Kapat

Ateistler ateistleeerrr?

Simdi siz Allah'a inanmiyosunuz ya haliyle ruhani varliklar yani cin seytana da inanmiyorsunuz ama bazi insanlar onlari cagiriyorlar ve onlara musallat olanlari da oluyor siz hic denediniz de mi inanmadinizz?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bir ateistim ama müslümanlıkta bu demiş olduğun "musallat etme" ve "büyü yapma" olaylarının şirk koşmak kadar günah olduğunu biliyorum. Sen daha inandığın şeyi bilmiyorsun. Ve teknik olarak o demiş olduğun şeylere de inanmıyorum. Cindi, çorbaydı varlıkları ıspatlanamamış, ilmen ve bilmen olmasının mümkün olmadığı şeyler. Astral boyu kavramınla olan bir canlı "cin" diyelim, maddesel boyutta "sıfır" işlevsellik görür. madde boyutunda olan canlılar olan bizlere her hangi bir zarar veya acı veremezler. Bu fizik kurallarına göre aykırıdır. Denemelerinizden elde edebileceğiniz deneyimler, inanç yoğunluğunda yaşayacağınız şartlamadan dolayı ortaya çıkacak psikolojik yanılgılar olacaktır. Kaldı ki bir çok dinde (müslümanlıkta da vardır) bu tarz eylemleri gerçekleştirmeden önce şaman, hoca vs. kısaca din adamları ayin parçası olarak katılımcılara haberli veya habersiz afyon, datura, mescaline, ayahuasca, coca yaprağı gibi keyif verici veya halusinojen etki uyandıran uyuşturucu verir. Müslümanlıkta bunun en bilinen örneği Hasan bin Sabbah'ın önderliğinde kurulan Haşhaşiler'dir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnanmazşar

0|0
    0|0
    • Ama sonucta goruyor ediyor bisekilde varlig8n8 belli ediyor neden hala inanmiuor

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Hayali arkadaslari olan insanlari muhattap almiyorum.

2|3
    1|0
    • Hayali arkadas derken anlamadım cinler mi

• Ben muhattapa gectigini ne gordum ne duydum.

• Nasil duymazsin ya herkes bilir bunu

• şu müslüman olmayan herkese ateist denmesine kıl olan bir tek ben miyim acaba.. nese onlar cevap versin madem bekleyelim..

1|3
    0|0
  • Yorumlara göz attım hiç biri bir s*kten anlamıyor. Bununla ilgili bir anımı anlatıyım.
    Geçen sene öğrenci evindeyiz ateistler var aramızda sürekli dini tartışmalar yapıyoruz falan.. Bir gün dedim cinlerin varlığını kanıtldarsam imana gelir misiniz? Dediler geliriz ama imkansız bu dediğin.. Neyse bir akşam kapattık ışıkları topladım cinleri bunlara bir kaç bir şey gösterdim hepsi şaşırdı. Hatta teki başını avuçlarının içine aldı ''bu nasıl olur ya imkansız kaç yıldır ateist kitapları okuyorum böyle bir şey olmaz'' dedi.. Sonra ertesi gün sihirbaz olduğumu söylediler. O akşam cinler bunlara tebelleş oldu mudahale etmedim imana gelsinler diye.. Bir gece kalktım ateistin teki kuran açmış dinliyor. Sabah oldu ''gece kuran dinliyordun ne oldu imana mi geldin'' dedim.. Rahatlattığını söyledi.. Sonuç olarak bu sene ayrı evlerdeyiz ve hala ateistler..

0|0
    2|0
    • anlatımın sırf kendini inandırmaya çalışmak gibi olmuş diğer yandan iyi bir şey yapmışsın

• Bu 3 harf bilmem ne çok saçma, inanmiyorum yok çağırmalar filan 😒

• @Felicityy Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum lakin Ankara ya yolunuz düşerse beklerim.. Yanınızda ergenliğe girmemiş bir kız çocuğu getirirseniz cinleri gösteririm o da size tarif eder. ya da kendiliğinden hareket eden bir cisim olursa sihirbaz demezsiniz umarım :)

• ben süpermene inanıyorum çağırınca geliyor sende denemelisin

1|4
    0|0
  • Uçtuğunu iddia eden, kendisinin Napolyon olduğundan emin olan, mesih olduğuna kendi inandığı gibi, binlerce insanı da inandıran kişiler olduğu gibi, bilinç altlarının kendilerine oynadığı oyunlar sonucu, olmayan varlıkların kendilerine dadandığını, onları çağırdıklarını iddia eden insanlar da var. Tıpta buna şizofreni deniyor. Bir tık ilerisi için de paranoid şizofreni kavramını araştırıp, olayı çözebilirsin.

2|0
    1|0
    • Evet bunu okumustum bende ama onca insan da manyak olamaz bence

• Sandığımızdan çoğumuz manyağız.

