Yaptığınız #İYİLİĞİN Karşılığını Bekler misiniz?

Yaptığınız #İYİLİĞİN Karşılığını Bekler misiniz?

#İyilikEdenMükafatınıBeklediğiAnTEFECİDİR!

#HerkesinCumasınıKutlarEsenliklerDilerim.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @turgay2 @TürkErkeğii @UntilTheGrave

@adıyook @Alooğ @Asmalı-mescit @ayfonuolmayangörl @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @MerveKOYUN @minik_şirine @RenkliRuya

• Evet Beklerim.
    10% (2)20% (1)12% (3)Oy Ver
  • Asla Beklemem.
    90% (18)80% (4)88% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• asla beklemem zaten karşılık almak için iyilik yapmam

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İyilik yaptığım için beklemem iyiliğimi karşılıksız yaparım ancak iyilik yapılmasınıda beklerim tabisi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Insan birine emek verince bosuna vermez karsilik vermez bosuna agritmaz basini e tabiki birine sadaka vermekten bahsetmiyorum burada o tabiki de beklenmez

0|1
    0|0
  • Iyilik yap denize at demişler.
    Beklemem zaten iyilik karşılıksız yapılmalı.

0|2
    0|0
  • Bilincli olarak yaptigim seylere iyilik diyemiyorum.. bilmeden, farkinda olmadan yapilan dua ya da eylem anlamli.. karsilik beklememek demek bu bence.. insaniz mutlaka birsey bekliyoruz, hayir duasi gibi..

0|1
    0|0
  • Hayır ama beklediğim tek şey güler tuz

0|1
    0|0
  • minnet duygusu ve bir tesekkur beklerim. onun disinda bir karsilik beklemem. Allah razi olsun dein yeter. demese de onemsiz.

0|1
    0|0
  • Beklemem, çıkarcı değilim.

0|1
    0|0
  • Beklemem.

0|1
    0|0
  • İyilik başlı başına 'karşılıksızdır' Yapılan iyilikten karşılık beklemek çıkarcılıktır.

Ne demişler : "İyilikten karşılık beklemek tefeciliktir..."
    C. Meriç

0|1
    0|0
  • İyilik karşılık beklemeden yapılana denir zannımca. Yaptığım bir şeyin karşılığını beklemem.

0|1
    0|0
  • Beklersem iyilik olmaz, cikar icin yapmis olurum.

0|1
    0|0
  • asla beklemem

0|1
    0|0
  • İçimden gelir o an ve yaparım. Karşılık beklemem. Ama insana bir huzur geliyor gerçekten hak eden birine yardım ettiğinde :)

0|0
    0|0
  • Beklemem karşılık falan, belki de karşılık istemediğim için iyi olmayan benim.

0|0
    0|0
  • Genelde iyilik karşısında iyilik görmediğim için bıraktım beklemeyi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kolay kolay iyilik yapmam zaten.

0|1
    0|0
  • O zaman iyilik olmuyor ki karşılıklı alış veriş oluyor..

0|1
    0|0
  • Genelde verilen değerin kıymetin bilmeyenlerle direk selamı sabahı kesiyorum karşılık istemem ama ciddiyetsizliği hiçte sevmem bakarım tavırlarına baş ağırıtıyor bir iyilik yaptık pişman ediyorsa selam vermem devam ederim hayatıma onsuz

0|1
    0|0
  • Genelde karşılıksız yaparım ama yeri geldiğinde iyilik yaptığım adamdan bir şey rica ettiğim de yok demesi beni üzer.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle hayır kardeşim. vijdanımı rajatlatım yeter. iyilik yapmazsan belki vijdanin rahat etmez tabi konudan konuya fark var

0|1
    0|0
  • Beklemem ama şerroluğa da gerek yok :)

0|1
    0|0
  • iyiliği karşılık olsun diye yapmam ama karşılık olarak iyilik görürsem bu katmerli olur.

0|0
    0|0
  • İyilik karşılıksız yapılır ama bu beklemeyeceğim anlamına gelmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...