Çok inançlı olup da sonradan ateist olan var mı?

Hem ilim sahibi hem aileden kaynaklı maneviyata sahip hem kalben inanıp da sonradan ateist olan var mı içinizde? Olduysa nasıl bir anda inançsız oldu?

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Aile ile alakası yok babam ateisttir annem klasik zamane müslümanlarından ama ben buna rağmen çok inançlıydım hatta ailem bu konuda psikoloğa bile götürmek istediler çünkü 7 yaşında bir çocuğun sabah namazına kalkıcam demesi normal değil. Daha sonradan inancım azaldı tamamen bitti demiyorum ama çok çok azaldı okuyumaya ve sorgulamaya başlayınca

0|0
    0|0
    • Ne araştırdın peki? Ayrıca 7 yaşında bir çocuğun sabah namazına kalkmak istemesi kadar doğal birşey yok, keza en masum yaşımızdır 7 yaş

• Peki saol merakımı giderdiğin için, Allah inancımızı arttırsın

• İslami kitaplarda birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Bence Mektubat, Büyük İslam ilmihali gibi kitaplar okursanız dinimizdeki mantıkları çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 8

• ilginç insanlar
    salıverin küçük ateisti

0|0
    0|0
  • Hatim indirdiğim gecenin sabahı ateist oldum panpa

0|0
    0|2
  • ateist forumlara bakarsan, bircok Ateistin hatdaha Imam Hatip mezini oldugunu göreceksin.

0|0
    0|0
  • Ben, ama deistim

0|0
    0|0
  • Ailem beni hiç bir zaman bana dini zorlamadı. Ama beni öğrendikleri gibi büyütmeye çalıştılar. Çocukken ailem ne derse sorgulamadan doğru olduğuna inanırdım.
    Daha sonra ilk okulda din dersi ile tanıştım. Öğretmenden nefret ederdim. Kendi mezhebi hariç diğer şeylere saygısı yoktu. İngilizce'yi saçma buluyor ve yabancı insanlara, en nefret ettiğim kelime olan 'gavur' sıfatını kullanıyordu.
    Daha sonra orta okul için yeni bir yere taşınmıştım. Orası daha da beterdi. Herkesin dini mezhebi aynıydı ve benimkisi farklı olduğundan dışlanmış hissediyordum. Beni dinden o kadar korkuttular ki hayatımın en kötü senesini geçirmiştim. Her karanlık havayı gördüğümde 'bu gün kıyamet mi kopacak?', 'onların söylediği gibi yapmadığım şeyler yüzünden cehennemde mi yanacağım?' diye her gün titrerdim. Çok berbat günler geçirdim. Her gün eve geldiğimde tek başımaydım ve bu korku beni her gün kemiriyordu.
    Sonra liseye başladım. burada ki insanlar da bir o kadar dincilerdi. Üzerimde orta okulda olan korku yoktu artık. Ancak burada yapmak istemediğim şeyleri yapmaya zorlandım. Namaz kılmayan bir mezhebe sahiptim. Beni, istemediğim namazı kıldırmaya zorladılar. Eğer yapmazsam beni dışlıyıcaklardı ve bunu istemiyordum. Bütün bir seneyi böyle isteksizce geçirdim.
    Bir sonra ki sene sınıfımıza yeni bir kız gelmişti. Kendisine ateist diyordu. Kendisini böyle açığa vurmasına hayran kaldım. Onunla takılmaya başladım. Onunla dini konularda fikirlerimizi paylaştık ve fikirleri, sanki benim aklımda ki zincire bağlanmış fikirler gibiydi. Pek çoğu bana doğru geliyordu.
    O dönemin yaz tatilinde kendimi düşündüm. Eşcinseldim ve onların doğru bulmadığı bir mezhebe inanıyordum. Kendi düşüncelerime tarafsız olarak baktım ve tanrıya olan inancımı o yaz bitirdim. Evet, düşünceme göre bir tanrı vardı ama bu ne Allah, ne İsa idi. O andan itibaren kendi doğrularımla yaşamaya karar verdim.
    http://i.hizliresim.com/5MoR6M.jpg
    Uzun oldu. Üzgünüm ama sadece içimi dökmek istedim.

0|0
    0|0
    • Hangi mezhebe sahiptin öğrenebilir miyim? Bir de bu eşcinsellik mevzuu nedir, nereden geliyor bu olay?

• Ailem aleviydi ve ergenliğe girdiğimden beri böyleyim.

• Kardeşim ben 2 sene öncesine kadar ateistim diye takılıyodum herhangi bir inancım yoktu tabi siyasi olaylara girdim onlarında etkisi var şimdilerde de inkar yok ama bir eylemimde yok yarı deist diyebiliriz

0|0
    0|0
  • ben bir ara oldum sonra dedim bari işi garantiye alayım yanmayalım sonsuza kadar deist olayım dedim. ben bizi yaratan her kimse her hangi bir akıl ve mantıkla yaratıldıgımızı düşünmüyorum. o kadar cok gezegen var ki içlerinden mükkememle yakın çıkan biz olmusuz . mükemmel bir gezegen olmasaydı zaten bizde mars su bu diğer gezegenler gibi olurduk.

dualara cevap yok?

0|0
    0|0
    • Kardeşim dualarında kabul şartları vardır nasılki şartsız namaz namaz değildir Oylede şartsız dua dua değildir. İslami kitaplardan araştırıp dua edersen İnşaallah kabul edildiğini görürsün.

• bbireysel dualarım değil mesela milyonlarca müslüman ve diğer insanlar savaş olmasın diye dua ederken hala neden var. düşünmüyor musun hiç @yesilkale

• İşte benim dediğim gibi şartlar yerine getirilmediği takdirde isterse milyarlarcası etsin fark etmez. Onlar çoğu hoca camide ezbere bir dua okuyo halkta amin diyo duanın ruhu eksik. Burdan anlatmak çok uzun sürer senin araştırman gerekir.

• ben dindardım ama sonradan saçma olduğunu anladım.. ateist deilim ama müslüman da değilim.. dinler apaçık insan uydurmasıdır.. dini kitapların da anayasa kitabından farkı yok..

0|1
    0|0
    • Neden öyle düşündün diğer dinler uydurma olabilir insanlar tarafından değiştirilmiş ama islamda ne değişiklik var ki o günden bugüne değişmeden gelen Kuran'ın bu özelliği bile mucize değil mi?

• hıı tamam sensin.. en doğrusunu siz bilirsiniz.. allah sizi çok seviyor.. dünya müslümanları olarak o yüzden sürünüyorsunuz. hadi git şimdi

• Kuran neye göre degismedi? Incilin kaynaklari varken Kuranin yok. Orjinal kuran diye birsey yok.
      Suanki Kuran bilem 18. yüzyildaki bir Kurana dayaniyor ve ondan önce ne vardi kimsenin haberi yok.

Yükleniyor...