Askerde vakit nasıl geçer?

Bu sorum biraz erkeklere yönelik olacak. Askerliğini yapmış beyler tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

0|0
12|40

En İyi Kız Görüşü

• Beni gönder, ben giderim senin yerine :/
    Askerde vakit nasıl geçer daha önce askerlik yapmadığım için bilemeyeceğim şimdi ama kitap al oku olmadı birşeyler karala kağıda yaz, çiz, oku sıkılmazsın birde bolca düşün geleceği o da vakit geçiriyor en azından :)
    Gitme diye tekrarlardım da bozuk plak gibi neyse 😏

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben geceleri bol bol kitap okurdum. Gündüz işim bitince gece yapacak bir şey kalmıyordu. Bulunduğum şehir güneydoğuda olduğu için dışarı çıkmak da mantıklı değildi. Ben de kendimi kitaplarıma verdim. Hiç kitap taşımayın yanınızda. Gittiğiniz yerde illa okuyacak bir şeyler bulursunuz.

1|1
    0|0
    • Bildiğim kadarıyla kitap okumakta telde yasakmış

• @mka1997 kd gidersen maaşın 40 lira olur :D ciddi bir zam yok yani :D çok itibar etme ona. :D

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 39

• Ben askerliğimi 2006 yılında hakkarı çukurca da yaptım. Size birazcık oraları anlatmak istiyorum. Görevim gereği haftanın 5 günü sokaklarda dağlarda devriye atardık. Askeri hastanede şehit cenazesine şahit oldum. Törene gelen bürokratlar o kadar rahatlardı ki, törenden önce ve sonra gülerek sohbet edebiliyorlardı. Lokumcu açılışına gelmiş gibiydiler. çarşıya felan çıktığımızda T. C. Askerini ibreti alem olsun diye öldüreceksin gibi nefret söylemleriyle karşılaştım Askerlere tellerden günde 1500kez hakaret edenlere gördüm. Örgüt gelirse ben sıkmam" diyen, kürt asker arkadaşım da oldu. Sokaklara çıktığında kendi ülkenin askeri olduğunu gizlersin orda. Kendi ülkende, kendi ülken için askerlik yaparken, kendi vatandaşın tarafından sürekli ölüm tehditi altında olmak çok zor bir psikoloji. Kim düşman, kim dost bilmiyorsun. Bence herkesin sükunet içinde bu olayı çözmek için "düşünmesi" ve "hareket etmesi" gerekiyor. Türk - Kürt kim olursa olsun nefret dolu oldukça bu iş böyle devam eder. Ölen öldüğüyle, bu kaostan faydalanan cebini doldurduğuyla kalır.. Biraz siyasi oldu ama askerlik kelimesi geçince kendimi tutamadım... Benim vaktim iyi geçiyodu vakit geçirmek için farklı şeyler düşünmeme gerek yoktu..

1|2
    0|0
  • Askerde vakit kimlerle ve hangi vasıfla askerliğini yaptığına göre değişir.
    Çünkü iletişim halinde olacağın kişiler çok çeşitli olacak.
    İlk zamanlar alışma evresini attıktan sonra doğal ortamına adapte olacak ve askerliği özünde absorbe edeceksin.
    Tavsiye edebileceğim yegane şeyse eşyalarına, kimlerle muhatap olduğuna dikkat et, vakit nasıl geçireceğine ise ortama alıştığında kendin karar vereceksin...

0|1
    0|0
  • Dışarıdakinden 5 kat daha yavaş geçtiği kesin , bu yüzden bol bol şafak sayılır

0|1
    0|0
  • Ortam iyiyse doğuda olsan bile güzel geçer ama benim gibi pkklıların içine düşersen çavuş olacan ki rahat geçsin.)

1|1
    0|0
  • Anlatılmaz oranın havası çok değişik su akıyor yolunu buluyor

0|1
    0|0
  • Sakin bosta kalma. Arazi olmak arada iyi olur ama hicbir is yapmayin derdine dusersen dakikalari sayarsin.

0|1
    0|0
    • Günde kaç saat arazi olacağız onuda paylaşırsan sevinirim :)

• Saati mi var yahu, firsat buldukca kacacaksin. Brans ne?

• Ben askerim şu an sabah 6da başlıyor maraton aksama kadar iştimaydi mıntıkaydı görev di derken akşam oluyor. mumkun olduğunca şafağı düşünmeden iş gibi görmen gerek burayı yoksa kendi kendini yersin. Acemi birliği işin zor kısmı ilk 2 ay burada hep eğitim mıntıka zaman geçiyor ustaya gelince zaten bir görevin oluyor işine bakıyorsun sonra. Boş zamanlarinda bol bol kitap oku sohbetler falan güzel oluyor. Hayırlı teskerelwer şimdiden

0|1
    0|0
  • Kardeşim ben, askerliğimde acemi birliğimi Isparta Dağ komando okulunda, usta birliği oryantasyon eğitimimi Kayseride, 1 sene Hakkari de 1 ay Tunceli de sonra tekrar hakkariye dönerek operasyonlarla çadırlarda oturup, uyuyarak (geceleri vakit olursa) geçirdim. Kısacası nasıl geçtiğini anlamadım. Kaldı ki eğitim, spor, operasyonlarla zaman full doluydu. Komanda değil de başka bir sınıf askeri de olsan merak etme askeri sistem seni oturtmaz, günlük herşey planlı programlıdır.

