Ciddi bir sorunum var?

arkadaşlar yurtta kalıyorum. Oda arkadaşlarından biri acayip kokuyo bu öyle kısa vadeli bir durum değil. Yakın olan arkadaşım var onunla çok rahatsızlık bu durumdan bir gün yüzlerine bile söyledik. Birisi kendine çeki düzen verdi. Diğeri hala aynı. Anlatamam size nasıl koktuğunu odaya girince refleks olarak nefesini tutuyorum artık. Camlar hep açık gece bile kapatmak istemiyorum. Kız hiç banyo yapmıyo neredeyse. Banyo yaptıktan sonra da eski koyfetlerini giyiyor üatüne. Bunları bahane vermek için söylemiyorum çok korkarım zaten kınadığının başına gelmrsinden. kknamıyorum artık ne yaoacağımı bilemedim sizden yardım alayın dedim lütfen fikir verin bir daha söylemeye ben utanıyorum o hala utanmıyo. Katlanılabilir bişey olsaydı emin olun yazmazdım odayı saracak kadar koku var

Güncellemeler:
Artık dışarda kendimi falan kokluyorum yoksa onun kokusu sindi mi falan diye
bir de hep güzel miyim şöyle miyim diye bir soran kız. Kızım sen pis olduktan sonra güzel olsan kaç yazar? Geçen o konuda da paylaşım artık sürekli sorup durma başka fertlerin var benim diye

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Nasil banyo yapmiyor nasil bir zihniyet birde ogrencimisin sen

0|0
    0|0
    • Ya öğrenciyim. Gerçekten yapmıyor. Yakın olan arkadaşımla söylerken sorduk kaç günde VIR çamaşır uıkıyosunuz diye cevap veremedi resmen. Biz de her gün banyoya giren insanlarız artık cinnet geçirme kıvamına geldik. Burnum hassaslaştı her kokuya. Sorun da kendi yalın arkadaşının bu kokuyu duymaması aynı yatakta falan yatıuolar bazen ben hayal edemiyorum onunla aynı odada durmaya bile tahammülsüzken...

• Çok teşekkürler ilgilendiğini için

• Eig icin tskler :)

En İyi Kız Görüşü

• Temizlik imandan gelir. İman eksikse bu çok normal tabi. Oda değiştirmeyle diğer insanlara da yazık edersiniz. Kendine çeki düzen vermesi gerek. Siz o düşündüğünüz duvara yazı asma işini yapın. Sonra bir süre gözlemleyin, değişecek mi değişmeyecek mi. Değişmezse sözlü olarak tekrar uyarın fakat bu sefer açık açık söyleyin. "Kişisel bakımını yapmamandan dolayı çok rahatsızlık duyuyoruz. İlk önce kendine olan saygın ve sonra bize olan saygın az demek ki. Lütfen birlikte yaşadığın insanları düşün. Ayrıca bu şekilde Allah da seni sevmez." Aynen böyle söyleyin, evet Allah'ı da hatırlatın ona. Belki etkisi olur. Sonra ne yapması gerektiğini tek tek söyleyin. "Çamaşırlarını yıka, 2 günde bir duş al, kıyafetlerini de her duş aldığında veya terlediğinde değiş." şeklinde. "Arkadaşın uyarımızdan sonra kendine çeki düzen verdi, çok memnun olduk. Sen ise bizi önemsemedin. Bunu saygısızlık olarak algıladık." da diyin. Ve bir süre daha geçsin yine düzelmezse çekinmeden müdüre söyleyin. Bunun başka çözümü yok. Net olmalısınız. İş bu aşamaya gelirse lafınızı esirgemeyin. İlla kötü konuşmamıza gerek yok, ciddi ve açık konuşmanız yeterli.

0|1
    0|0
    • Biz açıkça söyledik zaten kızlarmsize bişi sölicez ama kırılmayon falan diye birisi hemen anladı çıktı gitti ve o günden sonra düzeldi. Diğeri yani bu kız hadi söyle falan dedi dinlerken gözleri doldu falan tamam falan dedi. Ama düzelme yok.

