Kayseri'deki vahşete sessiz kalmak bizlere yakışır mı?

Kayseri'deki vahşete sessiz kalmak bizlere yakışır mı?

https://www.change.org/p/%C3%A7ocuklara-yap%C4%B1lan-%C5%9Fiddete-ses-%C3%A7%C4%B1kar-imza-kampanyas%C4%B1na-kat%C4%B1l?recruiter=309127297&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Arkadaşlar sosyal medyada hızla yayılan malum habere rastlamışsınızdır. Rica ediyorum bu imza kampanyasına sizlerde destek verin. Yapacağınız tek şey linke tıklayarak isminiz/soyisminiz eşliğinde bu vahşet hakkındaki düşüncelerinizi yazıp imza at-imzala butonuna tıklamanız.

Yarın öbür gün bizlerin de çocukları olacak, aramızda çocukları olanlar da olabilir. Ufacık bedenlere yapılan bu şiddete, cinsel istismara sessiz kalmamalı, tepkimizi göstermeliyiz. O çocuklar bu acıyla, korkuyla yalnızca bir süredir mücadele etmiyolar; daha çok uzun bir dönem, süreç var önlerinde. Benim vicdanım rahatsız. Verilen 46 yıllık hapis cezasına razı değilim. Lütfen destek verin.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Liğme liğme doğramak geldi içimden ah yanımda olsaydı

1|0
    0|0
    • Söylenecek o kadar söz var ki. Bu insanlık dışı. 46 yıl o kalpsizse sadece ödül..

• içimize atmaktan ötesi gelmiyor şu anki site kurallarından ötürü. Allah b elasını versin demekten öteye gidemiyorum

• Amiin, kocaman ve kalpten amin.

En İyi Kız Görüşü

• nasıl sinirlendiğim bunu okuduğumda nasıl kötü oldum anlatamam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hukuka göre daha fazlası verilemez buna, yasanın değişmesi için imza istiyorsun imzayla olmaz o işler ve ekliyorum Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre toplumun yüzde 19unun ruh sağlığı bozuk, o da rakamlara yansıyanlar, Dsm 5 kriterlerine göre bir araştırma yapsan en az yüzde 60ı sakat çıkar ülkenin. Yani diyeceğim o ki bu sahneleri daha çok görürsün, sizin görmediklerinizi ben görüyorum zaten bir sürü vak'a geliyor önüme. Ve objektif olmanı tavsiye ediyorum; annen baban da seni ihmal ve istismar etmişlerdir illa oklavayla bağırsaklarını deşmeleri gerekmez aynı kini aynı öfkeyi onlara da duyarsan samimiyetine inanırım. Not: Kadını yaşananları falan savunmuyorum yazdığımı okuyun okumuş gibi yapmayın beyniniz acımaz.

0|0
    0|0
    • Mesleğinizi öğrenmemde sakınca var mı? Söylediklerinize hak vermem mümkün olabilir fakat bu içimdeki öfkeyi sindiremez. Söz konusu çocuksa, bunu kaldırmam/sindirmem mümkün değil.

• İçinizdeki öfkeyi sindirin demiyorum zaten, yönteminiz yanlış, orada imza attınız diye o kadının daha fazla ceza almasını beklemek çok yanlış ve nafile. Bir de olaya meslek elemanı olarak farklı pencereden de bakıyorum o kadın o tarz bir şeyler yaşamış ki o derece mide bulandırıcı şeyler yapıyor. Normal büyümüş bir birey bırakın onları yapmayı tokat bile atmaz bir insana/çocuğa hele de altına işedi diye. Devletin ihmali yine. Şu noktada ayrılıyoruz sizinle, siz bu kadına nefret duyuyorsunuz sadece üvey çocuklarının bağırsağını oklavayla deldi diye ve kadının ne yaşadığını anlamaya çalışmıyorsunuz (savunmuyorum yine yanlış anlaşılma olmasın) ben ise senin annen baban da dahil çocuğuna tokat atmak da dahil en ufak ihmal istismar etmiş ebeveynlerden nefret ediyorum. Çocuk ağır ceza mahkemesinde uzman olarak çalışıyorum.

• Hakkınız var, konuya hakimsiniz. Bense haberi okuduğumdan beri kendimle psikolojik savaş veriyorum. Bu imza projesinin yalnızca kanuna yönelik olduğunu düşünmüyorum ama. Bir çeşit farkındalık için büyümesinden yanayım. Bu yüzden destek istiyorum. Bu aykırı durumun diğer aykırı durumlarla kıyaslanacak çok bir yanı yok, hepsi aynı kefede gözümde. Projenin amacı devletin çocuklara vereceği desteğin artışı üzerine. Kampanya sayesinde maddi manevi yardım etmek isteyenler olacaktır. Hiç değilse bu yüzden imzalanmalı.

• İmzaladım 1 saat önce...

1|0
    0|0
    • Kayıtsız kalmadığınız için şahsım adına teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...