• Ateistleri (Kafirler) Bu Şekilde Sıkıştıramazsın. Varsa Kendine Güvenen Sıkışınca Engellemeyecek Gelsin Yerle Bir Edeyim Kafiri..

0|0
    0|0
  • sorun ilgi çekici. ama diğer yandan pek beğendiğim söylenemez. hem ateistler hem de müslümanlar bu tür soruları çokça soruyor. her ikisine de anlam vermek biraz zor. bir şeyleri öğrenmekten çok birbirlerinin hatalarını göz önüne seriyorlar.
    lakin şunu da söylemekte fayda var. ben dindaşlarımı dini ne kadar istismar ettiğini gördüm. ve emin olun müslümanların gayri müslimlerden daha çok zarar verdiğini gördüm dinimize. yalan iftira üçkağıtçılık gibi şeylerle.

0|0
    0|0
    • Muslumanlik oyle olabilir ama islamin oyle oldugunu dusunmuyorum

• onu ben de düşünmüyorum. öncelikle bu ikisini ayırmak gerekir. islam dini ile müslümanlar bir değil. islam kusursuz olabilir lakin müslümanlar değil. hepsi hata yapabilir

• Bencede

• öncelikle Allah kimseye hidayet nasip etmesin. herkes düşüncesi üzerine geberip gitsin.. ama bu cinlerle bende lafladım l. an. cidden gelip konuşuyorlar. ben at yarışı oynatıyordum cinlere. ul. an ne günler yaşamışım be

0|0
    1|0
  • Aslında şöyle bir görüşüm var benim Tanrı bana göre bir çocuk ve elindeki şekeri ordan oraya savuruyor kendisiyle ilgilenemiyor iken nasıl olucakta bu kadar varlıkla ilgilenecek bence Tanrı yok ama olsaydı emin ol onun Tahtına ben geçerdim...

1|2
    3|0
    • Tanrı dedigin olaya insan gibi bakmicaksin ki ama iste ayrica abi hic mi korkmuyorsunuz ya ya varsa diye yanacaginizi hic mi dusunmuyorsunuz nasil bir emin olmadir bu :D

• Ben paganist bir insanım beni bunlarla bir tutma birincisi ikincisi Tanrı'nın varlığını kabul etmemek gerçekten saçma ben ateist bir insandım sonra yaşadıklarım bana mutlak varlığın ne olabileceğini düşündürdü ben o mutlak varlığı saçma kitaplarda ya da paragöz evliyalarda bulmadım kendi içimde buldum kendi içsel yolculuğum bana bulurdu Tanrımı peki ya sen inanan herkesi bir ve hor görme ben inançsızım kafa yordum çok okudum edaları kibrini bırak öyle yaşa inanmazsan da inanma lakin o kibir seni çok yaşatmaz

• @Haagenti Sorun değil dostum o ona inansın ben Batman'a inanırım ona taparım sıkıntı değil kimsenin hayatına kimse karışamaz. :D

• 18 yaşımdan beri ateist tim hep genelde birine hiç bir doğa üstü varlıkla ilgilenmedim olmadığına inandığım birşeyin musallat olma durumu ile de karşılaşmadım. Ruh çağırmaya uğraşmakda saçmalığın daniskası denebilecek seviyede.

1|0
    0|1
  • o ateistle kendilerine sorsunlar bakalım gök yüzünde bulutları tutan güç kimindir

1|0
    0|0
  • İsteyen istediğini olur bizi ilgilendirnez ateislerde beni ilgilendirmez o namaz kılmış bu niye kılmıyor oda beni ilgilendirmez ben kendime bakarım namazımı kılıyorsamda kendime kılarım elhamdurillah müslümanım. herkez kendine müslümandır.

0|0
    0|0
  • Sen unicorn lara inanıyormusun?

1|0
    0|0
    • Sen hic cagirdin m

• @Üşendim Harikasın da unicorn ların olduğunu bilmeyenlere söylüyorum onlar vardı soyları tükendi hepsi Burger King yüzünden Kahrolsun Burger King yaşasın mc Donald's

• Hahah ben de unicornların olduğunu bilmeyenlere söylüyorum, inkar ediyorlar, şirk koşuyorlar... Hatta Unicornizm e de inanmıyorlar bu münafıklar ! Böylelerini Taksimde sallandıracaksın azizim bak gör nasıl inanıyorlar unicornlara, bak yine sinirim hopladı cık cık.

• hiçbirşeye insana güvene adap ve eşitliğe

0|0
    0|0
  • Yaw sacma bir akim onlarinki bak bir hele korktularmii nasil oluyorlar

0|0
    1|1
  • Hikaye cim min
    inanma sana da musallat olmasın :)

0|0
    0|0
    • Benim dayim da inanmiyor ama ona kac kere musallat oldular hala kavrayamadi

• Kelimeyi şahadetle müslüman olursun ben inanmıyorum diyerek ateist olamazsın :)

• Müslümanın sartlari kelimeyi sahadet degil

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...