• Belki bir problemi vardır. Çekin kenara sıkıntısını sorun, bizimle paylaşabilirsin diyin

• Normal bir durum değil bence. Psikolojisi biraz bozuk

Erkekler Ne Diyor 15

• Askerde bir çocuk vardı koğuşta 12 kişiyiz... Kimse bişey diyemiyor dedim mk! bir koku var nan ayağınızı yıkayın bişeyler yapın (Askerliği uzun dönem yapanlar bilir en üst devre konuşunca saygı duyulur bir nebze tek en üst devre bendim o koğuşta) Derken 1 gün öyle 2 gün öyle koku devam ediyo dedim ben dahil herkes ayağını yıkasın mk! dedim herkese yıkattım koku yine var Mk! Dedim sabah erken herkes banyoya biri itiraz etti dedim başta sen beraberce banyoya meğer o kokuyomuş :S Koku kesildi bundan sonra bizim koğuştakiler perşembeden perşembeye sabah banyosuna gidiyoruz dedim yok ben dün gittim diye itiraz istemem dedim şükür koku olmadı sonra ;) Sizde buna benzer bir uygulama yaparsanız fena olmaz hani ;)

1|0
    0|0
    • Keşke böyle bişey olsa ama anlayacağını sanöam yüzsüz bence çünkü bir insanın yüzüne sen kokuyosun diyince banyodan çıkmaz mantıken. bir de gözleri falan doldu söyleyince

• Tamamdır teşekkürler :)

• Rica ;) +1 bari verin yahu :S

• kalabalıkta değilde tek olduğunda güzel bir dille söyle kırmadan.. ve ayriyetten "lütfen sık sık yıkanalım çevreyide düşünelim" gibi bir yazı yazıp duvara yapıştırın.. birde oda arkadaşları olarak ortak oda parfümü alma teklifi yapın ve alında.. onuda kullanırsınız..

0|0
    0|0
    • Söyledik zaten ikisi birden kokuyodu sonra diğeri artık çekidüzen verdi kendine bınbahsettiğim hala beter. Daha fazla söylemek de istemiyorum ben utanıyorum. Duvara yapıştırmayonda düşündük saçma geldi oda spreyi de daha fena karışırsa? Her ihtimali düşündük yani

• bence güzelce konuşmak.. hatta şahısları kasdetmeden genel söyleyin kendinizide katın.. ve oda spreyi niye karıştırsın? bence olumlu karşılanır.. nutubet, ter ve hoş olmayan kokuların giderilmesi için iyi olur..

• Böyle anlatınca inanası gelmeyebilir insanın ama yakın arkadaşımın kız arkadaşının da aynı sorunu vardı. Yurt müdürü ile konuşmaya çalış.

0|0
    0|0
    • Gerçekten abartmıyorum bu aylardır süren bir sorun. Yurt müdürü kadın olsa konuşurdum belki. Ama dediğim gibi ben utanıyorum artık

• Zaten ilk cümlemde abartmadığını anladığımı belirttim. Erkek de olsa anlat.

• Pardon anladım :)

• Geçen sene yurtta yaşadığım olay odaya bile gitmek istemiyordum.

1|0
    0|0
  • şikayet et alttaki danısmaya onlar bir konussun yapacak birşey kalmamıs baska zaten

0|0
    0|0
    • Danışmada bayan değil nasıl yurt anlamadım ya

• Tamam teşekkür ederim

• Yurt yönetimi ile konuşmalisin

0|0
    0|0
  • onu bence hamama götürürn bağlayın güzelce keseleyin ya dışlayın onu odaya almayın ama hamam fikri iyi

0|0
    0|0
    • İkiye ikiyiz eğer kendi arkadaşı da iğrense bir çözüm buluruz ama aynı yatağa falan giriyorlar aklım almıyor nasıl duymadığını yetişmeden kaynaklanıyor galiba annm çok titizdir benim öyle yetiştim yani

• Tamam öylemyaparım

• en iyisi o :)

• yurt yönetimine söyle dezenfekte etsin kızı

0|0
    0|0
  • Corap mii yoksa ten kokusu muu siz her aksam banyo yaparken deki hadi sende baanyo yap bizim ev arkdsi da ole biz yavas yavas yola gtrdik

0|0
    0|0
    • Ter kokusu sürekli aynı kıyafeti giydiği için eskimiş ter kokusuna dönüyor banyo yapsa bile üatünr aynı şeyi giydiğini gördüm. Bazen banyo yapayım bari diyo seviniyprum sonra vazgeçiyo ödevler var yaa falan diyo. Biz açıkça söyledik diyorum hadi banyo yapalım kıvamını falan geçtik yani açıkça söylemekten daha üst düzey bir şey göremiyorım

• Evetttt ins sende istedigin yerlwree gelirsinn

• İnşallah :))

• öfffff midem bulandı be...

