Yılbaşı kutlamak ile NOELi kutlamak arasındaki farkı anlayamayan cahillerden misiniz?

Yılbaşının yılın SON günü yeni yılı KARŞILAMAK kutlamak olduğunu,

Noelin ise 25 ARALIKta İSAnın DOĞUMUNU kutlamak olduğunu bilmeyen CAHİLLERDEN misiniz?

• Evet, iki kavramı ayırt edemeyen cahil yobazım
    24% (4)47% (9)36% (13)Oy Ver
  • Tabi ki de Hayır O kadar da cahil olunmaz ki
    76% (13)53% (10)64% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yeni yılı kutlamakta ne gibi kötülük var sonuçta yeni yılı karşılıyorsun. Mantıklı düşünülünce beyindeki sinirleri çalıştırınca doğum günü kutlamaktan bir farkı yok doğum günlerinde de yeni yaş karşılanır. Tek sıkıntı noel yakın olduğu için cahil kimselerin yılbaşını noel ile arasında hiçbir alaka olmamasına rağmen özdeşleştirmesi.

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Bir yerden tutturmuşlar neden noeli kutluyorsunuz diye, gelen cevaplara da aldırış etmiyorlar. Yahu kim kutluyor noeli? Kim size 'iyi noeller' diye mesaj atıyor? YILBAŞI, YENİ YILIN BAŞI. Bu kadar.

0|3
    1|1

En İyi Erkek Görüşü

• yav he he yıl başını kutluyorsunuz.. aslında noel hristiyan kültüründe var ama siz yeni bir kültür yarattınız ve yılbaşı kutluyorsunuz öyle mi.. anca kendi kendinizi kandırın... noel babalar çam ağaçları süsler püsler var ama siz yinede yılbaşı kutluyorsunuz :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunu ayirdim ben burada. Hic kimse ilgilenmedi. Cahilliyi seviyosunuz

0|0
    0|0
  • Ben pek kutlayamiyorum irk kardeslerimiz din kardeslerimiz savasin icindeyken pek icimden ziplamak hoplamak gelmiyor.. Onu gecdim aralik ayinda sarikamis sehitlerimizi andigimiz icin yilbasi heyecani tiris geciyo bizde yobazim evet.

0|0
    0|0
  • Tabi ki de Hayır O kadar da cahil olunmaz ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yıl başı yeni yılın gelişini kutlamak amacıyla Noel ise Hz. İsa peygamberin hristiyanlara göre doğum günüdür. Fakat Noel bize göre kutlanmasa bile o günde zaten milletimizin kötü bir davranışı olmaz. Ama yıl başında herkes içer sarhoş olur eğlenceler gerekse yüzlerce taciz olayı, Yıl başında yapalım şu işi dediğiniz çirkin olay. Bunun neresi hoş. Tabiki de bunu bende tasvip etmiyorum. Anlayacağın mesele Noel ile Yıl başının farkı değil yapılan işlerin çirkinliği. Bence CAHİL sensin.

2|0
    0|1
  • O yüzden mi cahil olmayanlar, Noel eşyaları giyiyor, Noel ile süslüyor, Noel şapkaları takıyor. İlginç.

Ben İsanın doğum günü olarak kutlandığını biliyorum fakat bizim milletimizin ne diye Noeli kutladığını anlamıyorum.

Toplumun bazı kesimleri Noel kutluyor. Yılın başını veya sonunu değil.

0|0
    0|0
    • Lafım yıl başını kutlayanlara felan değil. Noeli kutlayan kesime.

• valla bir yaram yok. kutluyor, eğleniyorum açıkcası ama senin yaptığın, atıyorum mayıs ayında oruç tutuyorsun, sonra ramazan bayramını kasımda kutluyorsun gibi bir şey. senin salakça mantığına göre durum böyle

0|0
    0|0
  • Ad olarak bir sey öğrenmişsin, peki birbirine benzeyen yanlarını da öğrendin mi canısı?

0|0
    0|0
  • Bunu Bilmemek yobazlik değil demek ki adam cevresinden ikisini de ayni kavram oldunu anlatmislar o da oyle saniyodur

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Yılbaşı tüm dünya da kutlanır noel ise yılbaşından günler öncesinde farklı din grupları arasın da kutlanır diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

0|0
    0|0
  • Asıl mevzu Miladi takvime göre kutlamamızmış aslında bizi münafık yapan bu hicri takvime göre kutlamamız lazımmış

0|0
    0|0
  • Yılbaşı yinede günah dinimizde Gevurlar hristiyanlar herkez kutluyor Müslümansan amacımız diğerlerine benzememek 25Aralıkta hristiyanların günü onlar onu kutluyor
    he yılbaşı kutlucam diyosan 1 ocak öğlenliyin kutla :D

0|0
    0|0
  • günah munah bir bitmediler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...