ANLATTIĞIM HERŞEY GERÇEKTİR BU BENİM UZUN AMA HAYAT HİKAYEM BELKİ SONU MUTLU BİTER?

yaşadığım şehirde bilinen bir ailenin kızıyım 19 yaşındayım. babamın 5 tane arabası vardı ve biber sektörüyle uğraşıyordu biber fabrikası vardı ve ayrıca toptancılık büyük esnaf işiylede uğraşıyordu.üstelik bunun yanında arazimiz ve bağımız da vardı 2 tanede kaldığımız dairemiz vardı çok şükür durumlar iyiydi. babadan atadan gelen işi yapıyordu babam. biz 3 kız kardeşiz. babam babasını kaybetti ve bunu atlatması kolay olmadı diğer iş rakipleri tarafından zarara uğratıldı işi. yanlış yapan bir muhasebeci ve daha bir sürü şey. ve babam iflas etti. annem 1 sene kendine gelemedi evden çıkmadı. yataktan çıkmazdı. akrabalarımız iflastan sonra aramaz sormaz oldu. babam malı mülkü satamadan maliye devlet bankalar herşeye el koydu. biz 3 kız kardeş neye uğradığımızı şaşırdık. ben varlığa alışmıştım ve yokluğu kolay kabul edemedim 1 sene boyunca ağlama ve öfke nöbetleri geçirdim. evde kavga eksik olmadı. babam 2 sene evde işsiz oturdu. kendi evimizden çıkıp küçük bir eve kiraya geçtik. sağolsunlar babamın arkadaşlarıaylık erzak stoğu ve biraz para verirlerdi. okula aç gitiğim ya da dolmuş paramın olmadığı yürüyerek gittiğim günler çok oldu ablam başka memlekettte üniversite okuyodu o ora ailemden habersiz çalıştı sırf 100 lirası yok diye 6 ay yanımıza glemedi bile. işe girmek istedim babam izin vermedi benim kızlarımı çalıştırıyo dedirtmem dedi. ve bu 3 sene içinde 2.5 senelik ilşkim bitti sevgilim beni terketti. ona hiç bişey anlatamazdım. zor zamanımda yanımda olmadı derdimi öğrenmeye çalışmadı. işte 3 sene bu sıkıntıları çektim. ev kirasına yardım olsun diye telefonumu bile sattım şu an tuşlu bir telefon kullanıyorum.3senedir bu sıkıntıyı yaşıoruz. ama babam şu an asgari ücretle bir işe girdi. hayat devam ediyor biliyorum. şimdi üniversitedeyim bu sene bana devlet kredisi çıktı. sanırım ocakta vercekler. okulda kılığımla kıyafetimle dikat çekiyorum bilmiyorlarki bunlar 3 senelik kıyafetlerim ağızlarını ayırıp bakıyolar.çok şüür elhamdüllillah güzel bir kızımda giyimimde iyi hoş çekemiyolar tek beni ezebilicekleri durum telefonum oda tuşlu diye dalga geçiyolar. dün yine dalga geçtiler üzülüyorum evet ama yapabiliceğim bişeyde yok bu yaşta çok şey yaşadım bir çoğundanda olgunum. o tuşlu telefondan utanıyorum belki çıkarmıyorum çantamdan ama hiç biride hayat hikayemi bilmiyor sizce ne yapmalıyım geçrekten hayattan yorulduğumu hisssediyorum bazen?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşadıkların zor şeyler Allah kimseyi gördüğünden koymasın. telefonun nesinden utanıyorsun Allah utandıracak bir şey yaptırmasın kimseye insanda şeref halsiyet namus eksik olmasın telefon gelir geçer

https://www.youtube.com/watch?v=488aUlKnC_8

0|0
    0|0
    • üstüm başım marka ya elimde bu telefonu görünce anlam veremiyolar tek benden üstün yanları telefonları bilerek beni küçük düşürüyolar

• allahımdn istiyorum inş herşey düzelir

• amin inşallah

En İyi Kız Görüşü

• Bence Utanacak bir şey yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İnsanların hikayelerini duymak güzel insanların hayatlarini dinlemek de güzel. Daha anlatacaksan dinlemek isterim. İşte hepimiz sikintilar yasiyoruz bende son 3 yil sikintilar yasadim. Tüm bunlar seni olgunlastirdigi gibi benide olgunlastirdi. Bence hic kimseden utanma ve sukret halina para kazanilir kaybedilir ama en önemlisi sağlık.

