Evlendikten sonra hangi cinsiyet daha çok değişir?

Günümüzde evliliği kötü giden kişilerin çoğunun kullandığı bir söz var,'' Her şey köprüyü geçene kadar''.
Peki neden?
Benim en çok merak ettiğim knoulardan biri de bu. İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur, ama bazı insanlar gerçekten evlendikten sonra hem huy olarak, hem de fiziken değişiyor.
Örneğin;

Evlendikten sonra hangi cinsiyet daha çok değişir ?

• Beyler
    66% (227)30% (75)51% (302)Oy Ver
  • Bayanlar
    34% (118)70% (174)49% (292)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
62|86

En İyi Erkek Görüşü

• Evlendikten sonra insanlar değişmez, sadece evlenmeden önce sana hep en iyi yönlerini gösterir. Ama bir insanın kötü yönleri de vardır yani.
    Ve bu kötü yanlarını kimse anlatmaz sadece aynı ev ortamında yaşarken görürsün ve değiştiğini zannedersin. Anlatabilmişimdir umarım. d[^_-]b

6|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence ikisi de degismez. Sadece ev ortaminda nasil olduklarini ilk defa gordugumuz icin bize değişmiş gibi geliyorlar

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 85

• Değişime açık olan insanlar değişir.

8|5
    2|5
  • İki tarafta değişir.
    Tek taraf değişir dersek yalan olur.

Ama bu değişim en çok kimde olur onu tartışmak gerekir. Günümüzde boşanmaların çoğunun nedeni şiddetli geçimsizlik.

Çevremden örnek verecek olursam, evlenmeden önce fidan gibi olan kızlar şimdi duba gibi.
    10 kızdan 9 u öyle.

Erkeklere baksam onlarda o kadar değişim yok. Evli erkek arkadaşlarım var eşinden izin alamıyor asdf.

Bana göre kızlar daha çok degisiyor.
    Hemde degiştiriyor.

4|2
    1|0
    • eğer evde oturan ev hanımysa çok yediği için kilo alıyor bazı kadınlar evlendikten sonra ama spor salonundan arkadaşım kadın evli 2 çocuk annesiydi ama benim gibi step ayrobik yaptığı için zayıftı ve vücudu fitti her evli kadın aynı değildir Derinkuyu ayrıca evlendikten sonra değişen erkeklerde var bazı erkekler evlenmeden önce zayıf evlenince göbekli olabiliyorlar

• İki tarafta illaki değişiyor ama kadındaki fiziksel değişimin en büyük sebebi de doğum yapıyor olması. Bu yüzden çoğu 'duba' gibi. Sonrasında da çocuğun beslenmesi için kendilerine bakmaları gerekiyor ve kilo veremiyorlar. Biraz bunları da düşünmek lazım. Haa çocuk haricinde kilo alanlar yok mu var. Ama o çift taraflı. Türk kasınızı da biliyoruz. 😄😄

• Bir çocuk annesiyim evlenirken kilom 55 di. şu an 53 kiloyum ;) kendisine saygısı olan hiçbir kadın kendini bırakmaz.

• Başka seçenek olmadığı için birini salladım.

Evlilik öncesi iki taraf da içinden geldiği gibi davranıyorsa iki taraf da değişmez. Tabi genele vurursak memleketçe bu konuda puanımız sıfıra yakın.

2|1
    0|0
  • kadınlar değişir

2|4
    4|0
  • Kadınlardaki değişim fazla

1|0
    0|0
  • Kızlar.

1|0
    0|0
  • Bir bey olarak inandığım üzere beyler'' daha çok değişir ama bu iyi anlamda ve kötü anlamda olabilir tabiki bu size bağlı. Biz erkekler malesef biraz rahatımıza düşkünüz ve bunu kaybetmemek için biraz değişim gösterdiğimiz doğru. Ama akıllı bir kadın kesinlikle bunun üstesinden gelir, çok zor bir durum değildir. ( ve sadece Türkiyeyi baz alarak konuşmuyorum genelde Erkek ırkı değişim gösterir.)

1|0
    0|0
  • Genelleme yapamam ki kişisel bir şey bu

1|0
    1|0
  • Son fotoğrafa kahkaha attım

1|1
    0|0
  • Çok uzun yazacaktım vazgeçtim. İki taraf içinde söylüyorum, beğenilme duygusunu kaybeden değişir... Hem kendi tarafından hem başkaları tarafından.

