Çirkinlik kavramı?

Bir insanı yüzüyle yargılamak çok aşağılık bir düşünce tarzı değil mi? Bizim elimizde olan bir şey mi böyle çirkin doğmak? Makyajla mı kapatalım estetikle mi düzeltelim kendimizi? Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır lafıda külliyen yalandır onun arkasına sığınmadan düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• yüz güzelliği değil yüreği güzel olsun insan olsun, insan kılığında olmasın... ben bunu bilir bunu söylerim...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum bencede züğürt tesellisi gibi birşeyşu çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır lafı. Makyajın güzelleştiremeyeceği insanlar ve düşünsenize hadi diyelim makyajı yaptınız sildiğinizde karşı taraftan gelecek tepkiyi düşünün, bu daha ağır olur bence. Hadi diyelim estetik yaptırdınız, o zamanda doğal güzel değilsiniz, herşeyiniz sahte diye konuşmaya başlayacaklar. Her türlü güzel doğmak lazım. Herkes kapağa bakıyor ve evet bende bakıyorum öyle olmamak için çok uğraşıyorum çünkü bu kötü. İnsanları olduğu gibi kabul etmeli ve sevmeliyiz. Keşke herşey yazdıklarım gibi olsa ama öyle bir algı oluşmuş ki sanki çirkin olmak günah, sanki çirkin olmak fahişe olmaktan daha kötü.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• oncelikle ozguveninizin baskalarinin fikirlerinden almis oldugu dusuncelerin etkisinden kurtulmayi basarirsaniz olaya daha baska bir detaydan bakabilirsiniz
    guzellik kavramini psikolojik olarak insanlarin bunyesine heryerde asilanmaya calisiliyor magazinlerde zira cirkinlik kisilerine ve kitlelerin kendi algilarinda olusturduklari bir kavram oldugundan bu dusuncelere kulak asmamaniz sizi kendinize olan ozguveninizi yukseltecektir, cirkin insan yoktur, bakimli ya da bakimsiz olmasi farketmez. boya ile kendini tatmin eden birisimi ya da gozu kasi renkli olan birisimi bunlar kisisel kavramlardir zira boya insani guzel yaptirsa en guzeli palyanco olurdu der uzman kisiler
    mesela en guzel orneklerden birtanesi Frida Kahlo kendi resmini cizerken bile dunyanin en guzel kadinini ciziyorum demistir, ve bu dalda sanata imza atmistir, bir ac bak ;)
    kavramlardan kisilein yargilarindan nezaman kurtulacak insanlar onu hic tartismaya gerek yok ama kendinizi daha ozguvenli hale getirdiginizde bu gibi seylere kulak bile asmayacaksiniz.

0|0
    0|0
    • Ben insanların görüşüne önem veririm ama hayatımı dediklerine göre yönlendirmem gün geldi çok ağır laflar yedim yinede kendi içimde yaşıyorum ama insanlar gerçekten çok acımasız şurada yazılan yorumları okurken bile ağlamak istiyorum hala daha anlamadılar..

• Sunu unutmayin Zayif insan daima cirkin kullanirlar ;) kisinin goruse onem vermek elbette gereklidir lakin bununla kendinizi bitirmek ise akilci is degildir , unutmayin bir insan diger insandan ayiran DNA orantisi 0.01 dir yani 99.9 ayniyiz bu 0.01 orantisini gereksiz seylerele uzmeye degmez ;)

mesela Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak dale carnegie kitabi ni okuyu faydali olacaktir,

• Çirkinlik, güzellik; iyilik, kötülük, bunlar tamamen nitel kavramlardır ve görecelilik esastır bu konularda; ama tabiki bir ortalaması vardır. Önemli olan olaya sizin nasıl baktığınızdır. İnsanlar fiziksel durumlardan tabiki etkilenirler ama hiçbir iletişimi fiziksel özellikler devam ettiremez. Bir gün bütün bedenler zamana yenilecek ve çirkinleşecek ve o gün geldiğinde eğer elinizde fizikten daha iyi bir şeyler yoksa o zaman çöpe atılanlardan olursunuz...

