Utangaçlık sosyal kaygı bozuklukları piskolojik tedaviyle geçermi?

mesela biyere girip bilgi almaya biriyle iletişim kurmaya falan hep çekiniyorum hiç sevgilim de olmadı hep utangaçlık vs dışardan soğuk biriymiş gbi gözükmem falan artık çok sıkıldım bunlardan 19 yaşındayım neler yapmalıyım

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu konu hakkında sayfalar dolusu şey yazabilirim ama genel olarak özet çıkarayım. Belki yardımı dokunur diye paylaşayım seninle. İlk olarak çekingen biriysen o çekingenliğini daha çok kişiyle konuşarak ve konuştuğunda cümlelerini daha uzun kurarak atmaya çalış. Sana tavsiyem karşı cinsten sana farklı gözle bakmayacak hakiki bir dostun olsun emin ol çok fazla yararını görürsün test edildi onaylandı. Sonra asık surat büyük sıkıntı. Güleç yüzlü insanlar herzaman çevresine yaşam enerjisi pompalarlar. Sende sık sık gül ama abartılı olarak değil sevimli ve masum gülümsemeler. Bir diğer konu sıcakkanlı olmak. Başarabilirsin ben başardım. Canayakın ol ki en çekimser karakterler bile seninle utanmadan konuşabilsin. Bu birinin sana açılabilmesi için gerekli cesareti verecektir ve yeni taliplerin olacaktır. Yani sen söyleyemiyosan söylemesi için ortam hazırla. Bide görünüşü çok önemsemem ama bakımlı olmak şart. Bu gün içindeki enerjinede yansır ve bir nebzede olsa güven sağlar o yüzden. Aynaya baktığında hoşuna giden bir görüntün olsun sosyal yaşamında kendini hep en mükemmel hissettiğin halinle ol. Genel olarak tüm sıkıntılara değinmeye çalıştım ama daha fazla uzatmiyim burada senin sormak ya da söylemek istediğin şeyler varsa çekinmeden paylaşabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım problem değil

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim güzel yazı olmuş :) bende farkına varıp kendimi düzeltmeye çalışıyorum daha uzun ccümleler kurarak insanlara kendimi dinletip onları dinliyorum falan bunu atlattım çok şükür asıl mesele sıcakkanlı olamamam çok soğuk gözüküyorum ya bbunu nasıl yenebilirm ve duygularımı gösteremiyorum

• Bu sıkıntıyı aşmanın iki etkili yolu var. Sana aaaa bu muydu yaa dedirtebilir belki ama gerçekten işe yarar. Bu yollar kitap okumak ve pratik yapmak. Bol kitap oku ve hitabet yeteneğini pratik yaparak geliştir. Unutma bişeyin nasıl söylendiğini, ne söylendiğinden daha ön plandadır çoğu zaman. Bu delilik değil geç aynanın karşısına senin seçtiğin bir konu hakkında hatta konu olmasına bile gerek yok doğaçlama bir şekilde 10-15 dakika konuşmaya, düşüncelerini sözcüklere aktarmayı öğren. İnan bunun zamanla sana kaykılarına sen bile inanamayacaksın. Diğer tavsiyem biriyke konuşurken muhabbete dair çok fazla düşünme. Ne desemde karşımdakinin ilgisini çeksem veya güldürsem, ne desemde hoşmuhabbet biri olsam tarzı soruları aklından geçirme. Muhabbetin konusu yoktur, muhabbet konuyu açar. Sende akışa bırak herşeyi. Ek olarakta yakın arkadaşlarının yanında kimi zaman saçmalamaktan çocukluk yapmaktan korkma. Bu diğer insanlarla olan ileşinlerinde de rahat hissetmene büyük katkı sağlar

• Uykusuz ve yorgunkende neden çevrendeki insanları muhabbettim sarmıyo diye düşünme bu gayet doğaldır. Dinç bir zihne ve bedene sahipken sahip olduğun potansiyele sen bile inanamazsın. Ben önceden günlük cümle sayısı 100ü geçmeyecek kadar az konuşan biriydim. Şimdi ise konuşmayı geçtim biraz geveze olfuğum aşikar. Bunu ben başardım sende başarabilirsin

• Bence hiç bişey yapma en güzeli o bende aynıyım :)

0|0
    0|0
    • ya olmuyo ömrümün sonuna kadar evdemi olucam çalışma ortamlarında napıcam :(

• tabiki burçlar biyere kadar :D ama yinede iyidir iyi :D

• arkadaş bul bir tane

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...