3|0
    0|0
  • Erkekler davranışsal değişim gösterir.
    Fiziki değişim olsa da iyiye gider.
    Kızlar birden avrada dönüşür salar götü başı :(

1|0
    0|0
  • her iki cinste değişiyor, bunu kabul edelim, erkek sevgili konumundayken aşırı kibar, romantik, düşünceli, evlendikten sonra odun, öküz, hanzo, kro, zırto bir hale geliyor, kadın güzelken, yiyip yiyip şişiyor, kendini salıyor, banane halleri geliyor, vurdum duymaz oluyor,

1|0
    0|0
  • Kimsenin değiştirği yok , herkes evlenmeden önce olmadığı biri gibi davranır , aslında hemen herkes aynıdır. Herkes yemek yemeyi sever ve kilo alır , herkes birinin suratını gördükçe artık heyecanını zamanla yetirir. Normal bunlar.

2|1
    0|0
  • Fiziksel olarak bayanlar kotuye, erkekler iyiye gider genelde. Huy ve karakter olarak kisiye gore degiserek ikisi de kotuye gider :D

1|0
    0|0
  • Abi o ilk fotoğraf nee? Evlenmeyelim öyle kalsın yazık günah :D

3|0
    0|0
  • kadılar kendilerini salıyor bu bir gerçek.

1|0
    0|0
  • oy vermedim ama ilişki farklı boyutlar alabiliyor
    genelde ilişki başlangıçları erkek tarafından oluyor ancak ilişkinin gidişatı tamamen kadın tarafından belirleniyor beyler kızacaklar ama aksi durumlar çok az oluyor
    kadın ne isterse o olur

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kadınlar, hamileliğiydi, eşiyle ilgilenmesi, ev temizliği, hamilelikten sonraki lohusalik dönemi çok zor çok büyük değişim.

1|0
    0|0
  • B dedim

1|0
    1|0
  • Kimse, başka bir insanı sevmediği sürece o kişinin bütün yönlerinin farkında olamaz. O sevgi sayesinde, sevdiğimiz kişinin potansiyelini görürüz. O sevgi yoluyla, sevdiğimiz kişinin kendi potansiyelini görmesini sağlarız. O sevgiyi dillendirerek sevdiğimiz kişinin potansiyeli gerçeğe dönüşür.

1|0
    0|0
  • Fiziksel anlamda ki değişiklik en çok kadınlarda olur. Erkekler zaten olan göbeğini biraz daha büyütürken belki her gün taradıkları saçlarını taramaz olurken kadınlar anneliğin de verdiği farklılıkla o çıtı pıtı halden inanılmaz bir şeye dönüşebilir.
    Manevi anlamda en fazla değişikliği ise erkekler gösterir o eski romantik tavırlar yerini garanticiliğe bıraktığında kadınların tepkisi inanılmaz olur taki çocuk gelene kadar.
    Mesele kaçınılmaz değişimi olum yönde yapmak

1|0
    0|0
  • yazı bir yana fotoğraf seçimlerin harika. Eline sağlık

1|0
    0|0
  • Erkeklermis:-

2|0
    0|0
  • Evliliği bilmemde üniversiteye gidince kızlar çok değişiyor. O eski hayal kurduğun düşüncelerin yerini ayrılık alıyor.

1|0
    0|0
  • fuzuli abartılar bunlar sadık sadakatli olmayı becerip saygınızı sevginiz ile koruduğunuz taktirde hiç bir sorun kusur yaşanmaz. lakin bunu yapamayanlar evlenmemesi gereken insanlardır.

1|0
    0|0
  • Evlenmeden önce yaptığı sahte davranışlar evlendikten sonra normal davranışa dönüyor.
    (Fabrika moduna)

2|0
    0|0
  • Hiç evlenmediğim için bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • A şıkkı

1|0
    0|0
  • daha çok kadınlar değişiyor. bunu herkes biliyor zaten. çocuk oldu mu erkeğe olan sevgisi bile yarı yarıya azalıyor.

1|0
    0|0
  • Kadınlar değiştiği için erkekler değişir. Kadınlar bakımsızlaşıp fiziksel olarak önemsizleştikten sonra (ki bu erkek için değil kadının kendisi için bir önem arzetmez çünkü evlenmiştir artık o ceptedir diye düşünür) erkek değişir ve ruhsal anlamda farklılık gösterir. Bunun sonucu olarak da aldatmalar baş gösterir.
    Unutmayınız ki arılar bal dolu kovanı terketmezler.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    55

Kızlar Ne Diyor 61

• Gözlemlediğim kadarıyla bizim toplumda kadınlar görsel olarak değişiyor şöyle ki kilo alıyorlar, giyimlerini hatta saçlarını değiştiriyorlar, bakımsızlaşıyorlar vs
    Erkekler ise tam tersi ruhen değişiyorlar.

