Yurt dışı hayatı ve yaşam koşulları nasıl?

Ben 2-3 sene sonra yurt dışına çıkıcam ve türkiyeye geri dönmeyi düşünmüyorum orda hayatımı sürdürüp evlenmek istiyorum fakat aklımada çok soru işareti var ordaki yaşam koşullarını bilen gören birileri varsa beni aydınlatırsa sevinirim :)

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Dilin yoksa
    Kimse Sana hadi gel buyur
    Sana bakalım demez
    Okul destekleyici olmalı yurtdışı konusunda
    Ha demeye olmuyor bu işler
    Iyice enine boyuna düşün
    Ev kirası demişsin sadece bu değil ki sağlık sigortan... uzun vadede bütün olasiliklari göz önünde bulundurmalisin
    Hevesini kırmak istemem
    ...
    Ama sana tavsiyem geri de seni destekleyici
    bir şeyler bırak
    bir kere oo tamam yurtdışına yerleselim mis vs yok
    Avrupa da ileri gelişmiş bir ülke de ikinci sınıf vatandaş olarak görülmeye hazır ol
    Amerika da maddi destek olmadan bişeyler yapamayacağına da.
    Good luck !

0|0
    0|0
    • dil var okul okumaya gitmicem çalışmaya gidicem ve kesintisiz 5 yıl kalıncada vatandaşlık alman kolaylaşıyor o olamsa bile 3 yıl evli olunca vatandaşı oluyorsun zaten o 5 yıl içerisinde çalıştığım yerde kalıcağım için bir giderim olmıyacak o yüzden param bana kalıcak vatandaşılk aldığım zamanda kendi düzenimi kurucam yani ev falan alırsın hiç kirayla uğraşmassın

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitiminiz veya bir mesleğiniz yoksa hayatınız çok zor geçer. Hatta gittiğinize pişman olmanız kuvvetle muhtemel.
    Yurtdışında gidebileceğiniz yerler batı devletleri. Avrupa'da iş sorunu var. Bir çok işsiz varken size nasıl bulunacak? Ayrıca hayat avrupada çok pahalı. Sizin gibi yurtdışına gitmek isteyen gençlere hep anlatıyorum. Eğer başarılı olacaksanız Türkiyede imkanlar çok daha fazla.

0|0
    0|1
    • İşimi ayarlayıp gidicem mesleğimde var yani öğrenmek istediğim hayat orda burada ki gibi pahalı mı

• Siz buraya pahalı diyorsanız...
      Orada çok para kazanıp çok harcarsınız ama işin iyi yanı eğer iyi bir geliriniz varsa para biriktirebilirsiniz.
      Elbette ben batı ülkeleri için konuşuyorum.

Kızlar Ne Diyor 5

• Şahsen ben 3 yaşıma kadar yurtdışında yaşadım ve geçen senede kışın 15 günlüğüne kalmıştım senin bahsettiğin ülke hangisi bilmiyorum ama benim kaldığım ülkede bayağı monoton bir hayat var sabah iş saatinde bir kalabalıklık bir hareketlilik oluyor birde akşam iş çıkışı başkada insan kolay kolay görmüyorsun ama sen orada yaşıyacağın için bu pek sorun olmaz çünkü hayatın verdiği enerjiyle rahatça monoton olmayan güzel zamanlarda geçirebilisin... 😊😄

0|0
    0|0
  • 20 yildir almanyada yasiyorum
    Seviyorum almanyayi
    Ama türkiyedeki gibi hayat yok
    Herhalde kücük bir sehirde yasadigim icin
    🚬

#rr

0|0
    0|0
  • yaşam koşulları çok geniş çaplı bir soru 2000 karaktere sığmaz asıl merak ettiğin şey ne :P

0|0
    0|0
    • mesela ev kiraları aslında aşağı yukarı onu biliyorumda söylersen iyi olur yine :) bide mutfak giderleri ve su elektrik faturaları nasıl türkiyedeki gibi vergisi yüksek mi

• @DrDeniz verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim :)

• Ben teşekkur ederim.. umarim hayatta basarıli olursun

• ben almanyada yaşiyorum (bende tam tersi türkiyeye geri dönmeyi çok istiyorum), sorularin varsa sorabilirsin yani 😄 cevaplamaya calisirim

0|0
    0|0
    • bu arada iyi bir meslegin yoksa (zaten orda okudugun seyler falan burada sayilmiyor kusura bakma yani, orda yaptigin isten kotusunu yaparsin bu bir gercek) ozaman uzak dur hic bulasma😄 cok zor olur cok cekersin, anca dönerci yaparlar

• türkiyedyaşam yok kim kimi kazıklarsa olmuş akraba ilişkileri desen bitmeye çok yakın kimse kimseyi çekemiyo aslında bu durumdan uzaklşmak istiyorum avrupa ülkelerinde akraba ilişkleri bizimki gibi olmadğığı için daha kafa mı rahat hisederim orda evlenip yuva mı kurarı bir daha türkiye ye 5 yılda bir gelirim bu arada çalışmaya gidicem yurt dışına mesleğim var iş konusunuda sıkıntı olmaz çünkü tanıdık çok yani benim öğrenmek istediğim orda yaşam koşulları çok sert mi?

• Türk parası yurt dışında değersiz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gittiğin ülkeye , yasal formatta gidişine ve orada nasıl para kazanacağına , dolayısı ile nasıl harcayacağına göre değişir.

Ancak her koşulda yabancısın , bunu asla aklından çıkarmamalı ve gittiğin yerdeki tradition'lara çok dikkat etmelisin.

0|0
    0|0
  • Amerika da yetiştim, şimdi de oradayım. Ekonomik açıdan, Türkiye'ye nazaran daha rahat olduğu su götürmez bir gerçek. Ama şimdi nefret bile etsen, memleketini ararsın. Özellikle evlilik konusunda. Amerika ve Avrupa da evlilik hem az sayıda, hem de boşanmalar revaçta. Bunca yıldır yurt dışındayım, Türk kızına hasretim valla.

1|0
    0|0
  • Mesela Somali. İş bulamazsın, açlıktan da ölebilirsin.

0|0
    0|0
    • kardeş senin akıl yaşın kaç çok merak ettim açıkcası

• ya akılıca düşünsene kim somalide yaşamak ister? ordaki şartları biliyosun hergün açlıktan adam ölüyor nasıl yaşıyacaksın orda

• Norveç'te de her gün açlıktan ölen insanlar var. Yani herkes herhangi bir ülkede yaşamak isteyebilir.

• yaşamadığım için bilmiyorum

0|0
    0|0
  • full grup seks var ve domuz kanıyla banyo yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Ülkeye göre değişir. Amerikada yaşamış ve yaşayacak biri olarak diyorum

0|0
    0|0
  • nereye gideceğine bağlı bu.

0|0
    0|0
  • Kardeş ben erasmus için gittim geçen yıl, 2 yıl sonra tekrar gidecem ama söyleyim öyle burdan hayalini kurmak kadar kolay değil, akademik olarak başarılı biri değilsen 2. sınıf muamelesi görürsün ve türk olduğunu bilen çoğunluk bir önyargıyla yaklaşır dini bayramlarını eleştirir falan ama alışınca bunların kafasına uyunca sende eğleniyosun ama adaptasyon aşaması zor bide sen temelli gideceksen bir akademik hedefi kesin koy önüne

0|0
    0|0
Yükleniyor...