Erdal Eren, Terörist mi? Masum Bir Vatandaş mı?

Konuyu tam olarak bilen, tarafsız olanlar aydınlatırsa sevinirim.

Güncellemeler:
#serafo senin gibi boş insanlarla vakit öldüremem ben, git kumda oyna. Olayları bilmeden ağır konulara da atlama.

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Erdal Eren bir çocuktu dersem herşeyi açıklar sanırım. Çocuklar da terörist olamaz. net

0|0
    0|0
    • Elinde silah olduğu, bir askeri vurduğu iddası var. Olaya tam hakim olan birisi yazsın dedim. Taraflı olan değil okuduysanız..

• Tarafli degilim ben de okuduysaniz. Asil tarafli olan sensin aksini duymaya tahammülün yok. Ona iftira atılmış olma ihtimali yok değil mi duyduğun hersey doğru ac bir kitap oku

En İyi Erkek Görüşü

• Neye yarıyor onyıllar öncesi sorunları ikide bir karıştırmak? Erdal Eren çocuk diye savunulurken , vurup şehit ettiği jandarmanın da ondan çok büyük olmadığı , onun da bir ana evladı olduğu açık.

Erdal Eren ya da diğerleri , devrin saçma sapan iç savaş ideallerinin çarkları arasında ezilenlerdir. Terörist ya da değil bu önemli değil. Önemli olan o devrin gazetelerine bakıldığında her gün 20 30 kişinin zırt pırt nedenlerle ya birbirini ya askeri hedef almasıdır. Bu kadar hergünlük cinayet olağan mı? Bu açıdan bakılması gerek, bu çocuktu astılar diye bir devrin batık ideolojileri ile bugün dansetmemek gerek.

Bugün de aynı halt yaşanıyor. Rusyanın bile gömdüğü fosil marksist rejimini örnek almaya çalışan bir güruh , yine rus silahları ile kardeş yeğen vuruyor, mezarlıkta yan yana yattıktan sonra, bunlar neyin beyninde oluyor?

0|0
    0|0
    • Aydınlatma istedik, olay nedir diye.. Bilmem anlatamıyor muyum?
      O zamanda yaşasam sormam saten.

• Nasıl bir aydınlanma istediğin açık değil , olay ilk paragrafta zaten. Daha aydınlanma istersen o günlerin gazete arşivlerine net üzerinden de girebilirsin. e-devletin üzerinden mahkeme tutanaklarına ulaşabilirsin, askerin ismini alarak takip edebilirsin vs vs.. Aydınlanma böyle olur, şiirsel anlatımlı bir kaç kafasına göre yazılan kitapla değil

• Hepsine baktık, düzmece.. Aydınlatma derken madem eylem yapılıyordu, eylemcilerdeki silah neydi? Askerin kendi arkadaşını vurduğu savunuluyor bazı yerde, bazı yerde asılan çocuk vurdu diyorlar. Nası bir zaman nası bir kavram aydınlatabilen yok. Herkes bir tarafı tutar olmuş üstteki bayan gibi.. Neyse vazgeçtim bir bilen yokmuş demek. Duyduğum şeyler hep bunlar. Teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...