0|0
    0|0
    • haklısınız çok şükür ki sağlığımız yerinde

• İste ozaman gerisinin pek bir önemi yok.

• her zaman daha kötüsü vardır kardeşim, unutma.
    ben kışın çiçeklerin donduğu, etin pişmediği bir evde büyüdüm, bilirim.
    şimdi Allah'a şükür güzel hayatım var, herşey geride kaldı, bende kalanlar tecrübeler ve olgunluk oldu.
    bütün fırtınalar biter, merak etme, zaten güçlü birisine benziyorsun, herşey geçiyor.
    Önemli olan ailedir, 3 kız birbirinize tutunun, o kadar güçlü tutununki, yıkılmayın...

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler gerçekten ssağolun

• Telefonu salla yiyecek ekmeği olmayan insanlaqr var... En azından sağlığınız yerinde arkadaşım şükredin ;)

0|0
    0|0
  • sen doğru olanı yapmışsın ayakta durmayı başarabiliyorsun bunu herkes yapamaz ayrıca telefonunla dalga geçenler senin gösterdiğin çaba ve istikrarı bence göstermezler , belki istisna gösterebilirler.. taktir edilecek birissin keşke işleriniz düzgün gitseymiş hayat devam eder ve tutunun ailecek

0|0
    0|0
    • inş çok sağolun iyi dilekleriniz için. ya zoruma gidiyo dün telefonum çaldı çantamdan çıkardım kızar ay elif telefonunn dediler. cümlenin devamını getirmediler güya. hep bir aşşağılama. aslında rahatsız oluyolar benden. sanatsal işlerle uğraşıyorum küçüklüğümden beri keman çalarım tiyatrodayım çok şükür çirkin bir kızda değilim derslerimde fena değil bir aşşaığlayacakları telefonum bilerek üzüyolar beni farkındayım

• aktif ve sosyal birisisin keman çalıyor olmanda çok büyük avantaj.. boş ver senin kişilik artıların var ve bu her yerde işe yarar.. ortamlarda masaya konan telefonlar bir halta yaramaz.. bunlar boş iş hayatta keyfine bak

• peki teşekkürler

• ah be kuzu hayatta olabilecek kötü şeylere erken başlamışsın ama unutma öldürmeyen şey güçlendirir tuşlu telefondan utanıyor olman bile etkisinden kurtulamadığına işaret herşey maddiyat değildir tekerlekli sandalyeye muhtaç ayağında ayakkabısı daha nice kötü durumda olanlar var kendine gel toparlan

0|0
    0|0
  • Bizim şirketimizde iflasın eşiğine geldi ve biz yeniden başardık. şu an servetimiz dudak uçuklatacak düzeylerde. Çoğu ilde inşaatlarımız var. Yani hayat devam ediyor, Düşmez kalkmaz bir Tanrıdır.

0|0
    0|0
  • Desem ki bu durumu cok iyi Anlıyorum inanır misin?
    Ayni seyleri bizde yaşadık
    Cok Sıkıntılar çektim kendi adıma konuşursam
    Azmedeceksin.
    Azimli olacaksın
    Başlatacaksın ayakta durmayı
    Üzüldüm yav

0|0
    0|0
    • haklısınız ama bazen zoruma gidiyor hiçbirinin yaşamadığını hayatta ben yaşadım ve kalkıp benim telefonumla dalga geçecek zihniyetteler. aslında onlarda şaşırıyo. üstüm başım marka bilmiyolarki 3 senelik giysilerim elimde telefonumla dalga geçiyolar bilmeden

• Umursamayacaksin kimseyi.
      Kendinden sorumlusun sen
      Boşver gitsin
      Bir iki gerçek arkadasın dostun varsa
      Yeter sana onlar

• Sabırla mucadeleye devam. Hayatın neleri verip neleri alacağını bizzat yaşayarak öğrenmişsin. Yoktan var eden varlığı yok eden de yine o.. Sana düşen sabredip doğru yolda yurumeye devam etmek

0|0
    0|0
  • çevrendeki hiç kimseyi umursama, ne düşündükleri veya ne yaptıkları konularını dikkate alma..
    Kendini ve durumunuzu nasıl yükseltebileceğinizi düşün. Şimdilik bu en iyisi

0|0
    0|0
  • Kabullen ve utanmamalısın ben herşeyi gördüm de... zenginliği de fakirliği de

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• en önemlisi ailenin birliği canım. sen hiç aldırış etme. ailenin yanında ol onlara her anlamda destek ol. zamanla inşallah çok daha güzel günler gelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...