Metro veya toplu ulaşım araçlarının kız-erkek olarak ayrılmasını ister misiniz (sorum kızlara)?

Soru açık ve net. Kızların ve erkeklerin bindiği metro veya otobüslerin ayrılmasını ister misiniz?

• kız-erkek ayrılmasını isterim
    50% (37)30% (10)44% (47)Oy Ver
  • ayrılmasını istemem
    50% (37)70% (23)56% (60)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|17

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 11

• Sorudaki yorumları okudum da sizin cevaplarınız hem hakaret edici hem de kızları suçlayıcı durumda. Kimse seninle aynı fikirde olmak zorunda değil. İzmir'de de kalabalık metro ama kimse kimseyi taciz etmiyor. Aksine bayanlara yer veriliyor. Babam yaşındaki adamlar rahatsız olmayayım diye yer değiştiriyor. Demek ki önce zihniyetimizi değiştirmeliyiz.

1|1
    0|0
    • Aynı ortamda olmasını isteyenler suçlu. Kusura bakma. Öyle insanlara karşı hakaret etmeden konuşamam.

• bir keresinde kadın ses çıkardı adama. Adamı öldüresimgeldi o kdar sinirlendim. Ama kadına sinirlenmedim. Ama o kadın erkek-kız karşık olmasını istiyorsa o kadınada hakaret ederdim.
      Üstelikte İzmirde 1 günde milyonlarca insan toplu taşıma aracına biniyor. Sen sadece 100 tanesini görüyorsun bunun birde milyonlarcasını düşün?

DÜŞÜNCEN ÇOK SAÇMA.

• erkekler adam gibi davransa istemem. yiyecek gibi bakan kanka mu dersin kalabaliktan firsat bilip arkana yerlesen mi dersin neler var neler. erkek adam olmayi bildikten sonra tabii ayrilmasin metro, otobus falan. ama şu an ki durumda ayrilabilir, sorun yok bana gore.

0|0
    0|0
    • ne kadar saçma konuşuyorsun öyle. Yok öyle bir dünya.
      Daracık pantolon giyeceksin bütün avret yerlerinle poponu erkeğe dayayacaksın sonra erkekten öyle bir şey yapmamasını bekleyeceksin.

• ne alaka be daracik pantolon giyen herkese sapiklik mi yapacaksiniz? popomu kimsye dayadigim yok ayrica oyle bir terbiyesizlik yapan erkekleri de bagira cagira otobusten ya da metrodan attirmasini da bildim zamaninda.

• sen evde yiyecek ve içeceklerini yanını fare zehri koyar mısın ,?
      korkarsın belki yiyeceklerin içine karışır diye.
      Ben bu durumdan rahatsızım. Ben buna benzer bir olayla karşılaştığım için sinirlendim adamı dövüp metrodan atasım geldi. Ben bu durumdan dolayı adamı komalık etsem ben suçlu oluyorum

• Çok saçma.

0|2
    0|0
  • erkekler niye ayrılmasın demiş ki acaba?

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
    • niye bundan zevk mi alıyorsun?

• İki cinsiyetin hep birlikte medenice ve düzgünce yaşayabildiği yerlerde bulunmaktan zevk alıyorum evet.
      Bu da haremlik- selamlık uygulama ile mümkün olamaz maalesef. Bu uygulamanın toplumsal ahlak açısından en doğru yöntem olduğunu düşünecek kadar vizyonsuz olamam sanırım.

• Isterim daaha rahat yolculuk için Doğru karar olur.

0|0
    0|2
  • ayrılcağına alternatif üretip sıkış tepiş olmasından kurtarsınlar daha güzel olur nefes alacak alan olmalı

0|1
    0|0
  • neden kız erkek ayrılsın yahu siz erkekler beyinlerinizi bel altınızdan kafatasınıza yerleştirseniz haremlik selamlık olmaz hiçbiryerde

0|1
    0|0
    • sen poponu erkeğe dayıyacaksın ardından böyle bir cümle. iyimiş

• Bu arkadaş abaza ama genelleme yapmasan iyi olur

• Genelleme yaptirmayin biriniz de insan olun su hemcinslerinize ders verin o zaman

• İstemez olur muyum Allah askina doldurdukca dolduruyorlar igrenc bir drum oluyor sonra

0|0
    0|1
  • Ya benim bacağımdaki kıllar aşırı derecede uzadı ağda yapamıyorum epileydi de kullanamadım çok uzun canım yanıyor ne yapabilirim yazın k
    Herkes gibi bende şort giymek istiyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle isterim.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu baya bencilce olur, bu kadar da kısıtlama insanlardan uzaklaşma ve uzaklaştırma çabalarını çok saçma buluyorum.
    Lakin burası Türkiye yanlış bir düşünce de diyemiyorum.

