Hiç yaşamadığınız bir duyguyu, tarif edebilir misiniz sizce?

Gözleri görmeyen insan, renkleri tarif edebilir mi?
Ya da sevmeyi bilmeyen bir insan sevilmeyi ne zanneder?
Ölüm acısı çekmeyen, bu acıyı bilebilir mi?
Hiç yaşamadığınız bir duyguyu, tarif edebilir misiniz sizce?Bir duyguyu tarif edebilmek için illa ki yaşamak mı gerekir?

Anlatılmaz yaşanır mı gerçekten, hani empati diye birşey vardı?

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Hissettiklerimi söylerim ancak

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bılıyormusun bugun bende bunu cok dsundum.. acab ahıret hayatındakı cennet cehennme kavramları gerçekten sandığımız gıbımı? cunku bıze ancak anlayabılecegımız bır dılde anlatılması gerekıyordu bu zaman ve ahır zamanda olacaklar ve tabııkı sonrası.. bılırmısınız bebekler aslında öldüklerini sandıkları ıcın doğarken aglarmıs.. acaba gerçekte bıze anlatılmak ıstenen seyler ne? kıyamet yıkım demkmıdır.. son nefesı vermek olummudur gercekten

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• empati yeteneği, sürekli yapıldıkça gelişir... belki birebir hissetmen imkansız ama anlayabilmen için yeterli.

0|1
    0|0
  • duygusuzum ben :)

0|1
    0|0
  • Hiç duymadığın bir meyvenin tadını tarif edemezsin. Empati senin yaşadığın duygular üzerine kurulur.

0|1
    0|0
  • Yaşadığım duyguları tarif edebildiğim zaman yaşamadığım duyguları tarif etmeyi de denerim.

0|1
    0|0
  • Empati % kaclık oranda vardır bılınmez. Ama kimse o yaşamadığı acıyı empati vs gibi durumlarla anlayamaz.

0|1
    0|0
  • Empati duygusu var ama yaşanmadan nasıl empati kurarsın ki ancak çok duygusal olduğu için.

0|1
    0|0
  • Yaşamadığımız olay ve duygulardan bahsederken genelde bol kepçeden sallarız. O yüzden genelde sessiz kalmayı yeğlerim. Bilmiyorum demekte erdemdir.

0|1
    0|0
  • Ben yasadigim duyguyu bile tarif edemiyom

0|1
    0|0
  • "Anlatılmaz yaşanır" derler ya işte Tam da o 😑

0|1
    0|0
  • Ne guzel gifmis ona takıldım :)

0|1
    0|0
  • Yaşamadan bilemezsin... Aç tokun halinden anlar mı?

0|1
    0|0
  • Hissetmek gerekiyor

0|1
    0|0
  • yaşamak gerekir

0|1
    0|0
  • Bunlarin hepsi mümkün ama içine verdiği ateşi anlayamazsin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• gözleri görmeyen birisi.. nasılki renkleri ifade edemezlerse..
    insanda yaşamadıgı duyguyu nasıl ifade edebilsin ki..
    etsen bile yaşayan birisi gibi edemezsin
    o hissi tarif etmek zor olsa gerek

0|1
    0|0
  • Biz hiç mutluluktan ağlamadık ama dertten sıkıntıdan çok güldük.

0|1
    0|0
  • niye tarif ediyoruz oraya takmışımdır ben hep

0|1
    0|0
  • Aga inan fazlasını bile tarif edebilir. Ben hiç görmediğim birisini öyle bir tarif ediyorumki. Geldiğinde büyüsü bozulacak diye korkuyorum o derece

0|1
    0|0
  • Tüm duygular tecrübeyle sabittir. Yaşamayan bilemez

0|1
    0|0
  • yaşanmayan bir duygu tarif edilemez ki, sarhoş olmamış bir insan nasıl tarif etsin sarhoşluğu, aşık olmamış, aşkı tatmamış bir insan nasıl tarif etsin aşkı, hani derler ya anlatılmaz yaşanır diye, doğru olan bu.

0|1
    0|0
  • bence gorduklerınle duyduklarınla antabılırsın sadece. ama cok eksık anlatırsın bence.

0|1
    0|0
Yükleniyor...