İslam dininde şans oyunları haram mı?

İslam dininde şans oyunları haram mı ?
CEVAP
Piyango kumardır. Kumar ise kesin olarak haramdır. İki âyet-i kerime meali:
(Ey inananlar, hamr [alkollü içki], kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz.) [Maide 90]

(Şeytan, hamr ile ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin sokmak ister. Sizi, Allah’ı zikirden ve namazdan alıkoymak ister. Siz [zararları bilinirken] bunlardan hâlâ sakınmaz mısınız?) [Maide 91]

sonra gelipde vay efendim biz müslümanız demeyin :)

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• Ona bakarsan bir kızında elimi tutmayacaksın, tokalaşmayacaksın buda zinaya giriyor. Piyangodaki harama gelene kadar ohooo daha bir sürü şeyi düzeltmek gerek.

0|1
    0|0
    • herkez kendi yaptıklarından sorumludur ve her yaptıgından ayrı ayrı sen bir yerden başla gönülden gerisini allahü teala halleeder...

En İyi Erkek Görüşü

• ne müslümanlığından bahsediyorsun ki.. çalıp namaz kılarlar, kul hakkı yerler müslümanız derler, içerler müslümanız derler, ırk ayrımı yaparlar yine derler

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aynen doğru diyon ancak haram seyleri yapmak seni müslüman olmaktan cıkar maz günahkar yapar sadece

0|2
    0|0
    • lafta müslüman yanı

• Kardeşim bacımın dediği gibi insan imtihan dünyasındadır. Sevabı ve günahı ile hesaba çekilecektir. Ve nefis denen şeytana yuzde yuz direnemeyecek kadar da acizdir...
      İnsan bile bile haramları uyguluyorsa günahkar olur. Çünkü haram olduğunu inkar etmez. Örneğin içki içmek haram ama ben alıştım içiyorum derse, zina katiyen haramdır ama ben dayanamayıp yapıyorum derse vb. Günahkar olur ve hesap günü sevabıyla günahıyla hesaba çekilir. Günahlarının cezası bitene kadar azap görür.

Fakat senin dediğin lafta Müslümanlık daha farklı bir konu. Nasıl mı?
      Yukarıda yazdığımız günahkar kavramından ziyade olarak kul derse ki " piyango, içki, zina vb. Bana göre haram değil kardeşim, hepsinin yeri farklıdır, ben hepsini yapıyorum ama ben de Müslümanım" derse eğer, o kul için büyük azaplar olacağı hem yuce kitabımızdan, hem de hadislerle doğrulanmaktadır.
      Neden mi : Kişi Allahın emrini inkar ederek ortak koşmuş ve küfre girerek imanını yakmıştır.
      Şimdi ikisini birbirine karıştırmaman senin hayrınadır

• Dine gore bunlarin hepsi yasak, inananlara gore ise ben yine yaparim sadece gunahkar olurum ancak yine de muslumanim demek. Bilemiyorum, yapilan eylem ve soylem burada birbiri ile celisiyor, geri kalanini onlar dusunsun...

0|1
    0|0
    • lafta müslüman onlar

• Canlari nasil istiyorsa oyle olsun, zaten hep oyle degiller mi? Ancak sonucta kotu olan hep onlarin bu yanlis davranislarini dile getirenler oluyor :/

• Evet haramdr

0|1
    0|0
  • İstisnasiz her musluman, dinde yasak olan şeyleri yapar çünkü insandir kanar ama bu onlara 'sonra gelipde vay efendim biz müslümanız demeyin 😊' deme hakki vermez. bunlar günah olarak geri döner kimse günah işledi diye dinden çıkmaz ama bunların cezasını çeker yani hala müslümanlar için rahat olsun

0|1
    0|0
  • Harammış

0|1
    0|0
  • Hım ok

0|1
    0|0
  • Caiz degildir

0|1
    0|0
  • Kaynak dinimizislam mııı 🙈👍🏻👍🏻👍🏻

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Oynamak haram madem oynatan da haram işletmiş olmuyor mu devlet o zaman haram işliyor günakar devlet :D :D

0|1
    0|0
  • Haram tabiî

0|1
    0|0
  • Allah affetsin bizleri daha nice günahlara giriyoruz

0|1
    0|0
  • müslüman bir insan haram a helal demedikçe şirk koşmadıkça yaptıklarından mes uldür lakin kafir denmez

0|1
    0|0
Yükleniyor...