Arkadaslar ben tip ogrenciyim 19 yasindayim. Zeki oldugumu dusunuyorum. bir istegim var. Toplum icinde, arkadaslar icinde, hocalarin arasinda filan, yani her ortamda, bilgimi konusturmak istiyorum. Filmden konusuluyorsa hemen ben de konusmaliyim, siyasetten konusuyolarsa hemen ben de konusmaliyim, dinden tarihten spordan, konusulan herseyden ben de konusmak istiyorum, desinler ki bu cocuk cok bilgili cok entelektuel... Nasil boyle biri olabilirim?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bilgini konuşturmak için çok bilmen gerekir :) doğru kaynaklardan araştır öğren ne konuşmak istiyosan. ama dinide demişsin onu öğrenince çok konuşmayı bırakıcaskın :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• zor sen eğitimini kariyer odaklı yapmışsın ama bunun için kitap ve gazete takip etmelisin. günlük haberleri mutlaka takip et ve sosyal medyayı daha ağırlıklı kullan.

0|1
    0|0
  • Öyle değil misin

0|1
    0|0
  • Oku öğren araştır :D Bunun başka çaresi yok

0|1
    0|0
  • Bunu yaparlar ilk basta bu dusunceyle baslamaz ugraslari arastirmalari onları bilgili konuma getirir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bol bol okuyarak. Ama öyle her yerde de yırtık dondan fırlar gibi fırlama sonra çok bilmiş derler kaaleye almazlar

0|1
    0|0
    • Peki okumanin bir siniri var mi? Ne okuyacam? Ayrica bir problemim var, bazen okuduklarin aklimda kalmiyor. Hatta okudugum kitabi ilerki zamanlarda elime alip, ben bunu okumusmuydum diyorum

• Okumak deyince sadece kitabı algılama. Gazete de iki dergide oku mesela bu ksdeki uzun yazılarında oku. Farklı farklı yerlerden kaynaklardan oku. ben mesela siyaset ağırlıklı okurum en ufak yazıyı yerde bulsam alip okurum. Bide şöyle bir durum var her konuda fikrin bilginde olsa bizim memleket bilgisi olmadan fikri olan gerzeklerle dolu yanı senin kafandaki bilgilerinle oturup mantıklı şekilde muhabbet edebileceğini ya da tartışabileceği pek fazla insan bulamazsın.

• Kültürünü geliştir. İlk önce merak ettiklerini araştır.

0|1
    0|0
  • Öncelikle konuşma düşüncesini at aklından... Çok oku ne olursa olsun vee dinlee uzunn uzunn... Sonrasında bır konu hakkında mınık bır ıkı sey dıyeyım dersın bakmıssın ki herkes senı dınlıyor agzı acık...

0|1
    0|0
  • konuya herkes gibi atla sende bildiklerini göster ama çok konuşursan sıkarsın tabi

0|1
    0|0
  • yanlış bölüm seçmişsin. uluslarası ilişkiler okusan daha iyiy olurdu

0|1
    0|0
  • Susarak...

0|1
    0|0
    • Ben istiyorum ki, oyle bir yerde oyle bir zamanda oyle bir sekilde konusayim ki herkes beni dinlesin...

• Önce dinlemeyi sonra bilmiyorum demeyi öğren. Bunları öğrendiğinde gerisi gelir zaten.
      Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma...

• boyle bencilce bir dusunceye bu kadar takmissan olmaz senin is ya

0|0
    0|1
Yükleniyor...