Hz Muhammed peygamberin ölmediğini düşünenler var mı hala?

Demin bir soruya cevap verdim ve böyle bir cevapla karşılandım üstüne engellendim :D:D Arkadaşlar hala Muhammed peygamberin ölmediğini ve , Kur-anda geçen ona uyun ayetlerini , Kur-ana uymak değil de ölmüş biri adına söylenen bütün sözlere inanmak olarak algılayanlar var mı :)

Hz Muhammed peygamberin ölmediğini düşünenler var mı hala ?

Güncellemeler:
ARkadaşlar gerçekten var mı böyle tipler peygambere tapanlar ve ölmediğini düşünenler?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• ciddi değildir... sanmıyorum... olamaz... aslında olur sonuçta jedi dini bile var 😒

0|1
    0|0
    • Bence peygamberi ALLAH'tan çok sevdiklerinden ve ALLAH'ın sıfatlarını peygambere verdiklerinden kaynaklanıyor , yobazlaşmış Kur-andan uzak din inancı işte...

• @Eniyiyorumcu güzel yazmışsın kardeşim bu arada.

• Yazık cidden tartışmaya bile değmez.

En İyi Erkek Görüşü

• ne yapacaksin Allah onlarin gozlerini kapattiysa baksalarda goremezler gorseler de anlayamazlar Allah yardimcilari olsun :)

1|1
    0|0
    • Doğru söylüyorsun kardeşim ne desek boş sağolasın :D

• rica ederim :)

• Adamın benim görüşüme yazdığı şu: '' Kardeşim peygamber Kur-anı tebliğ etti ona da iman ettim malesef. '' Malesef yazmış. Gerçekten de ibretlik. Allah ıslah etsin.

Kızlar Ne Diyor 5

• Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Duyuyorda beyne iletmede sıkıntı var :D çok şükür Allah'a inanıyoruz peygamberine de sadece Allah'a inanmakla Müslüman olunmaz KARDEŞİM peygambere itaat Allah'a itaattır
    Peki sen Kur'an ı kabul ediyorsun okumuşsundur Kuran'da ne diyor?
    Şehitler ölmez diyor şehitlerin ölmediğine inanıyorsun da Allah'ın peygamberinin öldüğüne mi inanıyorsun :D?

0|3
    0|0
  • Ne alaka yaaa peygamber efendimiz ölmüş olabilir. Bu ona uymayacağımız anlamına mı geliyor? Onun yaptığı şeyleri yapıyoruz sünnet yani.
    Aşağıda yazdığın yorumu okudum 'bu ayeti peygamber öldükten sonra da ona itaat olarak yani hadisler ile uymak olarak algılamış' yazmışsın. Evet tabiki de doğru algılamış.. Sadece ALLAH'a inanmakla müslüman olunmuyor çok yanlış anlamışsın sen

0|2
    0|0
    • Şimdi canım kardeşim Efendi Rab demektir yani Tanrı demektir Hz Muhammed benim elçimdir efendim ALLAH'tır. Peygambere uymak Kur-ana uymaktır , bakalım peygamber sünnet mi uygulamış yoksa Kur-anı mı?

AHkaf suresi 9
      De ki: “Ben türedi bir peygamber değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.”
      enam suresi 50
      De ki: “Ben size, ‘Allah’ın hazineleri benim yanımdadır’ demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size ‘Ben bir meleğim’ de demiyorum. Ben sadece, bana gönderilen vahye uyuyorum.” De ki: “Görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?”
      araf suresi 203
      Onlara bir âyet getirmediğin zaman, “Sen bir tane derleseydin ya!” derler. De ki: “Ben ancak Rabbim tarafından bana vahyolunana uyarım. Bu kitap, Rabbinizden gelen göz açıcı belgeler olup, inanmış bir topluma rehber ve rahmettir.”

Peygambere neye uyuyormuş canım kardeşim? Hadislerin peygamber öldükten 200 yıl sonra çıktığını bilmiyorsunuz tabiki.

• @EniyiYorumcu Yok artııık daha neler töbe estagfirullah 😳
      Amin inşallah :))

• muvahhidden bılgı almayın. caktırmadan beyın karıstıran tıptır. guzel fıtne yapar. onune gelene kafir dıyebılen bırı. sunnetı ınkar eder. ha bu arada benı engellesen bıle muvahhid efendı dını yanlıs anlatmana bır sekılde ızın vermem. bu cozum degıl yanı. ha olurda yapacak olursan.

• Kalbimizde yasattığımıza göre tabiki ölmedi :)

0|1
    0|0
  • Sorunu anladimda icerigini anlamadim?

