Çevrenizde yabancilarla evlilik yapanlar var mi?

Benim yengem ingiliz :D bana cok ilginc geliyor cok farkli kulturden iki insan

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• İsveçte yaşadığım sırada az kalsın İsveçli bir kızla evleniyordum. Onalrın aile ortamında yaşadım, o da burayı görüp, tanımıştı.
    Çevremde eşi yabancı olan insanlar var. Liseden sınıf arkadaşlarımın yarısı yurtdışında Amerika, Fransa, Kanada, Almanya. Hepsinden var. Kadın, erkek hiç fark etmiyor.
    Kültür farkı konusuna katılmıyorum. Eğer farklılıkların bizi bölmesine izin verirsek biz kendi içimizde Türkiye'de bile çok farklıyız. Eğer sevgiyi kılavuz alırsak hepimiz ortak paydada buluşabiliriz. Bir örneği çok sık dile getiriyorum. Amerika. Amerika tam Birleşmiş Milletler gibi bir ülkedir. Dünyanın dört bir tarafından halklar yaşar. Hepsinin farklı görüşleri ve kültürleri var. Bir arada uyum içerisinde, sorunsuz yaşıyorlar.
    Asıl olan sevgi ve saygıdır. Bunu anladıktan ve kabul ettikten sonra gerisi gelir.

1|0
    0|0
    • Kultur farkinin guzelliginden bahsettim. Turkiyede genelde farkliliga saygi yok.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.
      Farklılıklara saygı olmaması konusunda haklısınız. Halbuki farklılıklar bizi zenginleştiriyor. Galatasaray olmadan Fenerbahçe mi olur? Sağ fikir olmadan sol ortaya çıkar mı? Beyazı anlayabilmek için siyahı görmek gerekir.
      Farklı kültürleri tanımanın getirdiği avantajları özümsüyorum. O zaman doğrularımızı ve yanlışlarımızı çok daha iyi anlıyorum.

• Degerli yorumunuz icin cok tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 10

• Öncelikle bir şeyleri düzeltelim, Amerika'da kimse uyum içerisinde, sorunsuz yaşamıyor, ırkçılığın tavan yaptığı ülkedir. Siyahilerin en ezildiği ülkedir. Son zamanlardaki cinayetleri bile izlemiyor muyuz acaba?

Çevremde tek yabancı evlilik, bir Rum kadın ile evli olan 70 yaşlarında bir uzak akrabamızda. Yunanlar zamanında burada yaşayıp "asimile" oldukları için, Türk-Türk evliliği gibi bir şey... Kadının Yunan olduğuna kimse inanmıyor :)

1|0
    1|0
    • Ben iki insan arasindaki uyumdan bahsettim. bence cok eglenceli olur kisiyi iyice tanimak, kulturunu tanimak falan baya hos geliyor kulaga

• karar senin, çevremde çok yabancı evliliği olsa uzun uzun anlatırdık, olsa dükkan sizin

• Yapanlar var ve ne var ki bunda?

0|0
    0|0
  • benim de yengem Türk

0|0
    0|0
  • yani çok kültürlülük güzeldir ya büyük zenginlik

0|0
    0|0
  • günümüzde irandan, azerbycandan gelen şu dolandırıcılarla evlenenler moda :)

0|0
    0|0
  • Var var bir sürü var

0|0
    0|0
  • dumadım yok

0|0
    0|0
  • Türk ırkını melezleştirmeyin :D

0|0
    0|0
    • Sanki irkinin belli basli ozellkleri var :D

• :D amcalarim ikiz ikisininde bir kiz bir oglu var
      Yabanci esi olanin cocuklari cok nazik, sarisin ve asiri derecede sevecenler. Turk esi olanin cocuklari yam yam gibi. killi tuylu tek kas ve cok slklar. Bunlar yurtdisinda yasiyorlar bir de. turklerde is yok :😶

• tek kas derken demek ki öşek ırkının genleriyle melezlik yaşamıssınız :D

• arkadaşım zencı bı bayanla evlı bende evlıydım ayrıldım

0|0
    0|0
  • Bende yabancı gelin istiyorum, dur bakalım

0|0
    0|0
    • Ben de yabanci damat istiyorum alsin gotursun beni yaban ellere

Kızlar Ne Diyor 7

• Arkadaşım var derya adında kız ingiliz biri ile evli ya bence çok saçma konuştukları dil ingilizce kız Türk fakat evde ingiliz 😁 evlerine gidiyorum tercümanlik yapıyo resmen 😂😂

0|0
    0|0
  • Varya bende seviorm

0|0
    0|0
  • dayım çinliyle evlendi 2 yıl sonra boşandılar tabi. çevremde daha çok ruslarla evlilik yapan var bir de filipinler..

0|0
    0|0
  • Almanla evlendi bir tanıdığımız işte

0|0
    0|0
  • Var. Kuzenimin eşi de Fransız

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Bir akrabamız hollandalı bir kadınla evlendi ve kadın çok iyiydi türkçede öğrenmiş çok seviyordum müslüman olmuştu hatta :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...