Tahsiliniz nedir?

Tahsiliniz nedir ve tahsile onem verirmisiniz. Kisi tahsilliysemi kisi dir?

0|0
4|38

En İyi Erkek Görüşü

• Lise terkim insan olmak icin sadece tahsil degil karakter gereklidir

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 37

• Ben yüksek lisans yaptım. Eğitim çok önemli benim için. Kişi kendini bir şekilde geliştirmeli. Ancak, çeşitli ortamlarda bulunmak sosyal hayat için de iyi ve bu nedene üniversite çok önemli diye düşünüyorum. Tabii ki kişi tahsille kişi falan değil. Bu çok çirkin bir tabir. Kişiyi kişi yapan prensipleri, görüşleri ve huylarıdır bence. Eğitim kişilerin gelişim ve muhakeme yetenekleri, daha sağlıklı düşünmeleri vb. için gereklidir.

1|0
    0|0
  • Okul yani lise ve üniversite için konuşuyorum.

Bir bina, bir kaç sınıf, dört duvar arasında,
    Dört yıl gidilen bir yerdir.
    Niçin?
    Ortalama 40 ile 60 ders kitabını okuyup anladığını ispat etmek için,
    Ortalama 80 ile 160 sınava girdiğin yerdir.
    Onu da çoğu anlamaz. Sadece ezberle geçer.
    Anlayan da gerçek hayat ta çok az kullanır.

Sonuç olarak 40 ile 60 dersi okuduğunu ispat etmek için sınav edilirsin. Bu sınavların sonucuna göre de ispat belgesi olarak diploma verilir.

Yani bir beton yığını, 60 kitap ve bir diploma yani kağıt parçası. Bence tahsil insanlığın faydası için kullanılmayacaksa hiç bir değeri yok.

1|0
    0|0
  • Hacettepe mezunuyum, profesör olup cahil olan insanları da gördüm, çiftçi-çoban olup çok aydın fikirli insanları da... Tahsil direkt kaliteyi garantilemez, her şey kişinin kendi çabalarına bakar ama bilhassa üniversite insana çok imkan sağlayan bir ortam, bu da bir gerçek

1|0
    0|0
  • Hukuk fakültesini kabus gibi günlerle bitirdim elbette benim için önemli bu yüzden
    Kişilik için önemlimi dersen şöyle ki
    Gezip tozup onun bunun peşinden koşup bir baltaya sap olamamişsa kadınsa da
    Erkekse de
    Benim gozumde bir anlamı yok
    Ama ailevi ya da sağlik sorunları sebebiyle okuyamamişsa farkli düşnebilirim

1|0
    0|0
  • Yüksek mühendisim

1|1
    0|0
  • lisans

1|0
    0|0
  • lise mezunuyum

1|0
    0|0
  • Yüksek lisans...
    Ama kişinin olgun bir birey olması için illa ki tahsil gerekli ol asa da bunu kolaylaştıran en büyük etkenlerden biridir.
    Ve evet, tahsile önem veririm...

1|0
    0|0
  • bir doktora kaldı, onu da yapmıycam.
    kişinin nasıl okuduğuna bağlı kişi tahsilli kişi diyebilmek için

1|0
    0|0
  • Tahsil alıyorum ama asla buna önem vermem. Çünkü nice diplomalı adam olmayan varken nice diplomasız adam gibi adamlar var. Kız için de aynen geçerli...

1|0
    0|0
  • Uluslararası master yaptım simdilik uluslar arasi profesörüm. tahsil çok önemli şart yani

1|0
    0|0
  • Şu an üniversite okuyorum.

1|0
    0|0
  • Ortaokul. tahsil iyidir kendini bişey sanmadıkca :)

1|0
    0|0
  • y. lisans son yıl

1|0
    0|0
  • Doktora

1|0
    0|0
  • ilkokul terk

1|1
    0|0
  • ön lisans mezunuyum. hayat okulunda öğrendiğiklerimi hiçbir okulda öğretmediler

1|0
    0|0
  • eğitim tahsil ne yav diyenlere duyurulur

1|0
    0|0
  • prof. olup takoz olmasındansa , lise terk olup kibar olsun, adam gibi insan olsun

1|0
    0|0
  • Lise mezunu.. Türkiyede okuyanda , okumayanda aynı degerde olucaksa, hatta okuyan o kadar meslek sahıbı ınsan , sırf Torpili olmadıgı ıcın evde oturmak zorunda kalıyosa , kimse okumayı övmesin. insan hayatı yasayarakta kendını gelıstırebılır , yeterkı yasadıklarından ders cıkarsın , tecrube edınsın.. adam olmak zor bısey değil. fabrıkada calısır, sımıt satarız, namusumuzla para kazanırız ama yınede adamlıgımızı bozmayız

0|0
    0|0
  • Kültürsüz kızla ne konuşacaksın

1|0
    0|0
  • Akademi.

0|0
    0|0
  • Aksam lisesi mezunuyum ama tahsile onem vermem okumak cok guzel bir sey keske akilsizlik etmeyip okusaydim cunku insan ileride anliyor neyin ne oldugunu cahillik bakidir okumakla alakasi yok insanlik desen o apayri bir sey okuyuptu toplumda saygi gormedikten sonra yemisim o diplomayi

0|0
    0|0
  • kişi tahsilliyse kişidir diye birşey olamaz. kişilik bambaşka birşeydir. sorarsan evet y. lisansım var.

0|0
    0|0
  • üniv okuyorum

0|0
    0|0
  • yüksek lisans ama tahsille kişiliğin alakası yoktur

0|0
    0|0
  • Isme pek õnem vermem tahsin de olabilir. ici guzel olsun yeter:)

0|0
    0|0
  • Kişi kendini geliştirebildigi kadar dir eğitim ya da tahsil başka bir kulvar ben lise terkim

0|0
    0|0
  • anaokul.

0|0
    0|0
  • mektep cehaleti alır merkeplik baki kalır...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 3

• okuyoz

1|0
    0|0
  • okuyorum

0|0
    0|0
  • Ne alaksi var yaa okumus cahillerde var okumayip kendini gelistirende