0|0
    0|0
  • S.. s.. geçiyor dolayısıyla

0|1
    0|0
  • Subaylardan birinin gözüne girmeye çalış. Elin yüzün temizse haberci olursun. Hem vakit geçer hemde kimse sana devrecilik yapamaz. Uzun dönem misn kardeşim?

0|1
    0|0
    • Evet

• Eyvallah reis

• Eyvallah dönüşte bir paket marlboro istiyorum hadi Allaha emanet ol

• Sana tavsiyem şafak sayma, sayarsan zaman geçmek bilmez o 1 dakika bile sana 1 saat gibi gelir. Ahhhh ahhhh eski günlerimi aklıma getirdin bak tam 8 ay kazan dairesinde kazan yakmıştım o zaman şafak nasıl geçiyordu bir bilsen gececiydim kazan dairesinde. Gündüz yatıyordum akşam kazanı yakıyordum (Odun kömür değil :) Fuel Oil yakıyorduk. Kül temizleme derdi yoktu) Yine yatıyordum tabi bu arada devriye gezen komutanlarada yakalanıyorduk. :) Hasan Başçavuş vardı Onun taş4klarını diğer komutanlar yesin çok baba adamdı her seferinde ceza almaktan o bizi kurtarırdı. Len anılarımı yazmaya kalksam sabah olur. :)

0|0
    0|0
  • Valla şubatın ilk haftasında gideceğim bende çok merak ediyorum.

Arkadaşım şu an askerden yola çıktı gelsin direk sorucam tecrübe lazım kaldı 4 hafta :/

0|0
    0|0
    • Sağ salim gidip dönmek nasip olur inşallah
      BÜTÜN ASKERLERİMİZ İÇİN.

• @_Taner_

Teşekkürler başkan çok sağol.
      1,5 ay önce arkadaşımı acemilik için ısparta'ya teslim ettik. şu an ankara'da usta birliği.

Bana gelirsek evet doğu saha rahat herkes böyle diyor, komando olma ihtimalim var zaten belgeler de felan işaretledim. :)

• Hmm iyi yapmışsın kardeşim ama ihtiyaca göre komando yapıyorlar. Üstelik eğitimleri çok ağır. Olmasan daha iyi bence :) Isparta Türkiyenin en zor eğitimlerinin yapıldığı yerdir. Ama hayırlısı tabi. acemiyi atlatınca zaman daha çabuk gecer :)

• Telefon kullanıyorlar burada askerler paso idda oynyorlar

0|1
    0|0
  • soruya bak ya, sen git merak etme onlar geçirtir sana zaman

0|1
    2|0
  • tespih çek

1|1
    0|0
  • Oraya gir ve zamanı unut yoksa bitmez o askerlik

0|1
    0|0
  • ilk gittiğim sıralar zaman geçmiyordu
    sonra öyle bir zaman geçmeye başladı ki izine gelmeye fırsatım olmadı

0|0
    0|0
  • düşünme, sorgulama. yap dediklerini yap (komutanların) dur dediklerinde dur. askerleri seversen yardım etmeye çalışırsan askerler s. ker, komutanların da s. ker, komutanları seversen saksör derler arkandan sen de ipleme. kafan rahat olsun. çok mal var çünkü. aşırı derecede. gidince görcen gerçi. hepsi kafayı yemiş. gerçi çoğu canım ama yine dee orda seviye atlıyolar.

0|0
    0|0
  • valla ben paso gazinoda film haber izliyordum şarkı dinliyordum geçiyordu zaman

0|0
    0|0
  • Zor len

0|1
    0|0
  • osbir ve telefondan oyun oynuyarak geceleri hiç geçmiyor fayansları boyadığımı bilirim sıkıntıdan.

0|0
    0|1
    • Ne önerirsin askere gideceklere?

• Askerdeyken açıköğretime kaydolabilirmiyiz?

• kitap okuyabilirsin. bol bol spor yapabilirsin. vücut geliştirmek için bulunmaz bir nimettir.

0|0
    0|0
  • Nöbet iştima alay iştima tugay iştima sonra mıntıka sonra görev yerleri bak vakit nasıl geçyor 15 ay su gibi geçmişti

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarin çok önemli kafa arkadaşlar bulursan canın sıkılmaz nöbet istima spor falan hepsini unutursun

0|0
    0|0
  • Sohbet

0|0
    1|1
  • Uzun donem mi kisa mi?

0|0
    0|0
  • İştima-Spor-Eğitim-Nöbet-İştima-Tekrar Nöbet-Yine İştima :)

1|0
    0|0
  • Kanka benim acemilik yeni bitti 2 ay yaptım ben ilk basta zorlancan onu kabullencen yapcak bişey yok ondan sonra zaten ortamını kuruyon zaman geçiyo yani sıkıntı yapma..

0|0
    0|0
  • birşeyler yaz çiz karala..

batak oynayın la batak..

0|0
    0|0
  • gecmez... ama bıtelı 7 sene oldu... gıdınce görürsün

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9
Yükleniyor...