Erkekler, Türkiye neden gelişmiyor sizce?

Bence Türkiye duygusal açından kötü çünkü insanlar, seni küçük düşüyorlar ve psikolojik açından çok kötü oluyor ama anlayana. Tabi baya örnekler var.

0|1
35

En İyi Erkek Görüşü

• Erkekler? Bu bir genelleme ama ve yanlış buluyorum. Birçok kötü insanla karşılaşmak herkesin aynı olduğu anlamına gelmez. Belli ölçüde katılıyorum büyük bir çoğunluk nefsi davranıyor. Sadece elde etmek, yaşamak ve kendini iyi-üstün görmek için çabalıyor. İçi dışı güzel sevgililere ve eşlere sahip olup kıymet bilmeyen, aldatan, şiddet uygulayan, umursamayan, sevmeyen, sevgisini gösteremeyen, sevgi nedir bilmeyen, gözü sürekli başka kadınlarda olan, çalışırken bile ağzının pis suyu akarken sorulduğunda evliyim mutluyum diyen, kadını küçük ve değersiz gören insan sayısı azımsanmayacak ölçüde. Sebebi aileden gördüğü ya da göremediği terbiye ahlak ve maneviyatsızlıktan kaynaklanıyor. Çok doğru, hassas, duygusal, düşünceli erkeklerde var şahsen tanıdığım birkaç arkadaşım var. Çok arkadaşım var demek isterdim ama özü sözü bir ve karakterli insan az. Duygusal zeka IQ kadar önemlidir. Zamanında birkaç dr arkadaşımın eğlencel bir muhabbet sonrasında ciddi ciddi ısrarı üzerine IQ ve EQ testisine grmiştim. Öylesine ısrara sebep denemiştim ama sonuç şaşırtıcıydı, EQ m yani duygusal zekamın ölçülemeyecek kadar yüksek olduğunu bilmsel olarak tespit ettler kaldı ki ben yine de buna güldüm geçtim çünkü bir insanın IQ ve EQ sunun birkaç testle ölçülemeyeceğine inanırım. henüz beyin denilen organın %100 ü keşfedilmemişken, insanlar bunu kullanamıyorken ve halen araştırmalar devam ediyorken bir bilim adamının %10 luk beyin kapasitesi ile hazırladığı testi çözüp sonuca bağlamak bana göre komedi. Sorunun cevabının başka bir boyutu ise bulunduğumuz coğrafya, alt kültür ve değişen kültürün anormal şekilde sentezleşmesidir. ben susayım çenem düştü yine :D

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 34

• Ben sana bir hikaye anlatayım:

Ahirette günlerden bir gün cennetten bir kafileye cehennemi göstermek istemişler. Cehennemin her çukurunda aynı milletten insanlar azap çekiyor ve başlarında da birerzebani duruyormuş. Çukurdan dışarıya çıkmak isteyenleri ellerindeki sopalarla tekrar çukura itekliyorlarmış. Cehennemlik Türk'lerin bulunduğu çukura gelmiş kafile... Bakmış ki çukurun başında hiçbir zebani yok. Başlarındaki görevliye itiraz etmişler." Siz haksızlık yapıyorsunuz, burada zebani yok cehennemlik Türk'lerden bazıları cennete kaçabilir" demişler. Başlarındaki görevli şöyle devam etmiş: " Türk'lerin başında bir zebaniye gerek yok, çünkü çukurdan birisi çıkmaya kalkışırsa diğerleri onu çukura geri çekiyor." demiş.

yani şahit olduğun olaylar hiç de beklenmedik değil..

0|0
    0|0
  • Milletimiz birey olarak çok zeki ve kurnazdır fakat toplum olarak bir araya geldiklerinde geri zekâlı gibi davranırlar... birey olarak kurnaz toplum olarak aptallar... yani ki eğitimsiz kültürsüz bencil cahil kimselerdir... birbirini çekemezler ve bir birinin ayaklarını kaydırırlar... kısa yoldan zengin olmaya bakarlar o yüzden zor işlerle işleri olmaz bilim teknoloji gelişimi çok azdır ve dinlerine çok bağlı görünürler ama değillerdir... vs bunun gibi bir ton şey eklemek mümkün... siyasi ekonomik toplumsal diğer nedenler falan...

