Hem ateist hem iyi insan olunmuyor mu?

Ya kardeşim ateist bir insan iyi biri olamaz mı. Uzun zamandır din ile ilgili hiç bir inancım yok. Çevrem tarafından sevilen ve sayılan biriyim. Doğa yı insanları tüm canlıları severim. Elimden geldiğince yardım ederim elbet yaptığım kötü şeyler olmuştur ama bunlar kesinlikle insanların hayatlarını etkileyecek ya da büyük mutsuzluk verecek şeyler değildir. Birine bir konuda yardım ediyorum Allah razı olsun diyor. O an belirtiyorum inancım olmadıgını sonra bildiğin kötü bakmaya başlıyor. Bu nedir arkadaş ya.

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

• Ateist olmanın kisilikle bir ilgisi yok
    Hristiyan bir arkadasm var mesela iyi bir insan
    Milletin önyargısnı kırmak gercekten zor.
    Müslümanım diyip her boku yiyen yok sanki.
    Dinime kufreden musluman olsa misali..

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• bence olabilir ama çok merak ediyorum sığınma ihtiyacı duymuyor musun mantıki açıdan değil kalbinle cevap ver huzur dinde bence en ufak bir aletin yaratıcısı bile var şu evrenin neden olmasın ben bu sırlarla gizli mantığın kavrayamayacağı şekilde güzelliklerle donatılmış dünyanın yaratıcısı olduğuna inanıyorum şu ya da bu din değil yaratıcı var

0|0
    0|1
    • Sığınma ihtiyacı duymuyorum. Huzur mu her yerde var mesela belediyenin parka yaptığı kedi evine 5 liralık mama alıp gidiyorum. Orada kedisever emekli insanlarla beraber biraz hayvanlarla uğraşıyorum. Al sana huzur. Ki kusursuz bir düzen ve yaratıcı konusunda uzun uzun tartışmak isterim fakat bu platformda bunu tartışmak baya uzun sürüyor. O yüzden yaradılış efsanesi diye bir belgesel var izlemeni tavsiye ederim belki biraz benim açımdan bakmak istersen.

• sanırım bir birimizi bu konuda anlayamayacağız ben nasıl ki bazı ateistlerin benimle tartışmasından hoşlanmıyorsam aynı şekilde bende tartışmamalıyım akılsa aynı akıl bir sonuca ulaşmanın yolları var ben seni kesinlikle hoş görüyorum ama son zamanlarda benimle inancımı kırmak iççin konuşanları kesinlikle mazur görmüyor ateistler her yerdeler bir çoğuna ne iyi insan diyorum bir çoğu ise tanrı inancını kırmak için olmayacak yollara baş vuruyorlar sen onlardan olma

• Bu dünyada iyi insan olabilrsin dostum. Ama ahirette yandın :D burada kalbim temiz oyunlarına devam et

0|0
    0|0
    • kalbim temiz oyunu yapmama gereken bir durumum yok kalbim temiz oyunu yanmaktan korkanlar için canım.

• birinin yanarkenki yüz ifadesini merak etmek tam senin gibi dindarların olayı dernek olayına gelince çok güldürdün beni tebrik ederim

• tek bir insandan bütün topluluğu yargılamakta karaktersizliktir. çokta iyi insan olduğun sözlenemez o vakit. bu arada siz ateistler inan şu an güldüğünden daha fazla güldürüyosunuz ve size dua ediyorum. Allah dogru yolu buldursun nasib etsin en başta. bu arada demekki ahirete inanıyorsun bu ortaya çıktı. hani dedin ya kedi besliyorum seviyorum filn insancıl olarak güzel olgular AMA sana geri dönüşümü yok çünkü inancın yoksa. ALLAH inancın olsa hem kedi besleyip aynı zamanda sevap kazanabilirsin. yani dostum bunları biliyosundur...

Erkekler Ne Diyor 7

• Dindarlardan iyi insan olmasını bekler herkes ama inanmayanların daha iyi insan oldukları apaçık.

0|2
    0|0
  • Olabilir hatta dine inanıp kötü olanlar da yok değil.

0|1
    0|0
  • Bu ülkede her Gayrimüslim, Müslümanlardan daha iyidir.
    Bir Müslüman icin senin iyi yaa kötü insan olmanin önemi yok, Ateist oldugun sürece onlar sana düsman cünkü bu nefretleri imandan geliyor.

0|1
    0|0
  • Ateisler anlayisli iyi insanlar oluyor genelde kanks.

0|2
    0|0
  • Amma övdün ha kendini

0|0
    0|0
  • demekki dinsiz iyi olunmuyormuş

0|0
    0|0
  • Rabbim seni islah etsin ne diyeyim

0|0
    0|0
    • Rabbin beni değil şu benim dışımda islam adına kan dökenleri ve islam adı altında halkı sömürenleri ıslah etse dünya çok daha güzel olur.

• Kardesim bak kimin ne yaptigi nasil yasadigi beni ilgilendirmez ama hakikatten nasil inanmiyorsunuz ben onu merak ediyorum mesela ben baktigim her varlikta allahi gorebiliyoken siz nasil gormuyorsunuz onu anlamiyorum peki sana birsey soracam hic dusundunmu ya varsa diye merak ettim

Yükleniyor...