Uvey kardeşim 1. Dereceden akrabam sayilir mi?

Arkadaslar, yilbasi etkinligine icin bara gidicez. Yas siniri 18, simdi ben 20 yasindayim ve kardesim de 17 yasinda. Barı arayip sorduk kardesimin girmesi icin yaninda 1. dereceden akraba olmasi gerekiyormus. Kardesim öz degil uvey kardesiz. Ama yine de girebilir mi sizce? Ya da kardesim oldugunu nasil kanıtlicaz soyadlarimiz farkli

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır Üvey kardeşler 2. Dereceden akraba oluyor 2. Zümreye giriyor anlıyacağın medeni hukuk dersinde görmüştüm bu konuyu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Niye soruyorsunuz ki direkt gidin. Barlar liseli dolu zaten kimliğe bile çok çok nadir bakıyorlar.

0|0
    0|0
    • Yilbasi etkinligi oldugu icin kimlik kontrolu olucak girerken ama

• Yılbaşı etkinliklerinde de gidiyorduk ama hiç kimlik kontrolü olmamıştı.
      Soyisim farklı olduğu için almazlar eğer kurallara uyan bir barsa. Değilse her türlü alır.

Erkekler Ne Diyor 5

• Yanınızda ikametgah götürün )=

0|0
    0|0
  • Soyisim aynı ise girer.

0|0
    0|0
    • Soyisim farkli iste sorun o yaa kardesiz ama kanıtlayamiyoruz

• O zaman üvey kardeşin olmaz. Yani kanunen.

• Evet sayılır.

0|0
    0|0
  • Sayılmaz

0|0
    0|0
  • ben olaya farklı bı pencereden baktım ne guzel oz ve uvey kardes bırlıkte gezıp tozabılıyor eglenıyor tebrıkler sıze...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• evet nüfusunda aynı babaya kayıtlısınız zaten girişte onlarında kafası karışacak sen relax ve baskın ol :D

0|0
    0|0
  • soy isimlerine bakarlar. soy isimleri ve baba isimleri aynıysa evet ama anneden kardeşseniz soy ismi aynı olmuyor yani aynı kütüğe kayıtlı değilsiniz. resmi olarak tabi bu böyle.

0|0
    0|0
    • Bunu bilmiyordum cok tesekkurler

• Üvey kardeşin olması için baba tarafından olması gerekiyor evliliğin, soyadınız aynı olmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...