Gelinin beline takılan kırmızı kurdele?

o kırmızı kurdele illa takılacak mı arkadaş? nedir bu takıntı, ben bile rahatsız oluyorken kadınlar olmuyor mu?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• rahatsız olmayanlar kenar mahallede büyümüş koca ile kariyer yapmış olanlar.

1|1
    1|0
    • sen hangi toplumda yaşıyorsun. ya da nesin kimsin ingiltere kraliyet aile mensubu musun?

bele takılan kırmızı kurdele manevi anlamda bir değer ve anlam taşımaktadır.

yani benim olayım şu saygı gösterilmeli tepki değil.

• ımm hadi kenar mahallene yorumlarıma yapışmaktan başka bir işe yaradığın yok üzgünüm yine ilgimi çekmedin.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bende hiç azetmem ondan ama onu takmayanlara farklı gözle bakıyolar biraz dedikodu yapıyolar ama ben takmıcam kim ne derse desin

0|1
    0|0
    • inceldiği yerden kopmalı bu kurdele mevzusu, aşılmalı bence.

• Zaten bizim adetlerde yok ama burdan biriyle evlenirsemde takmam. Tam bir bilgim yok ama sanırım bekaretle ilgili bir mevzu. Nasıl bir şeydir o öyle. Sonuna kadar katılıyorum sana

• Ya adet olmuş sonuçta Onun bir amacı yok ki sonuçta düşündüğünüzde yaşayan insanlarda takıyor onu beline onu

0|0
    0|0
  • O ne oyle ya hic sevmiyorum kurbanlik koyun gibi 😒

0|1
    0|0
  • Niye rahatsız oluyon

0|0
    0|0
    • Bakire olan da takıyor olmayan da, yani bakıldığı zaman bir etkisi yok tabii, fakat insanlar 'kimileri' böbürlenerek bunu kullanıyor. Beni direkt olarak ilgilendiren bir konu olmasa da insanların sinsi düşüncesi canımı sıkıyor, durum bu

• Bence canını sıkması gereken şey kızların beline takılan kemer değil. Kızların evlenmeden önce ilişkiye girmeleri. Kız geliyo buraya soruyo yarın sevgilimin evine gidecem başbaşa olcaz ne giyyim napim. Ertesi gün dün sevgilimin evine gittim kızlığımı bozdu içime boşaldı acil yardım. Kuşak muşak hikaye ilk önce bu olayların düzelmesi lazım

• Toplumun düşüncelerinden dolayı insanlar kendi hayatlarına sırf toplum yüzünden yön/şekil vermesin düşüncesindeyim ben.

• Olmuyor

0|0
    0|0
  • O takilmali o olmazsa olmaz :)
    Sen kardesine falan mi takicN

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• örf adet işte.

0|1
    0|0
  • Dini bir olay değildir. Şamanizm döneminden kalma bir gelenektir. Uğuru ve kısmeti temsil eder. Kötü ruhların şerrinden koruduğuna inanılır.
    Ciddiye alınası bir durum değil, takılmasa da olur yani.

0|0
    0|0
  • sana ne oluyor birader.

0|0
    0|0
Yükleniyor...