Cenaze evine gidince acıyı paylaşıp ağlar mısınız? Yoksa ruhsuz ruhsuz acıyı sindirmeye çalışanları mı izlersiniz?

Gerçekten ve maalesef ruhsuz bir toplum olma yolunda ilerliyoruz...

0|0
722

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bir karslı olarak büyüklerimden hep şu lafı duydum "ölüde ağlıcan düğünde oynıcan" cenaze evinde ister istemez gözlerim dolar

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Küçükken Ölenlerin Ardındakilere Bakar Düşünürdüm Ne Yapacaklar Şimdi! Diye.. Nitekim Ben Geride Kalanları Düşünürken Geride Kalanların Ölenlerini Unuttuğunu Gördüm..

1|0
    0|0
    • Maalesef öyle...

• Mutfak.. :)

• Cenaze evine gitmeye gerek yokki bir şehit bir deprem bir kömür madeninde ya da bir çocuğunu kaybetmiş annenin feryadını izleerken bile gözleri dolan bir insanım..
    Ölüm doğum kadar tuhaftır.. küüçük bir spermden kocaman bir bebek çıkıyor , kocaman bir bedende küçücük bir can uçup gidiyor..
    nasıl ruhsuz kalabilir ki insan böyle bir durumda..

1|0
    0|0
    • İşte ben dün ilk defa duyarsız kaldım ağlayamadım :-/ bu durumdan çok etkilendim günün sonunda ağlayabildim...

• Dün nasıl bir olay yaşadın?
      birde bazen öyle durumlarda kal gelir oda ruhun bir şokudur..
      ama nasıl bir olayla karşılaştın bilmiyorum..

• yani ben cenaze evinde doğru dürüs ağlıyanını bile görmedim
    eğer iyi bir ölüm olmuşsa sevinmek gerek
    iyi ölüm bir nimettir

1|0
    0|0
  • Evet o ortamda insan kendini kötü hissediyor , empati kuruyor... en çok sinir olduğum durum ise cenaze evine gelip vır vır sohbet eden , insanların acısına saygı duymayan gereksiz akrabalar...

1|0
    0|0
  • Hiç gitmedim bilemicem kanks

1|0
    0|0
  • Ben ruhsuzumdur yalan söylemeyeyim.. Arkadaşım öldü pek etkilenmedim, çoğu zamanda etkilenmem çok yakın değilse

1|0
    0|0
  • acıyı paylaşırım

1|0
    0|0
  • hüzünlenmemek için gitmem. ben ölüncede kimse gelmesın burdan duyurulur vasiyetime yazın.

1|0
    0|0
  • Bazen dayanamiyo insan

1|0
    0|0
  • Cenaze evine gitmem :D

1|0
    0|0
    • Ölüm işte herkesi çekmiyor demek ki...

• Ben insanların ağladığı , hüzünlü ortamlara gitmiyorum çünkü bu bana zarar verebilir... Ben mezarlara , cenazalere vs şeylere gitmiyorum ölüyken yanında olurum ama ölünce gidip onun için ağlayıp dua felan etmem.

• Anladım tercih meselesi... farklı bir bakış açısı...

• Nerdeyse hiç konuşmam kuran okur tapacak bir şey varsa yapar çıkarım.

1|0
    0|0
    • Sanırım en sağlıklısı...

• Amin amin...

• Çok haklısın...

• Bu dünyanın yalan olduğu belli ama ölüm gerçeğini kimse kabullenmiş değil ve ortalık korkak dolu ben dıştan çok zor ağlarım

1|0
    0|0
    • Haklısın... ilk kez bir acıya ve duyguya duyarsız kalmak canımı acıttı...

• Erkek adam ağlamaz sözü küçük yaşta bize aşılandigi için ağlamam, acısını paylaşırım güçlü durmaya çalışırım.

1|0
    0|0
  • duygusal değilim sadece yanlarında olurum o kadar

1|0
    0|0
    • Duygusal olmayı diledim bende ilk defa çok duygusal olduğumu bildiğim halde... ruhsuz kalmak ağır geldi...

• asla o ortamlarda bulunmadığım 2 topluluk var.. biri cenaze diğeri düğün...

1|0
    0|0
    • Neden peki?

• sebebsiz birşey var mı bu dünyada :)

• Elbette yok...

• Ruhsuz bir şekilde dip kenara oturur milleti izlerim.

1|0
    0|0
  • Cenaze evlerine genelde gitmem

1|0
    0|0
    • gitmemek gibi bir tercihin yoksa?

• Teşekkür ederim inşallah...

• sana da tişikkirlir

• Çok yakının değilse ağlayamıyorum. Ama üzgün oluyorum...

1|0
    0|0
  • benim abim 13 senedir ceza evinde o acıyı hep yaşıyorum allah kimseyi düşürmesin

1|0
    0|0
    • O da başka zor bir durum... Amin inşallah...

• bneim gözler gitmiş aga ben ceza evi anladım meger cenaze eviymiş ya orasıda bend e çok huzundur ya her türlü ağlarım acıyı paylaşırım

• Anladım önemli değil... Allah kalanlara sabır versin... teselli cümleleri bile o kadar yavan kalıyor ki... tarifi yok...

• Cenaze wvinde kuran okunur

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...