Bu aralar metro izban tren seyahatlerinde Kuran-ı-Kerim okuyorlar bu normalmi?

Ben bir acaip buluyorum bazende normal abdest kırılmiomu bir bayan elini degdirebilir ya da bir bayana erkek eli deyebilir siz ne düşünüyorsunuz şafiiyim ya da küçükken anne babamız kuran okurken önüne geçme günah derdi ama şimdi trende önüne herkes geçmiş oluyo

• Okunması dogrudur Çünkü
    75% (3)70% (7)71% (10)Oy Ver
  • Okunmaması daha dogrudur. Çünkü
    25% (1)30% (3)29% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• hanefilerde bozulmuyor bildiğim..

0|0
    0|0
    • Evet bozulmuyor yinede okuyorlar sizce günahmıdır

• belki o insanlar meşgul insanlardır evinde kocasına çocuguna daha fazla vakit ayırmak adına ya da asker yakını vardır fırsat buldukça okurlar . bu inanç meselesidir. insan kendini daha iyi ve güvende hisseder. diğer insanlar da bilmeden günaha girmez .

• Vay be ne şans önümde duran teyzede yasin okuyor izmirdeyim debussy görüntüleri rte A atasım geldi :) sanırım bir acaiplik yokmuş

Kızlar Ne Diyor 2

• safii olarak ayni gorusteyim. abdestsiz okunmasi, onunden birilerinin gelip gecmesi ozellikle de cok ses olmasi cok yanlis mezhebimize gore. saygiyi gectim kitap cok sesli yerde okununca anlamindan birseyler kaybediyor, misal okuyan bilir sesli ortamla sessiz ortam ayni degildir. allah'in kelaminin anlamini kaybetmemesi gerek bence.

0|1
    0|0
  • Kur'an okumanın yeri zamanı olmaz. Mezhebe baktığında zaten henefilerde bozulmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kuran okuyan mutlaka dinlemelisin. Bide onunde gecince bisey olmaz gunah degil. Ama namazda onunde gecmemeli. Hanefi mezhebine gore bir kadina dokunmak abdest bozmazken safii mezhebe gore bozar.

0|1
    0|0
  • Herkes şafi degil.

0|0
    0|0
  • çok güzel

0|0
    0|0
    • Çok açıklayıcı gerçekten

• İnsan istediği yerde ibadet etmeli eder de. Ben çok güzel buluyorum hatta böyle insanlara gıpta ediyorum. Açıklanacak birşey yok dostum ibadet bu. Millet sevişmiyor kendini bilmez insan dışı varlıklar gibi dua ediyor, okuyor. Bunda yadırganacak birşey yok

• Dini daraltmayalım arkadaşlar kuran her yerde her zaman okunabilir andestin olduğu sürece

1|0
    0|0
    • Hayır ben dini daraltma gibi bişey için sormadım bu soruyu elbette ALLÂH'a her zaman dua zikir edebilirsin abdestin var ise ama trenlerde Kuran-ı-Kerim okuyanlar olunca biraz şaşırıyorum

Yükleniyor...