Çocukken ölenler cennete gidiyorsa adaletsizlik yok mu?

Çocukken ölenler bu imtihana tabii tutulmadığı halde cennete gidiyorsa bir adaletsizlik yok mu?

0|0
210

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• düşündüğün şeye bak allahını seversen :) onlar sadece yer yüzüne gönderilen kısa süreli melekler bu kadar bencil olmaaaa...

0|0
    0|0
    • O zaman hepimiz melekten evrildik?

• aynıı şey. O zaman kısa yoldan cennete gidebilmek için çocuklarımızı öldürmeliyiz

• çok korkunç şeyler düşünüyorsun sen allahın verdiğini allah alır takdiri budur

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Yok.

0|0
    0|0
  • cok sey yazip cok sey söyleyebilirim ama
    degmeyecegini zihniyetinin degismeyecegini bildigim icin sunu diyeyim adaletsizlik yok

0|0
    0|0
    • çok şey yazıp çok şey söyleç. Gerçekten mantıklıysa niye değişmesin?

• Cocukken ölseydın sende kanks

0|0
    0|0
    • kısa yoldan cennete gitme taktikleri

• değişik ama dogru bir konuya değinmişsin. ancak kimin , neden ya da ne zman sınava tutulcagına bız karısamayız. bunu Allah bilir. ve insanlar Allah ın işine karısamaz..

0|0
    0|0
  • 3 yaşındaki 5 yaşındaki bebe nin ne günahı olcak mel un kafir :D

0|0
    0|0
    • sevabı da olmayacak?

• Korkmuyorum. Düşünmek erdemdir. Çocuklar melekse o zaman hepimiz melekten evrildik. Benim bildiğime göre cebrail azrail mikafil israfilden başka melek yok.

• :D :D şu an sana G. T ümle gülüyorum :D kib. by

• Çocukların ne sevabı ne de günahı vardır ölünce cennetle cehenneö arasında bir yerde kalacak sonra onlar Allah ın rahmetiyle cennete girecekler.

0|0
    0|0
    • o zaman herkes çocukken öldürülsün kısa yoldan cennete gidelim. Allahın sistemi çökmez mi

• Hayır tabiiki. Ben eğer bir imtihanın içindeysek çocuk yaşta ölenler bu imtihana tabii tutulmadan cennete girmiş olacak ve diğer insanlara adaletsizlik ve mantıksızlık olacak.

• Herkesin imtahanıı kendine herkes bildiği kadarıyla imtahan olur. Herkeste bildiği ile amel etmek zorundadır ve yenisi öğrenmekle yükümlüdür. Biz diyemeyiz ki ona bunları bunları verdin imtahan ettin buna bunları vermedin imtahan ettin herkes elindekinden sorumludur. Ve ileriye gitmeye mecburdur.
      Kimse kimsenin günahını çekmez ki adeletsizlik olsun.
      Allah hiç bir şey yapamayan sabiye cennetini vermiştir. Elinde inkanı olan yetenekli insanlara daha büyük cenneti vaad etmiştir al sana adalet.

• Vardır merak etme. Çok karışık birşey kafaya takma deli olursun

0|0
    0|0
  • Ne şaçmalıyorsun sen allah aşkına,

0|0
    0|0
    • Benimle değil sorumla ilgilen

• Yav beni etme hasta ya, o adamla kücük bir cocuk bir mi, bir daha yazma bana yorum hadi byy

• Bir değil işte bende onu diyorum. Çocukken ölen de gözü yaşlı aile bırakıyor 50 yaşında ölen de ama gel gör ki müthiş bir adalet sistemi olan Allah küçük yaşta öleni bir sınava tabii tutmadan cennetine alıyor. O zaman herkes küçük yaşta öldürülüp kısa yoldan cennete gitsin. Kaçış yolu arıyorsun

• içine şeytan kaçmış senin sen otur biraz kendine gel sonra anlıcan :D

0|0
    0|0
    • Benimle değil sorumla ilgilen

• Sen ateist birine Kuran'ı kaynak gösteremezsin. İlla göstereceksen bana bahsi geçen ayeti söyle ben de bilgileneyim. Belki bir inançsızı müslüman yapıp sevaba girersin? :d

• sen ateistsin onunlamı imana gelcen bide gülüyon sende psikolojik sorunlar var :) doktor numarası verim mi daha faydalı :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Onlarında dünyaya gelişinde muhakkak bir hikmet vardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...