0|1
    0|0
    • Canım kardeşim bir arkadaş Su içmenin sünnetleri diye bir konu yazmış altına da ayet yazmış , sonra bu ayeti peygamber öldükten sonra da ona itaat olarak yani hadisler ile uymak olarak algılamış daha sonra peygamber öldü diye yorum attım bu yorumu atıp beni engelledi :D

• Yani 26 yaşında birinin böyle düşünmesi için heralde tapması lazım Peygambere :D

• Bu insanlar kafayı yemiş

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tabi ya manyak mısın? İşin komiği hala onun peygamber olduğunu sananların olması.

1|1
    3|1
    • Ben anlamıyorum kardeşim nasıl 1400 yıl önce ölmüş birine hala tapabiliyorlar akıl alacak gibi değil... ALLAH razı olsun Muhammed Peygamber Kur-anı tebliğ etmiş ve sayesinde günümüze kadar gelmiş fakat onun görevi Kur-anı anlamaktı , ALLAH'ın sözüne rakip oalrak bir takım sözler uydurmak değildi :D Şimdi Kur-anda geçen ayeti , hadis olarak algılıyorlar ben ona deli oluyorum...

Hakka suresi

40. O (Kur'an), hiç şüphesiz şanlı bir peygamberin getirdiği sözdür.
      41. Ve O, bir şair sözü değildir. Siz pek az inanıyorsunuz!
      42. Bir kahin sözü de değildir. Siz pek az düşünüyorsunuz!
      43. O, alemlerin Rabbi tarafından indirilmedir.
      44. O Bizim adımıza bazı laflar uydurmaya kalkışsaydı,
      45. Elbette Biz onu, o yüzden yeminiyle yakalar (kuvvetle tutar hıncını alır) dık!
      46. Sonra da onun iliğini keser atardık.
      47. O vakit sizden hiçbiriniz ona siper de olamazdınız.
      48. Ve o, hiç şüphesiz takva sahipleri için unutulmayacak bir öğüttür.

Şimdi böyle bir peygamber ALLAHa karşı söz uyudurmu?

• yanlış yere yazdım kardeşim pardon ya :D

• Durumumuz yoktu okuyamadım.

• O ayette anlatılan Peygamberimiz (sav)'in yolundan gitmemiz değil mi?

0|1
    0|0
    • Peygamberimiz (sav)'den bahsediş tarzın hiç hoşuma gitmedi kardeşim...

• Sen de engeli çarp :d @morning

• ben ne yazacagını merak ediyorum :D

• Tam olarak konu nedirki peygamberin halan yaşadığınımı iddia ediyorlar?

0|1
    0|0
  • Anlamadim ne demek istedigini ama kuran peygambere uyun diyor yani sen simdi allahin varligina birligine kuran i kerim hak kitap olduguna inandin ama peygambere uymadigin zaman cenneti unut gitsin bu kadar basit yani kuran namaz kilin diyor ama namaz nasil kilinir onu soylemiyo onun icin peygambere uyunki kurtulusa eresiniz diyor

0|1
    0|0
    • @06sevecen06 kardeşim şimdi sana Kur-anda namazın nasıl kılındığını ince ayrıntısına kadar ayetler ile anlatırsam iman edecekmisin? Yok farkında olmadan Kur-ana iftira atıyorsun ve beni peygambere uymamak ile suçluyorsun fakat peygamber KUr-anda ben yalnızca bana vahyedilene uyarım diyor bende ona uyuyorum :D

• Kur-an dışı hiçbirşeye inanmam :D Tartışmam da çünkü çok tartıştım hiçbir faydası olmadı.

• Kardeş adamın benim görüşüme yazdığı şu: ''kardeşim peygamber Kur-anı tebliğ etti ona da iman ettim malesef '' Kullandığı ifadeye bakar mısın? Engelledim ben. Maalesef diyor. İbretlik. Allah Kur'an ve Sünnet yolundan ayrılmayın.

• var olduğundan bile şüpheliyim

0|1
    2|1
    • Kardeşim aslında Kur-anda anlatılan peygamber ile insanların anlattıkları o kadar farklı ki , gerçekten insanın inanası gelmiyor bu nasıl peygamber diye... Sidik için diyor , dışarıda karıları görünce menisi akıp hemen karıya koşuyor , ALLAH'a karşı hükümler veriyor... vs

• Master seviye ateistim. (:

• Peki kardeşim saygı duyuyorum sana , öğrenmek isteyene öğretirim zorlama yok :D

• Fikirler ölmez

0|0
    0|0
  • Sen daha ne sordugunu bilmiyorsun?

0|1
    0|0
  • Yemin edeirm kafayıyemişsiniz

0|1
    0|0
Yükleniyor...