ANLATTIĞIM HERŞEY GERÇEKTİR BU BENİM UZUN AMA HAYAT HİKAYEM BELKİ SONU MUTLU BİTER?

yaşadığım şehirde bilinen bir ailenin kızıyım 19 yaşındayım. babamın 5 tane arabası vardı ve biber sektörüyle uğraşıyordu biber fabrikası vardı ve ayrıca toptancılık büyük esnaf işiylede uğraşıyordu.üstelik bunun yanında arazimiz ve bağımız da vardı 2 tanede kaldığımız dairemiz vardı çok şükür durumlar iyiydi. babadan atadan gelen işi yapıyordu babam. biz 3 kız kardeşiz. babam babasını kaybetti ve bunu atlatması kolay olmadı diğer iş rakipleri tarafından zarara uğratıldı işi. yanlış yapan bir muhasebeci ve daha bir sürü şey. ve babam iflas etti. annem 1 sene kendine gelemedi evden çıkmadı. yataktan çıkmazdı. akrabalarımız iflastan sonra aramaz sormaz oldu. babam malı mülkü satamadan maliye devlet bankalar herşeye el koydu. biz 3 kız kardeş neye uğradığımızı şaşırdık. ben varlığa alışmıştım ve yokluğu kolay kabul edemedim 1 sene boyunca ağlama ve öfke nöbetleri geçirdim. evde kavga eksik olmadı. babam 2 sene evde işsiz oturdu. kendi evimizden çıkıp küçük bir eve kiraya geçtik. sağolsunlar babamın arkadaşlarıaylık erzak stoğu ve biraz para verirlerdi. okula aç gitiğim ya da dolmuş paramın olmadığı yürüyerek gittiğim günler çok oldu ablam başka memlekettte üniversite okuyodu o ora ailemden habersiz çalıştı sırf 100 lirası yok diye 6 ay yanımıza glemedi bile. işe girmek istedim babam izin vermedi benim kızlarımı çalıştırıyo dedirtmem dedi. ve bu 3 sene içinde 2.5 senelik ilşkim bitti sevgilim beni terketti. ona hiç bişey anlatamazdım. zor zamanımda yanımda olmadı derdimi öğrenmeye çalışmadı. işte 3 sene bu sıkıntıları çektim. ev kirasına yardım olsun diye telefonumu bile sattım şu an tuşlu bir telefon kullanıyorum.3senedir bu sıkıntıyı yaşıoruz. ama babam şu an asgari ücretle bir işe girdi. hayat devam ediyor biliyorum. şimdi üniversitedeyim bu sene bana devlet kredisi çıktı. sanırım ocakta vercekler. okulda kılığımla kıyafetimle dikat çekiyorum bilmiyorlarki bunlar 3 senelik kıyafetlerim ağızlarını ayırıp bakıyolar.çok şüür elhamdüllillah güzel bir kızımda giyimimde iyi hoş çekemiyolar tek beni ezebilicekleri durum telefonum oda tuşlu diye dalga geçiyolar. dün yine dalga geçtiler üzülüyorum evet ama yapabiliceğim bişeyde yok bu yaşta çok şey yaşadım bir çoğundanda olgunum. o tuşlu telefondan utanıyorum belki çıkarmıyorum çantamdan ama hiç biride hayat hikayemi bilmiyor sizce ne yapmalıyım geçrekten hayattan yorulduğumu hisssediyorum bazen?

0|0
211

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...