorgusuz sualsiz yalan diyorsun? böyle kendi vicdanınımı rahatlatmaya calısıyorsun :D

• Ebu cehilden farklı olmayan birisidir cezalandırılması normaldir

0|0
    0|0
    • Neye dayanarak bu sonucu cıkardın ?

Yükleniyor...