0|0
    0|0
    • Sen beni düşün napcam bilmiyorum

• Tuzlamamışlardır küçükken :D

• Hahaha olabilir

• Derye atin pesindende sampuan dokun. Daha ne yapcan

0|0
    0|0
  • Odayi degistir ya da onu kandirip oto yikamaya goturup yikattir. Yoksa o koku cikmaz

0|0
    0|0
  • git çek kenara konuş olmuyosa belli etmeye çalış ne bu koku ya kim kokuyo falan gibisinden

0|0
    0|0
  • Arkadaşınıza bir sevgili yapın, o zaman duştan çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Koltuk altı kıllarını vücudundaki kıllarını kessin sonra duş aldır ona bir kese at odasını temizle djdjdk

0|0
    0|0
    • Yani bunları nasıl uapyırabilirim ki bir insanın kendi düşünmesi lazım ama yakın arkadaşına söylemeyi düşünüyorım o yokken gerçi o da nasıl tepki verir bilemedim k

• Bak benim kankam vardı kız kukusu götü orası burası her yeri kıllardan leş kokuyordu ona bizim bir arkadaş hadi bir bakım yapalım güzelleşelim dedi o günden beri kokmuyor

• Ben uğraşamam o kadar kendi düşğnrcek arkadaş işim gücüm var elim kılıyla mı uğraşcam

Kızlar Ne Diyor 9

• yadırgamayın kim bilir ne sıkıntısı var. destek olun. hor görmeyin. durumu düzgün bir ifade ile yurt yöneticisi ile görüşün. belki psikolojik olarak sıkıntısı olabilir. yurtta herşey ücretsiz. yani maddiyat ile ilgili değil. etrafa verdiği rahatsızlıktan ziyade kendisi rahatsız olur ölüp gider mikroptan. destek olun onun bu durumu düzelmesine yardımcı olun. şampuan alın kuaföre götürün. alışverişe götürün hayatı paylaşın bir şekilde. ilerde bu yaptığınız iyiliği size misli misli ödeyecektir.

0|0
    0|0
  • Oda arkadaşınızı değiştiremiyorum musunuz

0|0
    0|0
    • Ya çok küçük bir yurt diğerleri memnun galiba fazla oda da yok olmaz galiba

• Mudure soyle rahatsızlık duyduğunu... Ayyy sen söyleyince ilkokul sıra arkadaşım geldi aklıma ay ne pis kokardı 😖😖😖

0|0
    0|0
  • Belki durumu yoktur veya utanıyordur yanınızda havluyla dolaşmaya vs. Yerinizde olsam ikinci dönem eve çıkardım.

0|0
    0|0
    • Durumu falan yok değil. İç çamaşırıyla durabilen bir kız. Birisi şaka amaçlı bilirsin öğrenci yurdunda ooo seksi falan dese gülmeye başlar hoşuna gider. Sürekli güzel miyim diye soruyo yani uyanacak bir insan değil kendini güzel gören biri nasıl banyo yapmaz aklım almıypr

• Ya bilemiyorum. Ben bir keresinde 3 gün duş alamamıştım arkadaşımla kalıyorum diye evin duşunu falan beğenmemiştim istememiştim orada yıkanmak. Belki onda da aynısı olmuştur. Başka türlü mantıklı bir yanı yok bunun çünkü bir insan bilerek niye pis kalsın bir de uyarılmasına rağmen:/

• o odadan çık bence

0|0
    0|0
  • oda spreyi al en azından bastırmaya çalışır

0|0
    0|0
    • Onu da dğşğndük de daha kötü olur diye almaşık arkadaşımla

• sokun banyoya zorla yıkayın çamaşırlarınıda yıkayın hepsini

0|0
    0|0
  • Doğum gününde kese al

0|0
    0|0
  • canım boyle bı durumda yurt mudurunle gorus odanı degıstırsın. onun odası degısmesı hakaret gbı algılanabılrı ama odamı degıstırmek ıstıyorum durum bu de

0|0
    0|0
    • Tamam konuşucam teşekkürler

Yükleniyor...