Mutlu noeller, nasılsınız :) ?

• Mutlu noeller, İyiyiz teşekkür ederiz :)
    A seç
  • Sana ne
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1022

En İyi Erkek Görüşü

• Meri kırismıs canım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Noel Nedir? Allahım ya sen müslümanmısın kızım :Pek çok milletten Müslüman'ın kıldığı cuma namazına bir delikanlı üzerinde “İsa'yı seviyorum” yazılı bir tişört ile gelmiş ve namazı öyle kılmıştı. Namaz bitince, yaşını başını almış bir amca çocuğa yaklaşıp, “Bir Müslüman böyle giysi giymez. Namazını kaza et.” diye çıkıştı. Genç, bırakınız bozulup sinirlenmeyi, tebessümle, “Hacı amca bana imanın şartlarını sayar mısın?” diye sormuştu. Sinirlenen yaşlı amca, daha sonra biraz bozularak uzaklaştı camiden.

Yılın bu mevsiminde nedense hep bir “Müslüman Noel kutlamaz” kampanyasına şahit oluyoruz. Açık söyleyeyim, bu yaşa geldim daha bir tane bile Müslüman'ın Noel kutladığını görmedim. Müslümanların komşuları, tanıdıkları olan Hıristiyanların Noel'ini tebrik ettiğini gördük elbette. Fakat yılın bu döneminde yaşanan ‘Noel teyakkuzu' giderek bir geleneğe dönüşüyor enteresan bir şekilde. Sosyal medyada Noel Baba kovalayan Yeniçeri fotoğrafları paylaşılıyor. Kimi yerlerde Noel Baba maketleri yakılıyor vesaire… Başörtülü genç kızlar “Müslüman Noel kutlamaz” pankartlarını gösteriyorlar objektiflere.

Dürüst olalım, hiçbir Hıristiyan'ın, hiçbir Müslüman'a zorla “Noel'i kutlayacaksın” diye dayattığını da duymadık. Kendi kendimize söylüyoruz sanırım bunu; bir Müslüman Noel kutlamaz! El hak, öyledir. Niye kutlasın ki hem…

Bu ülkenin hakim zihniyeti on yıllar boyunca Ramazan Bayramı'nın adını değiştirmeyi denedi. ‘Şeker Bayramı' dedi ısrarla. Belli ki bu şekilde ısrar ederek zannetti ki, zorladıkça halk kabul edecek ve oruç, ibadet unutulacak…

Öyle olmadı tabii…

Brunei Sultanı Hassan el-Bolkiah'ı bilir misiniz? Tam ismi şöyle: Hacı Hassan el-Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah ibn-i el-Marhum Sultan Haji Ömer Ali Saifuddien Sa'adu'l-Khairi Waddien…

3|0
    0|0
  • Neoel geçeli çok oldu.

0|0
    1|0
  • Oha müslim team B şıkkına çökmüş :D

2|0
    0|0
  • noel nedir yahu müslümanın noeli islamdır islama uyun islama noelde nedir yaşıcaksan içinde yaşa diğer müslümanlara empoze etmeye çalışmayın bence noel sapıklıkdan başka birşey degildir.

2|0
    0|0
  • Sağol sneeye görüşürüz kanks

0|0
    0|0
  • Harikayız :D

0|0
    0|0
  • noel kutlamıyoruz biz cicim.

2|0
    0|0
  • C) İyi diyelim iyi olalım.

0|0
    0|0
  • Mutlu noelleeer Yüce Tanrı Seni Kutsasın İyi kız, Ayaz Atamız bu bayram evsiz ve yoksullara yardım eder İnşallah Amin. Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin :D

0|0
    0|0
  • Zındık ne noelii :):):)

1|0
    0|0
  • Noel ne be.!

2|0
    0|0
  • hristiyan arkadaşlara mübarek olsun.

2|0
    0|0
  • iyiyiz adanalı

0|0
    0|0
  • Size de mutlu noeller

0|0
    1|0
  • A dedim :D

0|0
    1|0
  • İyi gibi :D

0|0
    0|0
  • duvara toslamış gibi

0|0
    0|0
  • Sana da 🙏

0|0
    1|0
  • mutlu noel ne yaa noel ne sana noel in ne faydası var

0|0
    0|0
  • Napalim iste nuel babayi bekliyoz sofra hazir gelse basliyaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 9

• Mutlu noel ne m*k cuma gunu git dua et kabul olur noelmis mubarek cuma gunundeyiz git dua et desek etmezsin😒

1|1
    2|0
  • Sana da mutlu noeller teşekkür ederiz seni sormalı :)

1|0
    0|0
  • Sen de özenti özenti

1|0
    0|0
  • Cuma cuma ne noeli ya gâvur musun sen Allah aşkına ya

1|0
    0|0
  • Mutlu Noeller. İdare eder.

0|0
    0|0
  • Mutlu yıllar

0|0
    0|0
  • Çevremde insanlar olduğu sürece hep sinirli, agresif olacağım KÖTÜyüm.

0|0
    0|0
  • Mutlu noeller ne be

1|0
    0|0
  • harikayız çok şükür

0|0
    0|0
Yükleniyor...