0|0
    0|0
  • Bence insanın nasıl baktığı önemli. mesela çoğu güzel olanda benim gözümde hiç güzel değil :) ha ben çokmu iyiyim hayır. leylayla mecnunun bir hikayesi var tam hatırlamıyorum özetle şöyle: adam leylaya bakıyo tipsiz çirkin bişey. mecnuna bunun içinmi düştün yollara çöllere diyo. mecnunda ah sen ona benim gözümle bakabilsen diyo yaaa öyle işte :)

0|0
    0|0
  • Kimseyi dış görünüşüne göre değerlendirmem.. Belki içi iyidir diye herkese şans veririm..
    Ayrıca benim güzellik anlayışım da biraz farklıdır.. İnsanların çoğuna çirkin gelen kişiler bazen bana çok güzel geliyor.. :)

0|0
    0|0
  • iyi güzel diyon da o aşağılamanın çoğunu kızlar çok yapıyor. makyajla kendilerine güvenleri tavan yapıyor, beğenmedikleri erkekleri aşağılamaya başlıyorlar buna ne diycen?

0|0
    0|0
  • Bak şöyle söylüyeyim, bir erkek gezeceği tozacağı kızda güzellik arar.

Ama evlenip çoluk çocuğa karışacağı kişide edep&namus ve sadakat arar. Ha bunun yanında güzellikte olursa tadından yenmez ama güzellik şart değildir.

Sen aradaki farkı iyi ölç.

0|0
    0|0
  • kaş göz orantısına değil yüz aydınlığına bakıyorum.
    insanların ruhlarındaki karanlık yüzüne yansırsa uzaklaşırım kalbindeki nur yansırsa gözlerinden fışkırırsa o enerji ayrılmam dibinden

0|0
    0|0
  • rahat ol. çirkine bile razı bazı erkekler

0|0
    0|0
  • çirkin kadın yoktur çirkinleşen kadın vardır diyelim :D bir gülümsese herşeyi güzel görünür somurtmayın kızlar gülün böyle daha güzel görünüyorsunuz

0|0
    0|0
  • Durum o kadar kotu diyosun yani

0|0
    0|0
    • Yorumsuz..

• Çıt kırıldım değilim bu bir, kendimi biliyorum kirli düşünceleriniz canımı sıkıyor sadece buda iki

• Oylesin diger kisilere yazmis oldugun yorumlar onu gosteriyor inkar etmeyi degil gercekleri kabullenmeyi dene. Yaptigim yorumlar canini siksada aldiris etmemeyi ogren

• Seni hayata realist pencere ile baktığın için kutluyorum. Neysek oyuz ve şunuda belirteyım;
    Her güzelin bir kusuru
    Her çirkinin bir çekiciliği vardır

0|0
    0|0
  • Kendini değil anne babanı suçla çünkü genlerin rezalet durumda belliki

0|0
    0|0
    • Bak işte tarzım değil bir düşünce daha. Annemde, babamda, kardeşimde gayet güzeller ailemdeki tek çirkinde benim şimdi genleri eledik sırada ne var?

Kızlar Ne Diyor 3

• haklısın , sana katılıyorum.

0|0
    0|0
  • cırkın kadın yoktur maddı durumu ıyı olmayan kadın vardır...

0|0
    0|0
    • Neredeyse para içinde yüzüyorum haftalık bakımımı yaptırırım ama doğuştan gelen çirkinliğe bir etkisi var mı? Cevap vereyim kocaman bir HAYIR

• tabıkıde yok Allah yarattı yargılamak bıze düşmez

• Adaletsizlik diye düşünüyorum Allah affetsin
    Kimse çirkin bir insanı tanımak için can atmaz isterse poponu yırtsın yinede pek birşey olmaz
    Alışmaktan başka bir çaren yok inançsızsan intihar et madem bu kadar takıyorsun

0|0
    0|0
    • Ben kendimi biliyorum böylede kabul ediyorum neden ben intihar edeyim? Neden insanlar değişmesin?

• kendini böyle kabul ediyorsan insanlara aldırmazsın
      İnsanların değişmesini beklemek saçma
      Olmayacak birşey

Yükleniyor...