1|0
    0|0
  • Küçüğe, gelişmeye çalışana saygı yok ezme var. İnsanlar amerikada 5 yaşındaki çocukla bile yaşıtıymış gibi konuşuyo. Sırf özgüveni kırılmasın diye bunu bir kültür haline getirmişler artık. Bizde nasıl ez ezebildiğin kadar senden küçük değil mi? Hani müslüman bizdik nerde müslümanlık? Yok. Ayrıca türkiyede hiçbiyerde olmadığı kadar adam kayırma olayı var önce işini iyi yapıp yapmadığına bakmıyo senden misin ona bakıyo. bu yüzden millet tembelliğe itiliyo çalışmıyo savsaklıyo. Ki bunları yargılayacak güçlü bir yargı sistemimiz yok. Bugün güçlü bir hukuk sistemimiz olsa ve bunu çözse ülke çok büyük bir ilerleme kaydecek. Ama kimsenin umrunda değil ne yazık ki

0|0
    0|0
  • çünkü genlerimiz itibariyle ortalama olarak düşük zeka kapasitesine sahibiz. İslama rağmen yine iyi gelişmişiz bir de böyle bak.. ülkeyi kuran sağolsun

0|1
    0|0
  • aslında önemi olmayan sizin söylemenizle anlamlanmış olandır.

0|0
    0|0
  • Türk erkeği gibisi yok dünyada

0|0
    0|0
  • Çünkü dar kafalıyız her şeye bir kuyruk takarız hep izleriz hiç çalışmayız biz hep hazırın üzerinde yaşayanlarız. Çünkü eğitimle değil kulaktan duyma bilgilerle yaşarız başkalarını izler onlar gibiymişiz gibi davranır ama onlar gibi olmadığımızı iyi biliriz.

Yeterlidir bence.

0|0
    0|0
  • Ülkenin %90'ı müslüman sözde. Kardeş kardeşin malına göz uzatıyor. Kardeş Abisinin karısına göz uzatıyor. Anne çocuğuna işkence yapıyor. Baba Kızını satıyor. Kimse çalışmak - üretmek istemiyor herkes ayağına bekliyor. Tembellik, Açgözlülük üst seviyede. Namus denilen kavram kalmadı. kim kimin üstünde geziyor belli değil. Nasıl Düzelsin bu ülke dinine yönelmedikçe?

0|0
    0|0
  • Bir cok Avrupa ulkesinde bu durum cok daha feci durumlarda. Sinirlarinin hepsinde savas varsa, ister istemez dahil olursun. Bu da gelisimini engeller.

0|0
    0|0
  • Sömürmedigi için bak mesela osmanli 600 700 sene ayakta kaldi sonra çöktü neden coktu sömurmedigi icin şu an avrupa ulkeleri gidiyor suriyenin filistinin isragin madeblerini petrollerini somuruyor turkiye bunu yapmiyor iste ve turkiye insanlardan dolayi da biraz geride

0|0
    0|0
  • Gelişmesini istemeyen dış ülkeler var
    darbelerle ülke hep dibe vurdu.

0|0
    0|0
  • Niye erkekler. s

0|0
    0|0
  • Gelişmekten kasıt 13 yaşındaki kızın sokak ortasında bağırarak küfür etmesiyse, o yaşta bir köşede öpüşüp, yiyişmesiyse, her azanın bir sevgili yapması, erkeklerin kızları obje, kızların erkekleri yıldız gibi görmesiyse bırak gelişmesin.

0|0
    0|0
  • Bu mevcut siyasi parti tüzükleriyle gelişemeyiz
    Vekil adaylığında uygulanan prosedüre bir bakın allah aşkına

0|0
    0|0
  • iyici ve ayak takımı çok ondan

0|0
    0|0
  • Çünkü geleneklerle yaşıyoruz. Millet ne der diye düşünmeyi bıraksa ve toplum tarafından ayıplanmayacağını bilse insanlar, çok daha farklı bir ülke haline geliriz.

0|0
    0|0
  • Turk insanı dunyanin en merhametli insanidir

0|0
    0|1
  • Amg siyaseti yüzünden neden olacak ne kadar ipsiz sapsız parası olan varsa siyasetçi olmuş.

0|0
    0|0
  • Cehalet. Dini istismar.

0|0
    0|0
  • Eğitim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14
Yükleniyor...