Kapat

19yasıma giricem boyumu yogurt süt ve zıplamak uzatır?

Hergün zıplıyorum ve hergun 1lt süt + 1 kase yogurt yiyorum 2-3 kişi duydum bazısı 20den 21yasına baya uzamıs bazısı 17den 21e uzamıs baya. Annem babamın boyları ortalama 1.70 bende 1.70im süt yogurt ve zıplamak boy uzatırmı kısacası

0|0
2|11

En İyi Kız Görüşü

• protein yardımcı olur evet. ben de yapmayacaklarını söyleyeyim :) sürekli futbol oynamak ve halter kaldırma

0|0
    0|0
    • halteri lisede yapardım 2-3 ay yaptım oda haftada 3-4 kere giderdim işte

• evet buldum ama 17 yas altı icin demş

• şimdi baktım farklı sitelerde farklı yazılmış. bu kür boy uzamasının imkansız olduğu yaştan sonra işe yaramaz. boy uzaması kişisel farklılık göstererek 22-23 yaşına kadar devam eder. yani 23 yaşına kadar kullanabilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam sut kemige faydali besinlerden biri. Basketbol u en sevdigin sporlar arasina alman lazim. Benim boyum ilk okul 6 7 de 1.50 lerdeydi liseye gectigimde 1.82 oldum her beden dersinde basketbol. Hatta asiriya gittim basketbol kursuna yazildim okul araciligi ile.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Askerden sonra baya bir uzarsın.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Yap ama bence etkisi zor.

0|0
    0|0
  • genetik boyunu hesapladım

olman gereken boy 177 civarı
    çevresel etmenler +/- 5 cm etkiler

gerçekten anne ve baba boyları 170 ise

daha uzar ama uzama yavaş olacağı için
    2-3 cm belki uzarsın 21 e kadar

0|0
    0|0
    • ortalama olarak söledim annem benden 2 cm kısa babamda 3 cm kısa yani ortalaaları 1.70e yuvarladım bazıları 20 yasından 21e 8 cm bile atıyor oyle duydum

• Sizin isinizde zor valla uzatir in. s

0|0
    0|0
  • Genetik Bence Lise 1 de 1.55 Dim Seni Jokey Yparız Diyorlardı Şimdi 1.81 im bazı insanların 18 19 dansonra zor.

0|0
    0|0
  • evet uzatabilirsin ama çok zıplaman gerek

0|0
    0|0
  • max 4 cm aynı zamanda esneme ve gerdirme egzersizleri yap derim (Y)

0|0
    0|0
  • boy uzaması iskelet yapısına baglı ilk genetik tabi kemik sonra oda süt yogurt faydalı zıplamaya gelince dogtu yapmalısın en güzeli düzenli uyku ve öglen 15 dakka kestirme insan boyu ilk uyandıgında 1-2 santim uzundur

0|0
    0|0
    • baya süt yogurt yiyip iciyorum kalsiyum hapımız var birde ondanda alıyorum bence etkisi olur gibi

• beline yük bindirecek spor yaparsan uzmanzsın ben basket ant yapıyorum genetik deggilse uzamak biraz zor ama kaliteli spor uyku ve süt ürünleri

• bu konu genelde genetiğe bağlıdır ancak yaşın gayet uygun. özellikle barfiksi tavsiye ederim, beslenme şekline devam edebilirsin.

0|0
    0|0
    • barfiksede baslamam lazım lise caglarında cok yapardım barfiksi 21 yasına kadar zaman var diyorlar

• aslan, eğer sabredip bunu devam ettirirsen 21 yaşında 1.80, 1-82 olabilirsin

• inş bakalım cocugun biride bu forumda paylasmıs hergun süt yogurt baya yiyomus zıplamayıda yapmıs barfikste yapmıs baya atmıs boyu

• kardeşim öyle yaparak boyun en fazla uzayacağı 1-2 cm bu genetik bişey sen değiştiremezsin

0|0
    0|0
    • bende genetikle oldugunun kanısındayım ama cevremde gordugum bicok kişinin annesi babası kısa cocuk 1.80e yaklasmıs bunlara sasırıyorum

• Ayni yas ve ayni boydayiz ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...