Babam 18 yasindaki kardesimi dövdü, ben ne yapabilirim sizce?

bu gece babam 18 yasindaki kardesimi dövdü yumrukladi kardesim saygisizlik yapti hemde cok fazla, babam cocuklariyla konusarak problemlerini halleder hep, ilk kez böyle bir sey oluyor, sizce ben ne yapmaliyim?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence kardeşin ne yapmış olursa olsun baban ona vuramaz ister babası olsun ister başka bişey. Saygısızlık kime göre neye göre yani kardeşine göre saygısızca değilmiş demek ki. Embesil kısmın hepsi haketmiş babadır haklı felan demiş şu ülke bir sirkelensin kendine gelsin ya artık

0|0
    0|2
    • kardesimde saygisizlik ettigini kabul ediyor, babam ilk kez böyle bir sey yapiyor.

• Yumrukladı diyorsun kardeşim bu sence ne olursa olsun doğru bişey mi

• babamin bana ögrettiklerinden yanlis oldugu kanisina varabiliyorum, kaldiki babamda cok yanlis bir sey yaptigini dile getirdi, gidip kardesimle konustu, biraz zaman almis olsada olay tatliya baglandi..

Erkekler Ne Diyor 14

• Üzücü.. Geçmiş olsun. İkisiyle de ayrı ayrı konuş. Önce kardeşinle konuş çünkü çok genç ve baban gibi olgun bir yaşta olmadığından şu sıra kendini çok kötü hissediyor olabilir. Yanlış kararlar almasın. Yaptıklarının saygısızca olduğunu bu nedenle babanın çok kızdığını söyle. Sonuçta babamız dövsede sövsede yeridir bir tane babamız var dersin. Onu ne kadar çok sevdiğini ama saygısızlığının bardağı taşırdığını daha evvel onu uyardığını ve dinlemediği için böyle yaptığını söyle. Dinimizde de babaların böyle bir hakkı vardır. Sözle iyilikle hiçbir şekilde iflah olmuyorsa evlat uyarı babında hafif şekilde babanın annenin dürtmesinde sakınca yoktur fakat yumruk atın şöyle yapın denmez. Yüze vurulmaz. Bunları kardeşine anlat. Belki babamızın bize anlatamadığı sorunları vardır çok üzgün ve gergindir sen de üzerine geldin dersin. Sonra babanla konuş. çok üüldüğünü korktuğunu söyle. bize travma yaşattın bir daha böyle bir şey yapma babacım dersin. babalar kız çocuklarına dayanamaz. Dinler seni belki adamcağızın cidden sorunları vardır. Umarım tekrarlanmaz. Geçmiş olsun. babadır atadır candır..

0|0
    0|0
  • Babadır, haklıdır. Herkes yerini bilecek. 18 yaşına gelmiş daha saygıyı öğrenememiş mi kardeşin? Döver tabii, haklı adam.

0|1
    0|0
  • saygısızlık asla affedilmeyecek birşey ama şiddet hiç hiç affedilmeyecek birşey bence ortalık soğuyunca babanlada kardeşinlede ayrı ayrı konuşmalısın

0|0
    0|0
  • Şaka ya vur kardeşinle konuşurken gül kızdır babana karşı da saygılı ol sana da çalışmasın

0|0
    0|0
  • kızkardesinle konusmalısın uygun dille bence

0|0
    0|0
  • Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

0|0
    0|0
  • Benim kardeşimi gerçekten çok canını yakcak şekilde dövücek olsa kafa atardım.

0|0
    0|3
    • digeri babam

• Babam ya da başka biri. Kimsenin sevdiğim birine vurma hakkı yok. En fazla tokat olur bişey olur, dövmeye asla müsaade edemem.

• Saygısızlık cezalandırılmali..
    Ama şiddet ile değil
    Başka bir yolu olmalı bunun...

0|0
    0|0
  • Atadır büyüktür... Evlat ne olursa olsun saygısızlık yapmamalıı...

0|0
    0|0
  • senin burada yapacağın hiç bişey yok kardeşim bence babanı dövücek halin yok heralde

0|1
    0|0
  • Haketmiş DÖVMÜŞ SENİN YAPMAN GEREKEN KARDEŞİNİ TESELLİ ETMEK
    BABANI SAKİNLEŞTİRMEK :)

0|1
    0|0
  • Bence otur oturdugun yerde sende dayak yeme hakketmis kardesin saygisizlik yapti

0|0
    0|0
  • Sakin sende saygisizlik yapma:))

0|0
    0|0
  • uyarmalısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sakin ol. Kardeslerine saygili olmak zorunda olduklarini hatirlat bencee

0|0
    0|0
  • Sende babanı sikseydin

0|1
    3|3
    • utanmalisin.

• en büyük aile siddetimiz babamin sesini oldugundan biraz fazla yükselterek olaylari aciklamaya calismasidir normalde, ilk kez böyle bir sey oluyor, onun icin hepimiz soktayiz:(

• Küçücük çocukları ne halde gördüm ben bu aile şiddetinden dolayı
      Utanacak bir kişi varsa bence o baban
      Ayrıca küfür etmem çok normal bir anlık sinir dediğim gibi.

• Olan olmuş. Herkes sakinleşene kadar pek konuşmamak en hayırlısı.

0|0
    0|0
  • Sende babanı döv :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...