Kapalı bir Bayana tanışırken el uzatılmalı mı?

Geçenlerde başıma geldi şaşa kaldım. Kuzenlerimin arkadaşı eve gelmiş Kuzenlerimle tokalaştım nasılsınız napıyorsunuz 5 dakika falan. Arkadaşlarına el uzattım merhaba demek için teşekkürler dedi elim havada kaldı. Bilmeden yanlış birşey mi yaptım? Über muhafazakar değildi makyaj ve giyimi gayet şıktı.

Güncellemeler:
Daha çok yoruma ihtiyaç var arkadaşlar..

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Karşı cinsten biri ile tokalaşmak haramdır. Ki bir bayanın ona helal kılınmayan erkeklerle aynı ortamda bulunmasıda haramdır. Makyaj ve şık giyimin kapalılıkta yeri yoktur. Kendince dinin gereklerini eksikte olsa yerine getirmeye çalışmış. Zıtlıklar içeren bir durum.

1|3
    0|0
    • Sonuç olarak ne diyorsun?

• Sonuç olarak , kapalı biri ile tokalaşma. Başınla selam ver. Göz zinasından da uzak dur. Başka ne diyebilirim ki. Arkadaşın orda bulunması zaten durumu güç kılıyor.

Kızlar Ne Diyor 4

• uzatılmamlı.

0|1
    0|0
  • Bence asil o eli geri cevirince karsi tarafin aklinda olmayan aklina sokuluyo. Günahtir evet ama ne bileyim. Elini cekince hem karsi taraf mahcup oluyor hemde tokalasmak gibi masum biseyden baska anlam cikartilyior. Zihniyet kötü gibi geliyor bana

0|1
    0|0
  • Yani el skismak zorunda degil bende erkeklerle tokalasmam

0|1
    0|0
  • Bazı mezheplerde kadın eli erkek eline deyince abdest bozuluyo diye biliyorum ama emin değil şimdi yalan olmasın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Görgü kurallarına göre , yeni tanışan ve karşı cins olan iki kişiden eğer kadın elini tokalaşmak amaçlı uzatırsa karşılık verilir , bunun dışında erkek tarafından tokalaşmak amacı ile el uzatılmaz.

Ancak ülkemizin son icat yumurtalarından biri de dine göre haram olduğu ve kadın eline erkek değerse bunun günah temaslardan biri olduğudur. Bu koca bir hurafedir , zira islam dini oluşurken ve yayılırken insanlar tokalaşarak tanışmıyordu, böyle bir adet yoktu ama çevreden yakından akrabadan biri ise kucaklama denen sarılma uygulanıyordu.

Bu tokalaşma konusunda günah haram konusu , tarikat müridlerinin ya da şeyhleri denen papaz kılıklı dolananlarının icadıdır , bilmemne hadisi diye hemen dayarlar bu fikre kanıt olarak ama , böyle bir usulün o devirde olmadığını da bilmezler.

Yani dini yeniden yazanlar insanların içine kuruntu obsesyon ekti , bak gelen cevaplara etkisini de göreceksin. Hiç biri neden haram günah olduğu konusunda akılcı bir cevap veremez çünki böyle yap dendiği için yapıyorlar bu el sakınmayı.

Evde oturan için bu tutum çok önemli olmayabilir kendi tercihleri neticede ama al şimdi bu kişilerden ; bir firmaya yönetici yap , sırf bu karşılama yüzünden firma batırsınlar...

1|1
    0|0
  • uzatılmalı tabi

0|1
    0|0
  • O değilde abi o kızın erkeklerin bulunduğu ortam da ne işi var?

Dini düzgün yaşaması lazım.

Makyaj ve giyimi gayet şık dikkat çekiyor.
    Kız erkeklerin bulunduğu ortama giriyor.
    ve sonra da ;
    Elini havada bırakıyor.

Çok komik yaw D:ASDSAD

1|0
    0|1
    • Eve gelmiş diyorum Erkek dediğin tek ben sonradan eve geliyorum Ayıq?

• Kardeşim sen yazdıklarını anlamadan yazmışsın tekrar pekiştir. d

• tamam seni 3 evetle uğurluyoruz.

• hayır

0|1
    0|0
  • Sen seninle konuştuğuna şükret.

0|0
    0|0
  • uzatılmamalı acar munirede kapalı sor ona o bilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...