0|1
    0|0
    • insanları kısıtlama mı? Senin başkasının namahremine tacizde bulunmanın önüne geçmek neresi kısıtlama? Sen kısıtlanıcaksın diye fahişe bir ülke olması mı gerekiyor. O kadar meraklıysan kendi annenden varsa kızkardeşlerinden başla

• Anne ve kardeş yok.

Ayrıca, hem mantıklı hem mantıksız neden?
      Çünkü, ülkenin gelişmesi lazım, gerilemesi değil kardeşim, pembe otobüsler felan olabilir.

• bu kolaycılık olur. yobazların ekmeğine yağ sürmek olur.
    onun yerine halkı bilinçlendirmek gerek. bu sıkışıklığı sapkınlıklarına alet etmeyecek düzeye gelmeleri gerek.
    sorun gördüğümüz her yerde ayrıştırmak bölmek yasaklamak çözüm değil

0|0
    0|0
  • ayrılsın hacı daha iyi olur.. otobüste metroda kalabalık olunca taciz olayları çok oluyor

0|0
    0|0
  • Oldu. Ortadan birde paravan çekseydiniz !!
    Bu olay ahlak meselisi arkadaşlar. Cinsler ayrı ayrı otursa bile BAKIŞlar - Bakış açılarımız - bile ahlak bozukluğunu yeter. İstediğiniz kadar koltuğu ayırın , olmaz. Bunları aşmak lazım.

0|1
    0|0
  • sanki kız erkek ayrılsa millet birbirine dayamıcak gene.. kız-kıza, erkek-erkek dayaması daha mı iyi olucak...

0|0
    0|0
  • Sorun neden kızlara. Niye ayrımcılık peşindesin. Hepimizin çıktığı yerler birbirine benziyorken niye aynı metro binmeyelim.

0|0
    0|0
  • Ayrılsın tabi adam sapıklık yapıyor zavallı kadın sesini çıkaramıyor adı çıkacak diye korkuyor pislikler.

0|0
    0|0
  • Ne kadar geri kafalı bir soru..

0|1
    0|0
  • Taciz şeylerinde iyi olur ama öbür türlü haremlik selamlıl

0|0
    0|0
  • Ya ayrı oldu diyelim ben sevgilimle bir yere giderken ayrı mı gidicem

0|0
    0|0
  • bence şehirleri bile ayırmak lazım =D

0|0
    0|0
  • geri kalmış ülkeler gibi o ne öyle. saçma

0|0
    0|0
  • Bayanlar icin güzel bir sistem olur

0|0
    0|1
  • metrolar yetmez. kadırımlar da ayrılsın.

0|0
    0|0
  • Çok saçma.
    Birileri; ellerine, çüklerine hakim olamıyor diye,
    böyle bir uygulama yapılmamalı.
    Ağaç yaşken eğilir. Kadınlar, kadınlarımız özgürleşip, özgür düşünen, kendine ve başkalarına saygı duyan nesiller yetiştirmeye başladıklarında, böyle bir uygulamaya gerek kalmaz.
    Halihazırda, kadın ve erkek ne yazık ki zaten, birbirine yabancılaşmış durumda.
    Ayrı otobüs gibi bir saçmalık, bu yabancılaşmayı iyice arttırır.
    Ayrı otobüs uygulaması, kesinlikle olmamalı.
    Özellikle, yeni yetişen nesil ve nesiller için, uzun vadede çok sakıncalı olur.
    Zaten, birilerinin amacı da bu herhalde...
    Birbirine düşman, birbirinden kopuk bir toplum yaratmak...

0|0
    0|0
    • Seviyesizsin ve seviyene düşmeyeceğim.

• istemem

0|0
    0|0
  • Tek bir görüşte ben chp liyim diyen yok. Yok ya bu din tüccarı kesimde ciden sıkıntı var. Japonya kadınlara ayrı ulaşım olanakları var evet ama tecavüzu ve tacisi destekleyen bir kesim yok. Tecavuz mağduru doğusunda devlet bakan diyenler yok. Sizede gün doğar kadınları suçlamak için. Asıl sapıklar ahlaksızlar sizsiniz

0|1
    0|0
Yükleniyor...