Çok güzel soru olmuş kuzum :) u/mutlu yıllar <3

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim hayatım, sana da bol aşklı yıllar. :) ♥

• bence erkeklerin ruhen dğişim sebebi olarak kadınların artık kendisi için hazırlanıp kendisi için zaman ayırmadığından dolayı olabilir. Bence hiç bir arı bal dolu kovanı terketmez...

• Bayanlar

2|0
    0|0
  • Eşcinsel evliliklerde hangi cins değisti problemi yok:)

Evlilik herkesi degistirir bence.

2|0
    0|0
  • Kendi adıma cevap veriyorum ben, biz yedimizde ne isek yetmişimizde de oyuz. Sadece muhabbetimiz arttı ve saygı sevgimiz, çok şükür, maşallah

1|1
    0|1
  • Ben olumlu anlamda değişeceğim mi düşünüyorum

1|0
    1|0
  • Değişen ilişki. Değişen "kaybetme korkusu". Cepte olarak görülüyor, nasılda evlendim. Alan aldı gibisinden. İki tarafta salabiliyor kendini. daha ilk 5-10 senede böyle olanlar bir ömrü nasıl ölmeden geçirebilir merak konusu

1|0
    0|0
  • Erkekler tabi ki kuzum. Canım cicim derken evlenince öküzleşirler :(

1|0
    1|1
  • kadınlar

1|0
    0|0
  • Maalesef bayanlar 😄

1|1
    0|0
  • bence kadınlar bakım olarak, erkekler davranış olarak değişiyor

1|2
    0|0
  • ikisi de değişir bence farklı ortama giriyorsun sonuçta iki ayrı kişi bir arada yaşıyor tabii her ikisinde değişiklik olur

1|1
    0|0
  • Erkek değişmiyor aslında sadece daha Rahat davranıyor. Ev haline giriyor, yatıyor yayılıyor daha bir rahat hissediyor kendini.

Kadın ise evlenmeden önce boş olan vaktini kendi için harcarken evlendikten sonra boş kalan vakti kendi için harcayabiliyor. İki tarafta değişiyor aslında, önemli olan Mutlu olmak;bırakın istediği kadar değişsin ;)

1|0
    0|0
  • bence beyler değişir evlendikten sonra çünkü karılarıyla aynı evde yaşadıkları için eskisi gibi iltifat etmezler çünkü nasıl olsa evlendim benim diye düşünürler yani ben öyle düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bütün evlenme hevesim kaçtı sfhdf

1|0
    0|0
  • Zuhahahh harika meryem uzerli bitirdi beni :D

1|0
    0|0
  • Erkekler kel kafa koca göbek oluyorlar gerçi evlenmeden önce de öyleler

1|0
    1|0
  • Son foto bitirdi beni 😂

1|0
    0|0
  • "Evlenmeden once guzel davranip evlendikten sonra fabrika ayarlarina donen tek canli turk erkegidir" gazeteden alintidir!

1|0
    0|0
  • Beyler daha çok değişir

1|0
    0|0
  • Tabikide baylar :D

1|0
    0|0
  • Öyle gerçekten de :D

1|0
    0|0
  • bayanlar ya

1|0
    0|0
  • Bence ikiside degişiuor ama degişmemeliler bence aynı kalmalılar

1|0
    0|0
  • Tabikide bayanlarımız bitmez tükenmez istekleri karsısındakinin tükenmesine neden olur:))
    var mı baska acıklaması:)))

1|0
    0|0
  • Beyler

1|0
    0|0
  • Erkek daha çok değişir kadına oranla

1|0
    0|0
  • Kisisel bir durum bence cinsiyet ayırımı değil

1|1
    0|0
  • Benim çevremdeki izlenimim şu ; erkek değişiyor kadın erkeğin arkasını toplamakla ömrünü harcıyor maalesef.

2|0
    0|0
  • Evlilikten önce kim samimi değilse o değişir. Evlenmeden öncesi ürün reklamı yapmak gibi oldu artık sadece şekle bakılarak karar verilirse ikisi de değişir. Adam olun dürüst olun.

1|0
    0|0
  • Bence biz daha çok değiiyoruz 😂

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    31
Yükleniyor...