Neden karşı görüşte olanları dinlemeyiz de aşağılarız?

Mesela bir konuda konuşuyorsunuz ve birinin size ters bir görüşü var. Anında sizi aşağılamanın bir yolunu buluyorlar, bazen de bu "hakaretler" bile çok saçma oluyor. Madem haklılar, madem haklıyız... neden düşüncemizi savunmak yerine bunu yapıyoruz?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu şekilde davranan bir insanın kendine saygısı olmaz ki her insanın düşüncerine saygı duymak gerek

Einstein'ın bir lafı var "en aptal insandan bile birşeyler öğrenebilirsiniz diye" yeter ki dinlemeyi bilsin insan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sabit fikirlilik

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Doğrular acitir bazen ama aciya dayanan insanlar sorgulayip doğruyu bulmaya calisirlar.

1|0
    0|0
  • erik dalına çıkıp ben ceviz acağındayım diyen birini nasıl dinleyelim

1|0
    0|0
    • Belki de ceviz ağacı ama sen erik sanıyorsun. Onun bu kadar yanıldığını düşünüyorsun fakat senin de yanılıyor olabileceğini düşünmüyor musun?

• niye gülüp geçeyim ya

• Sorum bununla ilgili. Gayet mantıklı olduğunu düşündüğüm noktalara değinince dalga geçiliyor ama kimse neden gaksız olduğumu söylemiyor.

• Aslında onları dinlemek lazım aynı görüşte olduğun insanlar ortalama olarak aynı bilgilere sahibiz fakat karşıt görüşlerde farklı bilgiler olma ihtimali daha yüksek ne kadar dinlersek o kadar öğreniriz

1|0
    0|0
  • onlar fikirlerini savunamayacak insanlar

1|0
    0|0
  • Türküz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Benim Sınıfımda da var öyle bir Kız. En gıcık olduğum. Bana bir şey soruyor Adam gibi Cevap veriyorum en azından kendi Görüşümü paylaşıyorum sonra Sohbete başkaları müdahale edinde hemen havalara girip küçük düşürür beni bende altta kalmam tabi lafı sokar sonrasında da yüz vermem. Çok çocuksu bir şey. Herkesin herşeye ayrı bir Görüşü vardır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...